Hirscher získal druhé zlato, po obrovskom slalome vyhral aj slalom

Marcel Hirscher oslavuje víťazstvo.
Marcel Hirscher oslavuje víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. feb 2017 o 10:53

Rakúsky lyžiar vybojoval na majstrovstvách sveta v St. Moritzi dokopy tri medaily. Z alpskej kombinácie má striebro.

ST. MORITZ. Dvadsaťsedemročný rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu na majstrovstvách sveta v St. Moritzi.

Po striebre v kombinácii a titule v obrovskom slalome pridal na šampionáte vo Švajčiarsku tretiu medailu. Na druhom stupienku skončil jeho krajan Manuel Feller (+0,68 sekundy), tretí bol Nemec Felix Neureuther (+0,93 sekundy).

Slovenský reprezentant Andreas Žampa nedokončil druhé kolo.

Viedol už po prvom kole

Hirscher už v prvom kole demonštroval, že to s ďalším kovom myslí vážne. Predviedol dynamickú jazdu s extrémnymi náklonmi v zatvorených oblúkoch.

Marcel Hirscher po obrovskom slalome ovládol aj klasický slalom: fotogaléria

19.2.2017

V tom mu nekonkuroval ani jeho najväčší rival a najlepší slalomár týchto sezón, Henrik Kristoffersen. Nór prvé kolo príliš nezvládol a stratil až 65 stotín.

Na druhej pozícii figuroval Marco Schwarz (+0,43), tretí bol Michael Matt (+0,48).

Kristoffersen neuspel

Kristoffersen neoslnil ani v druhom kole a priebežne v ňom zajazdil až jedenásty najlepší čas. Pred vedúcou trojicou bol na čele Manuel Feller a rysovala sa explózia alpskej veľmoci s rakúskymi vlajkami na prvých štyroch miestach. Lenže Matt aj Schwarz išli až príliš opatrne a doplatili prepadom vo výsledkovej listine.

Hirscher mal na Fellera náskok 67 stotín, ktorý v hornej rovinatej pasáži ešte zveľadil. Mohol si tak dovoliť aj menšie zaváhanie v nájazde do strminy.

Marcel Hirscher oslavuje druhé zlato.
Marcel Hirscher oslavuje druhé zlato. (Autor: TASR/AP)

Feller sa na medailu posunul zo siedmej, Neureuther z desiatej pozície.

Hirscher: Je to perfektný deň

Hirscher nadviazal na svoj triumf v slalome z majstrovstiev sveta v Schladmingu (2013). Na šampionáte v St. Moritzi získal tretiu medailu - predtým bral zlato v obrovskom slalome a striebro v alpskej kombinácii. Od roku 2009 získal na majstrovstvách sveta dovedna deväť medailí, z toho šesť najcennejších kovov.

"Je to perfektný deň. Mali sme výborné podmienky, krásne slniečko, lyžovanie mi išlo. Naša krajina má ďalšie dve medaily. Ďakujem tomuto publiku za vytvorenie úžasnej atmosféry," vyhlásil Hirscher po spečatení zlatej medaily zo slalomu.

Slalom mužov bol záverečnou jedenástou medailovou disciplínou vrcholného podujatia vo švajčiarskom St. Moritzi.

Hlasy po pretekoch:

Marcel Hirscher, zlatý medailista: "Pociťujem úľavu, je to neuveriteľný deň. Emocionálne sa to dá porovnať s mojím slalomovým zlatom na majstrovstvách sveta 2013 v Schladmingu, kde to bolo mimoriadne."

Manuel Feller, strieborný medailista: "V sobotu som takmer plakal, lebo to vyzeralo, že pre bolesti v krížoch ani nebudem súťažiť. Predovšetkým som nechcel skončiť štvrtý, takže som išiel naplno. O to krajší je výsledok."

Felix Neureuther, bronzový medailista: "V cieli druhého kola som si myslel, že nedosiahnem na medailu. Ani na začiatku šampionátu by som tomu neveril, je to nesmierne emotívne. Som na svojich posledných majstrovstvách sveta a medailu som na nich neočakával."

Domov»Zimné športy»Hirscher získal druhé zlato, po obrovskom slalome vyhral aj slalom