Debut trénerky pokazili dve vylúčenia, jej zverenci dostali sedem gólov

(Autor: Twitter)
SITA|23. feb 2017 o 11:01

Čchan Jüen-tching sa stala prvou ženou, ktorá viedla futbalový tím v ázijskej Lige majstrov.

PEKING. Prvá žena na trénerskej lavičke klubu ázijskej futbalovej Ligy majstrov Čchan Jüen-tching si svoj debut v súťaži predstavovala inak. Po vysokej prehre jej zverencov Eastern SC 0:7 v stredajšom zápase G-skupiny na pôde čínskeho Kuang-čou Evergrande ju mohol utešiť aspoň pozdrav od Luiza Felipeho Scolariho.

Ostrieľaný Brazílčan po víťazstve odkráčal k lavičke hostí, kde sedela skormútená Čchan, srdečne jej potriasol rukou a potľapkal ju po ramene.

Všetky predzápasové plány Čchan zničili dve vylúčenia v prvom polčase. Stopér Wong Tsz Ho sa porúčal bez predchádzajúceho varovania už v 3. minúte, keď rukou zastavil loptu na bránkovej čiare a z následného pokutového kopu domáci otvorili skóre. Wong Čchi Čchung ho nasledoval v 34. minúte po druhej žltej karte.

"Dve červené karty do zmeny strán kompletne zničili všetko, čo sme si naplánovali," povedala dvadsaťosemročná trénerská debutantka.

"Máme veľa mladých hráčov, ktorí robia chyby. Verím, že sa z nich dokážu poučiť," dodala Čchan Jüen-tching.

Vlani priviedla Eastern SC k trofeji v najvyššej hongkonskej súťaži.

Scolariho mužstvo ponúknutú výhodu dokonale využilo. Prvý raz išlo do kabín s vedením 3:0 a v druhom polčase ho ešte zveľadilo.

"Nebol to normálny zápas. Súper hral od prvého polčasu s deviatimi futbalistami. Podarilo sa nám to využiť," uviedol tréner brazílskych majstrov sveta z roku 2002.

Luiz Felipe Scolari s Evergrande ovládol ázijskú Ligu majstrov v roku 2015.

Na konte má tiež dva čínske tituly.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Debut trénerky pokazili dve vylúčenia, jej zverenci dostali sedem gólov