Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch je Francúzka, Slovenky zaostali

Na snímke uprostred francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová-Laurentová.
Na snímke uprostred francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová-Laurentová. (Autor: TASR)
SITA|22. feb 2017 o 16:51

Do najlepšej štyridsiatky sa prebojovala iba jedna Slovenka.

OSRBLIE. Francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová-Laurentová zvíťazila v stredajších vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a juniorov v Brezne-Osrblí.

Druhá s odstupom 52,4 sekundy skončila Ruska Kristina Jegorovová. Obe urobili jednu chybu na strelnici. Tretia s dvoma zlyhaniami a mankom 1:16,1 minúty bola Švédka Elvira Karin Öbergová.

Zo slovenskej štvorice najlepšie dopadla štyridsiata Veronika Haidelmeierová, ktorá štyri razy minula terč a nazbierala manko 5:53,5 minúty.

Júlia Machyniaková figuruje na 44. priečke, Henrieta Horvátová obsadila 48. miesto a Tatiane Krnáčovej patrí 75. post. Štartovalo 92 adeptiek.

75.Tatiana KrnáčováSR+ 11:45,1 min10

Domov»Zimné športy»Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch je Francúzka, Slovenky zaostali