Slovákom sa v Taliansku darilo, Hamšík i Kucka strelili gól

Marek Hamšík strelil proti Chievu svoj desiaty gól v sezóne.
Marek Hamšík strelil proti Chievu svoj desiaty gól v sezóne. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. feb 2017 o 14:45

Marek Hamšík i Juraj Kucka pomohli svojim tímom k víťazstvám.

RÍM. Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík prispel jedným gólom k nedeľňajšiemu triumfu SSC Neapol 3:1 na ihrisku Chieva Verona v 25. kola talianskej Serie A.

Pre kapitána hostí to bol jubilejný desiaty ligový gól v tomto ročníku. Hamšík sa zapísal do listiny strelcov v 38. minúte, keď zvýšil na 2:0.

Po nedorozumení domáceho obrancu s brankárom sa k nemu dostala vo vnútri šestnástky lopta, ktorú slovenský reprezentant kopol do odkrytej brány.

Neapol síce poskočil na druhé miesto tabuľky, ale vydržal na ňom iba pár hodín. Vo večernom zápase totiž hráči AS Rím zdolali futbalistov FC Turín presvedčivo 4:1 a vrátili sa pred SSC.

Neapol na lídra a obhajcu Juventus stráca deväť bodov, AS Rím o dva body menej.

Pre Hamšíka bol nedeľňajší gól už 110. presným zásahom v neapolskom drese. Historicky najlepší strelec mužstva je legendárny Argentínčan Diego Armando Maradona so 115 gólmi.

Aj v záverečnom nedeľňajšom zápase sa do listiny strelcov zapísal Slovák. Stredopoliar Juraj Kucka otvoril v 17. minúte skóre súboja na San Sire medzi jeho AC Miláno a ACF Fiorentina.

Pre Kucku, ktorý hral do 73. minúty, to bol tretí ligový gól v aktuálnej sezóne, keď sa presadil hlavičkou k ľavej žrdi po centri do šestnástky.

Domáci napokon vyhrali 2:1. AC Miláno je siedme so štvorbodovým náskokom pred ôsmou Fiorentinou.

Sampdoria Janov, za ktorú odohral celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar, remizovala doma s Cagliari 1:1. Na lavičke domácich sedel 19-ročný slovenský stredopoliar Denis Baumgartner.

Pescara pod vedením nového trénera Zdeňka Zemana a už bez slovenského reprezentačného obrancu Norberta Gyömbéra, deklasovala doma FC Janov 5:0. Hoci získala dôležité body v boji o záchranu, stále je posledná.

Serie A - 25. kolo:

FC Bologna - Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól:
81. Gabriel

Sampdoria Janov - Cagliari Calcio 1:1 (1:1)
Góly:
22. Quagliarella - 6. Isla

/Milan Škriniar odohral celý zápas, Denis Baumgartner (obaja Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov/

Radosť Mareka Hamšíka z gólu na 2:0.
Radosť Mareka Hamšíka z gólu na 2:0. (Autor: TASR/AP)

Udinese Calcio - Sassuolo Calcio 1:2 (1:0)

/Juraj Kucka (AC Miláno) hral do 73. minúty a v 17. minúte strelil gól/

Domov»Futbal»Taliansko»Slovákom sa v Taliansku darilo, Hamšík i Kucka strelili gól