Budaj mal aj šťastie. Štyri- či päťkrát mi pomohli žŕdky, priznáva

Peter Budaj dostal v zápase proti Coloradu iba jeden gól.
Peter Budaj dostal v zápase proti Coloradu iba jeden gól. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. feb 2017 o 11:32

Slovenský brankár dostal v nočnom súboji na ľade Colorada iba jeden gól. Vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

DENVER. Po troch prehrách za sebou pribudlo slovenskému hokejovému brankárovi Petrovi Budajovi do štatistík v NHL 2016/2017 opäť víťazstvo.

V utorňajšom zápase v Denveri proti Coloradu ho prekonal iba fínsky mladík Mikko Rantanen v úvode druhej tretiny - a tak hráči Los Angeles aj zásluhou dvadsiatich štyroch zákrokov banskobystrického rodáka zvíťazili tesne 2:1.

Slováka s 96-percentnou úspešnosťou zásahov vyhlásili za druhú hviezdu. Kings poskočili na deviatu priečku v Západnej konferencii.

"Odstupy v tabuľke sú tesné, takže potrebujeme každý bod. Je to pre nás dôležité víťazstvo," hodnotil Budaj, ktorý v zápase pomohli aj žŕdky.

"Áno, štyri- či päťkrát. Konštrukciu trafili tuším Gabriel Landeskog, John Mitchell aj Tyson Barrie v tretej tretine. Niekedy však potrebujete aj šťastie. Vďakabohu, že z tých šancí nepadol gól," doplnil 34-ročný brankár na webe nhl.com.

Hostia v druhej tretine otočili z 0:1 na 2:1 a vydreli víťazstvo, lebo ich ofenzívnym hviezdam sa nedarí. Elitný center Anže Kopitar v uplynulých siedmich zápasoch vrátane utorňajšieho dosiahol jedinú asistenciu a nazbieral za toto obdobie šesť mínusiek, slovenský krídelník Marián Gáborík vôbec nebodoval už osem duelov.