Míľnik slovenského tenistu. Vyhral prvý zápas na okruhu ATP

Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: Ilustračné - TASR)
Sportnet|21. feb 2017 o 15:42

V úvodnom kole halového podujatia v Marseille v pozícii kvalifikanta deklasoval Rusa Jevgenija Donskoja.

dvojhra - 1. kolo:

Norbert GOMBOS (SR) - Jevgenij Donskoj (Rus.) 6:1, 6:1

MARSEILLE. Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP Tour.

V úvodnom kole halového podujatia v Marseille v pozícii kvalifikanta deklasoval Rusa Jevgenija Donskoja 6:1, 6:1.

"Dnes som hral svoj najlepší tenis, všetko mi padalo. Súperova hra mi sedela a mal som dobrý rytmus, bol to pre mňa veľmi dobrý zápas," uviedol Gombos pre agentúru SITA.

5.

Pokusov mal Gombos na svoj premiérový zápasový úspech v hlavnej súťaži nad úrovňou ATP Challenger Tour či ITF Futures.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi tretím nasadeným Nemcom Alexandrom Zverevom a domácim Francúzom Nicolasom Mahutom.

Gombos prehral úvodný gem zápasu s Rusom, potom však získal šesť hier po sebe a prvý set sa stal jasne jeho. Vlaňajší víťaz bratislavského challengeru Slovak Open výborne returnoval, mal navrch aj pri dlhších výmenách.

V druhom sete si Gombos po rýchlom brejku vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Zverenec trénera Ladislava Simona má vo francúzskom prístavnom meste už istú prémiu 10.600 eur a 32 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.