Zidane: Zápas vo Valencii sme si prehrali v prvých desiatich minútach

Tréner Realu Madrid Zinedine Zidane rozdáva pokyny svojim zverencom.
Tréner Realu Madrid Zinedine Zidane rozdáva pokyny svojim zverencom. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. feb 2017 o 09:34

Kráľovský veľkoklub nevyužil možnosť zvýšiť svoj náskok na čele najvyššej súťaže na štyri body. Prehral 1:2.

VALENCIA. Boj o majstrovský titul v najvyššej španielskej futbalovej súťaži dostáva nový nádych. Suverén doterajšieho priebehu La Ligy Real Madrid v stredajšom dohrávanom dueli šestnásteho kola prehral vo Valencii 1:2.

43

zápasov za sebou neudržal súper Realu čisté konto, Madridčania zakaždým dali aspoň gól.

Nevyužil možnosť zvýšiť náskok na čele tabuľky na rozdiel štyroch bodov.

Madridčania majú momentálne pred druhou Barcelonou jednobodový náskok a k dispozícii ešte jeden zápas k dobru na pôde Celty Vigo.

Zaplatili za úvod stretnutia

Zápas na štadióne Mestalla rozhodla úvodná desaťminútovka, keď sa za domácich postupne presadili Simone Zaza a Fabian Orellana. Za hostí síce ešte do prestávky znížil Cristiano Ronaldo, ale líder už neodvrátil neúspech.

Real Madrid prekvapujúco podľahol Valencii: fotogaléria

23.2.2017

"Tento zápas sme si prehrali v prvých desiatich minútach. Zvyšok sme hrali dobre. Pekne sme kombinovali, hrali našu hru a vytvorili si šance. Zaplatili sme však za úvod stretnutia, keď sme urobili chyby a súper dvakrát skóroval," vyhlásil podľa oficiálnej stránky madridského klubu tréner Zinedine Zidane.

Zidane: Nemôžeme vyhrať všetky zápasy

Štyridsaťštyriročného Francúza mrzelo, že jeho zverenci po niekoľkýkrát v sezóne predviedli slabší úvod duelu. "Musíme hrať naplno celý čas. Ak na chvíľu stratíte koncentráciu, protivník vás potrestá. V tomto sa musíme zlepšiť, byť ostrejší, dôraznejší. Predviedli sme viacero pekných akcií, ale chýbala nám finálna prihrávka. Chceli sme tri body a vylepšiť naše šance na titul, ale nemôžeme vyhrať všetky zápasy. Gratulujem Valencii k víťazstvu," dodal rodák z Marseille.

Ako pripomenul ruský Sport Express, Real vo Valencii stanovil nový klubový rekord, keď skóroval v 43. vystúpení za sebou.

Naposledy vyšiel strelecky naprázdno v minulosezónnom prvom zápase semifinále Ligy majstrov na pôde Manchestru City (0:0).

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Zidane: Zápas vo Valencii sme si prehrali v prvých desiatich minútach