Tatar zažil déja vu. V priebehu dvoch dní mu na góly prihrali tí istí hráči

Tomáš Tatar (vľavo) sa počas zápasu ocital aj v blízkosti Sidneyho Crosbyho.
Tomáš Tatar (vľavo) sa počas zápasu ocital aj v blízkosti Sidneyho Crosbyho. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. feb 2017 o 00:36

Zo Slovákov sa gólovo presadil aj útočník Chicaga Marián Hossa. Jeho spoluhráč Richard Pánik zaznamenal asistenciu.

NEW YORK. Pohybujú sa na opačných póloch tabuľky Východnej konferencie.

Zatiaľ čo hokejisti Pittsburghu hrajú o post najlepšieho tímu celej NHL, hráči Detroitu sa snažia odlepiť z dna a zabojovať o miesta zaručujúce účasť v play-off.

Napriek tomu vo vzájomnom večernom zápase triumfovali Red Wings. Jedným gólom k ich výhre 5:2 prispel i slovenský útočník Tomáš Tatar.

Skóroval aj deň predtým

Tatar sa pritom gólovo presadil aj v predchádzajúcom zápase proti Washingtonu Capitals (3:2 sn pre Detroit), od ktorého uplynulo iba čosi viac ako 24 hodín.

A opäť mu na gól prihrávali Anthony Mantha a Henrik Zetterberg.

Proti Washingtonu mu puk naservírovali pred poloprázdnu bránu. Tatar im gestom naznačil, že pred nimi sníma klobúk.

Pri góle proti Pittsburghu ale využil vlastnú šikovnosť. Po tom, čo mu Mantha prihral puk medzi troch protihráčov, okamžite ho poslal na Zetterberga.

Tatar si medzitým našiel ideálne miesto na zakončenie a po spätnej prihrávke od Švéda prekonal Matta Murrayho. Slovák zvyšoval na priebežných 3:1 pre jeho tím už po dvadsiatich siedmich sekundách od začiatku tretej tretiny.

Detroit napokon vyhral 5:2.

"Musíme si udržať konzistentnosť vo výkonoch, aby sme naďalej zostali na takejto hernej úrovni," zdôrazňuje skúsený útočník Red Wings Henrik Zetterberg.

Red Wings si pripísali druhé víťazstvo za sebou.

Crosbyho ocenili

V bráne Detroitu opäť žiaril český gólman Petr Mrázek. Proti Washingtonu kryl 34 z 36 pokusov súpera, teraz proti Pittsburghu zastavil dvadsaťštyri striel.

"Bol excelentný. Začína sa do toho dostávať. Keď je vo forme, je taký dobrý ako nikto v tejto súťaži," chválil podľa stránky súťaže tréner Jeff Blashill.

Pred zápasom slávnostne udelili plaketu Sidneymu Crosbymu, ktorý prekonal hranicu tisíc bodov v NHL. V dueli potom strelil jeden z dvoch gólov svojho tímu.

"Keď hráme najlepšie, ako vieme, dokážeme súperovi hru veľmi znepríjemniť. Ale dnes sa na góly nemusel príliš nadrieť," hodnotil kouč Pittsburghu Mike Sullivan.

Lundqvist sa vyrovnal Osgoodovi

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v domácej aréne Madison Square Garden nad lídrom NHL Washingtonom Capitals tesne 2:1.

Švédsky gólman Rangers Henrik Lundqvist zneškodnil 31 striel.

Zaznamenal svoje 401. víťazstvo v NHL, čím sa v historických tabuľkách vyrovnal jedenástemu Chrisovi Osgoodovi. Desiate miesto patrí Grantovi Fuhrovi, ktorý pôsobil v zámorskej profilige v rokoch 1981 až 2000.

Fuhr dosiahol o dva triumfy viac ako Lundqvist.

Henrik Lundqvist zasahuje v zápase proti Washingtonu.
Henrik Lundqvist zasahuje v zápase proti Washingtonu. (Autor: TASR/AP)

"Washington disponuje skutočne skvelým tímom. Nie je na čele celej súťaže len tak náhodou. Má štyri kvalitné formácie a veľmi dobrých obrancov. Podarilo sa nám zdolať silného súpera," tešil sa tréner Rangers Alain Vigneault.

Víťazný gól Hossu

Bodovo sa presadili aj obaja slovenskí útočníci v drese Chicaga. Blackhawks nedali šancu Buffalu a na ľade Sabres triumfovali presvedčivo 5:1.

Marián Hossa v polovici zápasu strhol vedenie na stranu svojho tímu. Zaznamenal svoj 21. gól v tejto sezóne a je najlepším slovenským strelcom v NHL.

Jeho zásah sa napokon ukázal ako víťazný.

Celkovo má v tejto sezóne na konte už 35 bodov v 53 zápasoch. K spomínaným 21 gólom pridal aj štrnásť asistencií. Získal tiež osem plusových bodov.

Na 3:1 pre Chicago zvyšoval Jonathan Toews. Asistenciou sa na góle podieľal Richard Pánik, ktorý rozšíril svoje bodové konto na číslo 29 (15+14).

O jeden bod predstihol na druhom mieste medzi Slovákmi Tomáša Tatara.

"Prehrali sme s jedným z najlepších tímov celej súťaže," uznal kvality súpera podľa oficiálnej internetovej stránky NHL tréner Sabres Dan Bylsma.

Skvelý výkon Budaja nestačil

Po piatich nevydarených zápasoch, v ktorých zakaždým dostal aspoň tri góly, predviedol brankár Los Angeles Kings Peter Budaj opäť spoľahlivý výkon.

V súboji na ľade Anaheimu pustil za svoj chrbát iba jednu z dvadsiatich deviatich striel a zaznamenal vysokú 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov.

Kings to však aj tak nepomohlo. V útoku sa nepresadili ani raz. S Ducks neuspeli po výsledku 0:1 a prehrali piaty raz z posledných šiestich duelov.

Kľúčovým hráčom Anaheimu bol opäť ich gólman John Gibson. Už do zápasu vstupoval ako brankár, ktorý mal od Vianoc najlepšie čísla v celej NHL.

Za hruba dva mesiace dostával v priemere 1,98 gólu na duel a mal úspešnosť 93,4 percenta. Proti Los Angeles kryl dvadsaťštyri striel.

Gáborík sa trápi

Naďalej sa v poslednom období trápi skúsený útočník Marián Gáborík. Na ľade Ducks nebodoval už v siedmom stretnutí za sebou.

Naposledy sa do štatistík zapísal ešte 1. februára.

NHL - nedeľa:

NY Rangers - Washington 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 8. McDonagh (Rick Nash, Derek Stepan), 49. Zuccarello (Kreider, Zibanejad) - 38. Ovečkin (Lars Eller, Jevgenij Kuznecov)

Pittsburgh - Detroit 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Góly: 15. Kuhnhackl (Letang), 43. Crosby (Guentzel) - 9. Nick Jensen (Abdelkader, Athanasiou), 17. Steve Ott (Sheahan), 41. Tomáš Tatar (Zetterberg, Mantha), 43. Thomas Vanek, 60. Glendening (Steve Ott, Zetterberg)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:45 minúty, vyslal jednu strelu na bránu súpera, ktorá sa skončila gólom, zaznamenal tiež dve trestné minúty/

/Tomáš Jurčo (Detroit) nehral, opäť sa nezmestil do zostavy svojho tímu/

Nick Jensen skóruje do siete Pittsburghu.
Nick Jensen skóruje do siete Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)

Ottawa - Winnipeg 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 26. Mark Stone (E. Karlsson, Phaneuf), 46. Zack Smith (Brassard, E. Karlsson) - 2. Byfuglien (Scheifele, Laine), 13. M. Perreault (Scheifele, Laine), 43. Morrissey

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

San Jose - Boston 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 38. Marleau (Brent Burns, Schlemko) - 12. Spooner (Jimmy Hayes, Adam McQuaid), 63. Brad Marchand (Torey Krug, Patrice Bergeron)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 23:27 minúty, vyslal dve strely na bránu, zaznamenal dve trestné minúty, dva hity a jeden zblokovaný pokus súpera/

/Peter Cehlárik (Boston) odohral 13:31 minúty, do osobných štatistík si zapísal iba jednu strelu na bránu a jeden zblokovaný pokus súpera/

Carolina - Toronto 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 22. Connor Brown (J. van Riemsdyk, Bozak), 30. A. Matthews (J. Gardiner), 47. J. Gardiner (Kadri, Komarov), 49. Connor Brown (J. van Riemsdyk, J. Gardiner)

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, znovu sa nezmestil do zostavy svojho tímu/

Anaheim - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 22. Josh Manson (Getzlaf, Nick Ritchie)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:56 minúty, vyslal dve strely na bránu, zaznamenal dva hity a zblokoval tiež jeden pokus súpera/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl dvadsaťosem z 29 striel súpera, dosiahol 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov/

Colorado - Tampa Bay 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 43. Rantanen (Comeau, Duchene), 60. Duchene (Barrie, MacKinnon) - 19. Point (Killorn, Hedman), 31. Namestníkov (Filppula, B. Boyle), 63. Drouin

Buffalo - Chicago 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 20. Evander Kane (Eichel, Ristolainen) - 14. Ryan Hartman (Kero, Duncan Keith), 30. MARIÁN HOSSA (Marcus Krüger, Kempný), 36. Toews (PÁNIK, Schmaltz), 44. Anisimov (Patrick Kane, Panarin), 47. Patrick Kane (Panarin)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 14:25 minúty, trikrát strelecky ohrozil brankára súpera, z toho raz sa mu podarilo skórovať/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 15:36 minúty, vyslal päť striel na bránu, zaznamenal jednu asistenciu, jeden plusový bod a tiež štyri trestné minúty/

Columbus - Nashville 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 31. Saad (S. Jones, Werenski), 38. Bjorkstrand (Wennberg, Werenski), 44. Werenski (Wennberg, S. Jones) - 3. R. Ellis (Josi, Neal), 30. Fiala (Fisher), 36. Järnkrok (Neal, Subban), 50. Ekholm (F. Forsberg, Subban)

NY Islanders - New Jersey 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Góly: 15. Ryan Strome (Beauvillier, D. Seidenberg), 25. Cizikas (S. Gionta), 30. Ryan Strome, 32. Ladd (J. Boychuk), 41. Tavares (Ryan Strome, A. Lee), 41. Chimera - 10. Miles Wood (T. Hall, Palmieri), 34. Palmieri (Zajac, T. Hall), 38. Blandisi (Santini, Noesen), 49. T. Hall (Severson, Kinkaid)

Vancouver - Philadelphia 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 24. Markus Granlund (Daniel Sedin, Henrik Sedin), 33. Jannik Hansen (Bo Horvat, Ben Hutton) - 6. Simmonds (Gostisbehere, Provorov), 22. Voráček (Couturier, Gostisbehere), 23. Brayden Schenn (Gostisbehere)

Domov»Hokej»NHL»Tatar zažil déja vu. V priebehu dvoch dní mu na góly prihrali tí istí hráči