Fernando Torres (vpravo) strieľa štvrtý gól Atlética Madrid do siete Bayeru Leverkusen. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. feb 2017 o 10:24

Madridčania vyhrali v prvom zápase osemfinále na ihrisku Bayeru Leverkusen 4:2 a majú nakročené k postupu.

LEVERKUSEN. Šesť gólov padlo v Leverkusene v úvodnom osemfinálovom súboji futbalovej Ligy majstrov, až štyrikrát však boli úspešní hráči hosťujúceho Atlética Madrid. Zverenci argentínskeho trénera Diega Simeoneho zo siedmich pokusov na bránku vyťažili štyri góly a po triumfe 4:2 sú pred odvetou na dobrej ceste štvrtýkrát za sebou postúpiť do štvrťfinále najprestížnejšej európskej súťaže.

Dosiahli sme skvelé víťazstvo. Mali sme to výborné rozohrané, ale nemecké tímy sa nikdy nevzdávajú. Neznamená to však, že odveta bude pohodová jazda. Oni nebudú mať čo stratiť a budú hrať bez zábran.

Saúl Ňíguez, hráč Atlética Madrid

"Skvelý výkon z našej strany. Hrali sme inteligentne, predvídavo a v konečnom dôsledku výborne. Mohli sme zvíťaziť aj vyšším rozdielom, ale domáci brankár bol proti. Najmä dva zásahy pri šanciach Griezmanna boli výnimočné," zhodnotil Diego Simeone.

Finalista dvoch z ostatných troch ročníkov LM už do prestávky viedol 2:0 po ukážkovej ľavačke Saúla Ňígueza z hranice šestnástky, resp. pohotovom zakončení Antoina Griezmanna po akcii Kevina Gameira.

Krátko po prestávke síce Karim Bellarabi znížil na 1:2, ale premenený pokutový kop Kevina Gameira po necelej hodine hry znamenal opäť navýšenie náskoku.

Hráč Bayeru: Nie sme v dobrej pozícii

V 68. minúte prišiel vlastný gól obrancu Atlética Stefana Saviča a domáce zníženie na 2:3, ale posledné slovo v zápase mal striedajúci tridsiatnik Fernando Torres. Jeho hlavička z 86. minúty po centri Šimeho Vrsaljka stanovila na konečných 4:2 pre hostí. Torres zároveň dosiahol hranicu dvadsať gólov v Lige majstrov.

Atlético prerušilo sériu troch prehier na nemeckých trávnikoch. Bayer prehral aj štvrtýkrát v osemfinálovej fáze Ligy majstrov.

"Verili sme, že by sme sa mohli vrátiť do zápasu, ale Atlético nám to nedovolilo. Súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Nie sme v dobrej pozícii. Odveta bude veľmi náročná," uviedol strelec prvého domáceho gólu Karim Bellarabi pre Sky Sport.

"Vedeli sme, že hráme proti finalistovi dvoch z ostatných troch ročníkov. Mali sme informácie o skvelých rýchlych protiútokoch Atlética, aj tak sme im dovolili v prvom polčase dvakrát skórovať. Na druhej strane, v závere sme ukázali vášeň a bojovnosť. Posledných pätnásť minút bolo výborných, stál vtedy za nami celý štadión," zhodnotil tréner Leverkusenu Roger Schmidt na webe UEFA.

Jeho zverencom nepomohlo ani to, že v držaní lopty dominovali v pomere 59 percent ku 41 percent a v streleckých pokusoch celkovo 14-10.

Leverkusen doma podľahol Atléticu Madrid : fotogaléria

22.2.2017

"Dosiahli sme skvelé víťazstvo. Mali sme to výborné rozohrané, ale nemecké tímy sa nikdy nevzdávajú. Boli sme však schopní pridať štvrtý gól. Lenže to ešte neznamená, že odveta bude pohodová jazda. Oni nebudú mať čo stratiť a budú hrať bez zábran," uviedol strelec prvého gólu Atlética Madrid Saúl Ňíguez.

Dali vonku štyri góly prvý raz od roku 1996

Futbalisti madridského klubu strelili štyri góly na ihrisku súpera v Lige majstrov prvýkrát od septembra 1996 a triumfu 4:1 na ihrisku Widzewu Lodž.

Francúzsky útočník Antoine Griezmann dosiahol svoj trinásty gól na európskych trávnikoch v súčte Ligy majstrov a Európskej ligy, čím sa v historickej tabuľke klubovej úspešnosti dostal pred doterajšieho lídra Luisa Aragonésa.

Hráči Bayeru Leverkusen prišli o sériu ôsmich zápasov bez prehry v Lige majstrov, počas ktorej dvakrát zvíťazili a šesťkrát remizovali.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Atlético dalo toľko gólov, ako sa mu vonku v Lige majstrov nepodarilo vyše dvadsať rokov