Pánik potvrdil skvelú formu. Dal gól, asistoval a dosiahol päť plusových bodov

Richard Pánik, ilustračná snímka.
Richard Pánik, ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. feb 2017 o 06:15

Útočník Chicaga Blackhawks zaznamenal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

BRATISLAVA. Vo svojej doteraz najlepšej sezóne 2014/2015 zaznamenal sedemnásť bodov, keď v 76 zápasoch strelil jedenásť gólov a pridal šesť asistencií.

V tomto ročníku NHL hrá v životnej forme a svoj rekord už dávno prekonal. Viac ako polovicu zo svojho maxima dosiahol len v posledných šiestich dueloch.

V noci z utorka na stredu Richard Pánik znovu významnou mierou prispel k víťazstvu Chicaga - tentoraz 5:3 v Minnesote. Dal gól a na jeden prihral.

Ale to nebolo všetko - na ľade sa nachádzal pri všetkých úspešných zásahoch svojho tímu, čo znamená, že si do štatistík pripísal až päť plusových bodov.

Dvadsaťšesťročnému útočníkovi sa v poslednom období darí senzačne. V ostatných šiestich súbojoch dosiahol skvelých deväť bodov (5+4).

Navyše, na konte z nich má deväť plusiek.

Ešte lepšiu formu má kapitán

Ešte lepší zápas proti Minnesote odohral kapitán Jonathan Toews. Takisto bol na ľade pri všetkých góloch svojho tímu - z nich tri sám dal a na dva prihral.

Boduje ešte lepšie ako Pánik - v predchádzajúcich šiestich stretnutiach ich nazbieral skvelých dvanásť (5+7), k tomu pridal tiež deväť plusových bodov.

Toews vyrovnal svoje maximum v počte získaných bodov v jednom dueli.

"Toewsov útok bol veľmi nebezpečný. Výborne v ňom zahrali všetci traja hráči," pochválil tréner Chicaga Joel Quenneville na webe Chicaga Tribune.

"Občas sa pritrafí noc, ako bola táto. Veľmi som si užíval hru so Schmaltzym' (Nick Schmaltz, pozn. red.) a Pannerom (Richard Pánik, pozn. red.). Ukázali výbornú robotu na ľade a veľmi sa zaslúžili o tento skvelý výsledok," pridal Toews.

Aj vďaka nemu a Pánikovi Chicago nadviazalo na výborné výkony z predchádzajúceho obdobia. Z ôsmich zápasov vyhralo až sedem.

V Západnej konferencii je už druhé - so stratou päť bodov na Minnesotu.

Druhý Slovák v drese Blackhawks Marián Hossa sa tentoraz do štatistík bodovo nezapísal. V tretej formácii strávil na ľade len niečo viac ako dvanásť minút.

Budaj podržal svoj tím

Dôležitý triumf v boji o pozície, ktoré zaručujú účasť v play-off, vybojovali hokejisti Los Angeles. Na ľade Colorada zvíťazili po tuhom boji 2:1.

Veľký podiel na ich úspechu mal slovenský brankár Peter Budaj. Kryl 24 z 25 pokusov súpera a dosiahol 96-percentnú úspešnosť zákrokov.

Tridsaťštyriročnému Budajovi po sérii piatich nie príliš vydarených duelov (vždy dostal najmenej tri góly) posledné dva vyšli. Inkasoval v nich len dvakrát.

Minulý zápas však Kings aj tak prehrali, lebo neskórovali ani raz.

Pre Budaja to bol už 50. zápas v sezóne, v ktorom nastúpil ako jednotka. Má v nich priemery 2,12 inkasovaného gólu a úspešnosť zákrokov 91,7 percenta.

Gáboríkovi sa nedarí

Tréner Kings Darryl Sutter doviedol tím k 215. víťazstvu, čím sa v dejinách klubu vyrovnal Andymu Murraymu. V NHL odkoučoval už 1262. duel. Tým sa zasa dotiahol na trináste miesto historických tabuliek na Jacquesa Lemaira.

Ďalší súboj bez bodu si pripísal Marián Gáborík. Na gól alebo asistenciu čaká od 1. februára, naprázdno vyšiel už v ôsmich stretnutiach za sebou.

V 37 zápasoch tohto ročníka má na konte trinásť bodov (6+7).

Marián Gáborík (vľavo) sa teší s Petrom Budajom po víťazstve nad Coloradom.
Marián Gáborík (vľavo) sa teší s Petrom Budajom po víťazstve nad Coloradom. (Autor: TASR/AP)

NHL - utorok:

Carolina - Pittsburgh 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Skinner (Stempniak, Di Giuseppe) - 3. Scott Wilson (Hörnqvist, Cullen), 37. Crosby (Kessel, Letang), 50. Jevgenij Malkin (Hagelin)

Detroit - New York Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Zetterberg (Thomas Vanek, Frans Nielsen) - 15. Josh Bailey, 31. Calvin de Haan (Brock Nelson, Quine), 44. Tavares (Josh Bailey)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20:36 minúty, vyslal tri strely na bránu súpera, do osobných štatistík si pripísal iba dva mínusové body a jeden hit/

/Tomáš Jurčo (Detroit) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

Luke Glendening (vpravo) z Detroitu napáda Nicka Leddyho z New Yorku Islanders.
Luke Glendening (vpravo) z Detroitu napáda Nicka Leddyho z New Yorku Islanders. (Autor: TASR/AP)

NY Rangers - Montreal 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Lindberg (Fast, Skjei), 30. R. Nash (McDonagh, Vesey) - 4. A. Shaw (S. Weber, Jemelin), 22. S. Weber (A. Markov, Pacioretty), rozh. nájazd P. Byron

Tampa Bay - Edmonton 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Palát (Kučerov), 21. Palát (T. Johnson, Kučerov), 41. Kučerov (Stralman, T. Johnson), 60. Namestnikov (Kučerov) - 31. Pakarinen (Klefbom, A. Larsson)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:51 minúty, vyslal jednu strelu na bránu, zaznamenal dva mínusové body, tri hity a zblokoval dva pokusy súpera/

New Jersey - Ottawa 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Travis Zajac (J. Blandisi, Kyle Palmieri) - 21. Kyle Turris (Ryan Dzingel, Jean-Gabriel Pageau), 45. Erik Karlsson (Dion Phaneuf, Derick Brassard)

Toronto - Winnipeg 5:4 pp (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 2. Komarov (Leivo, Zajcev), 26. Kadri (Leivo, M. Rielly), 40. Komarov (W. Nylander, A. Matthews), 44. W. Nylander (A. Matthews, J. Gardiner), 63. J. Gardiner (A. Matthews) - 5. Laine (Scheifele, M. Perreault), 11. B. Little (Lowry, Byfuglien), 38. Ehlers (Morrissey, Wheeler), 40. Laine (Scheifele, M. Perreault)

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

Minnesota - Chicago 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Góly: 25. Mikael Granlund (Niederreiter, Mikko Koivu), 47. Zach Parise (Scandella, Pominville), 54. Mikael Granlund (Niederreiter, Mikko Koivu) - 21. Toews (Brian Campbell, Trevor van Riemsdyk), 26. Richard Pánik (Toews), 41. Nick Schmaltz (Toews), 49. Toews (Nick Schmaltz, Richard Pánik), 59. Toews (Nick Schmaltz)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 12:07 minúty, trikrát strelecky ohrozil súperovho brankára, do štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 18:09 minúty, vyslal päť striel na bránu, zaznamenal gól, asistenciu, päť plusových bodov a jeden hit/

Nashville - Calgary 5:6 pp (1:3, 4:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. P. K. Subban (Austin Watson, Ekholm), 31. Filip Forsberg (Colin Wilson, Arvidsson), 32. Colin Wilson (Ellis, P. K. Subban), 37. Filip Forsberg (Josi, James Neal), 40. Filip Forsberg (Ryan Johansen) - 1. Ferland (J. Gaudreau, Giordano), 11. Backlund (Matthew Tkachuk, Dougie Hamilton), 18. Ferland (Johnny Gaudreau, Monahan), 26. Dougie Hamilton (Johnny Gaudreau, Monahan), 51. Backlund (Matthew Tkachuk, Michael Stone), 61. Giordano (Monahan, J. Gaudreau)

Colorado - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 21. Rantanen - 24. Toffoli (Doughty, Kempe), 30. Trevor Lewis (Pearson)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:23 minúty, trikrát strelecky ohrozil brankára súpera, ale nebodoval a ani inak sa nezapísal do štatistík/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl dvadsaťštyri z dvadsiatich piatich pokusov súpera a dosiahol 96-percentnú úspešnosť zákrokov/

Domov»Hokej»NHL»Pánik potvrdil skvelú formu. Dal gól, asistoval a dosiahol päť plusových bodov