Florida zakončila úspešnú sériu zápasov u súperov

Florida vyhrala päť zápasov na ľade súperov. St. Louis porazila 2:1.
Florida vyhrala päť zápasov na ľade súperov. St. Louis porazila 2:1. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. feb 2017 o 07:22

V pondelok sa hral v NHL už len súboj Arizona - Anaheim, ktorý sa skončil triumfom domácich 3:2.

NEW YORK. Hokejisti Floridy po prvý raz vo svojej histórii uspeli vo všetkých piatich zápasoch v rámci "tripu" po klziskách súperov v NHL.

V pondelok dovŕšili tento nezvyčajný kúsok triumfom na ľade St. Louis 2:1. Keď sa už aktéri v Scottrade Center chystali na predĺženie, Vincent Trocheck 4,6 sekundy pred koncom riadneho hracieho času strelou zdiaľky rozhodol o triumfe hostí.

Gólový aj bodový líder

"Prvá moja strela bola zblokovaná, domáci chceli vyhodiť puk, ale Mark Pysyk mi ho posunul. Vystrelil som a brankár Allen nič nevidel, lebo mu clonil Jokinen. Ľahká práca na prvý pohľad," povedal strelec víťazného gólu Trocheck na webe NHL.

V tejto sezóne strelecky uspel už dvadsaťjedenkrát a je gólovým aj bodovým lídrom svojho tímu (21+21).

Podľa Elias Sports Bureau hráči Panthers nikdy neskórovali tak neskoro počas základných zápasových 60 minút ako práve teraz. Na Floridu teraz čakajú štyri domáce stretnutia, pred ktorými sa dotiahla na Boston na tretej priečke Atlantickej divízie, v tabuľke Východnej konferencie je siedma.

"Nemôžem byť viac hrdý na svojich hráčov ako práve teraz. Tvoria skvelý kolektív a každý z nich si tieto víťazstvá zaslúži," povedal tréner Panthers Tom Rowe.

Debutant Langhamer

Coyotes rozhodli troma gólmi v rozpätí 12:48 min v prvej tretine. Druhý presný zásah hosťujúceho kapitána Ryana Getzlafa 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny prišiel pre Ducks neskoro.

Domáci brankár Mike Smith sa prezentoval 27 zákrokmi, ale 4:29 min pred koncom ho musel vystriedať český debutant Marek Langhamer.

Smith opustil ľad s podozrením na otras mozgu. Langhamer si pripísal 6 zákrokov a prvé víťazstvo v kariére v NHL.

Slovenskí hokejisti v pondelok nehrali.

NHL - výsledky:

Arizona - Anaheim 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Dvorak (Doan, Perlini), 5. Chychrun (White, Rieder), 15. Vrbata (Domi, L. Schenn) - 33. Getzlaf (Manson, N. Ritchie), 60. Getzlaf (Vatanen, Fowler)

St. Louis - Florida 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 33. Brodziak (Upshall, Reaves) - 11. Marchessault (Bjugstad), 60. Trocheck (Pysyk, R. Smith)