Michalovce v Poprade vyhrali.
Michalovce v Poprade vyhrali. (Autor: SITA)
SITA|21. feb 2017 o 19:19

Trnava dosiaľ vybojovala 26 bodov a je na štvrtej pozícii.

POPRAD. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v Poprade 2:0 nad hráčmi FC Spartak Trnava v utorkovom zápase 20. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017 a do jarnej časti vstúpili ziskom troch bodov.

O góly Michalovčanov pod Tatrami sa postarali Martin Regáli a kapitán Igor Žofčák, ktorí po hodine hry skórovali v rozpätí štyroch minút.

Pozrite sa, ako vyzeral popradský zápas Michaloviec a Trnavy: fotogaléria

21.2.2017

Zemplín sa vyšvihol na siedmu priečku tabuľkového poradia o skóre za AS Trenčín, obe mužstvá majú po 22 bodov.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 20. kolo - utorok:

Michalovce - Spartak Trnava 2:0 (0:0) - hralo sa v Poprade

Góly: 64. Regáli, 68. I. Žofčák, ŽK: 33. Grič, 84. Vajs - 74. Janso, 76. Martin Tóth, rozhodovali: Marhefka - Ferenc, Kováč, 689 divákov

Michalovce: P. Macej - Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák, P. Kolesár (84. T. Sedlák), Dimitriadis (62. Serečin), Regáli - Bellás (63. J. Vajs)

Trnava: A. Jakubech - Čögley, Hladík (17. M. Oravec), Čonka, Janso - Martin Tóth - Jirka (62. I. Schranz), E. Halilovič (71. K. Yilmaz), Mikovič, Godál - Tambe

Hlasy trénerov:

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Mne sa tento zápas hodnotí ľahko. Dnes sme boli efektívni, z dvoch striel sme dali dva góly. V prvom polčase sme však hrali zakríknuto. Na hre viacerých chlapcoch bol vidieť rešpekt, keďže ešte len zbierajú prvé štarty v najvyššej súťaži. Myslím si, že v ďalších zápasoch to už bude lepšie. Verím, že keď získajú skúsenosti, tak príde aj na ich kopačky väčšia pohoda. V druhom polčase to už bolo lepšie, snažili sme sa niečo vymyslieť v ofenzíve. Keď sme dali druhý gól, zápas sme si už dokázali postrážiť. Treba však povedať, že súper mal dnes dostatok šancí na strelenie gólu. Futbal sa však hrá na góly a my sme ich dali dnes dva, súper ani jeden."

Miroslav Karhan, tréner FC Spartak Trnava: "My sme dnes odohrali nešťastný zápas. Mali sme niekoľko príležitostí na to, aby sme otvorili skóre zápasu, ale tie sme, žiaľ, nevyužili. Domáci skórovali prakticky z prvej strely na našu bránku. Dostali sa do vedenia, my sme naopak krátko na to zazmätkovali v obrane a dostali sme aj druhý gól. S chlapcami to dosť zatriaslo, no snažili sme sa ešte dať kontaktný gól. Keď však nedáme gól, tak nemôžeme zvíťaziť."