Po Škrtelovi nepostúpil ďalej ani Mak, so Zenitom inkasoval gól v úplnom závere

TASR|23. feb 2017 o 21:24

Ruský klub bol blízko k postupu, napokon ďalej postúpil Anderlecht Brusel.

BRATISLAVA. Futbalisti Zenitu Petrohrad sa neprebojovali do osemfinále Európskej ligy.

Vo štvrtkovej domácej odvete s Anderlechtom Brusel síce dokázali zmazať dvojgólové manko z prvého zápasu a viedli už 3:0, no v poslednej minúte ich z hry vyradil gól Švéda Isaaca Thelina.

Zenit Petrohrad vypadol po góle z úplného záveru zápasu: fotogaléria

24.2.2017

Za domácich sa dvakrát presadil Brazílčan Giuliano, slovenský legionár Róbert Mak sa dostal na ihrisko až v 89. minúte.

Gregušov i Bénesov tím postúpili

S európskou scénou sa rozlúčil aj Athletic Bilbao. O jeho vyradenie sa postaral cyperský APOEL Nikózia po domácom triumfe 2:0 po góloch Pierosa Soterioua a Giannisa Gianniotasa z pokutového kopu. Bilbao uspelo v prvom stretnutí 3:2.

Hetrik Larsa Stindla rozhodol o postupe bundesligovej Borussie Mönchengladbach, ktorá v prvom zápase prehrala doma s Fiorentinou, no v odvete vybojovala víťazstvo 4:2. Slovenský stredopoliar László Bénes v službách Borussie v zápise nefiguroval.

Dánsky celok FC Kodaň zvládol dvojzápas proti bulharskému Ludogorcu Razgrad, doma mu stačila aj remíza 0:0.

Ján Greguš videl v úvodnom dueli (2:1) červenú kartu a v odvete v kádri Kodane nútene absentoval.

Tottenham prekvapujúco vypadol

V osemfinále bude chýbať Tottenham Hotspur. Účastník Premier League iba remizoval v odvete s Genkom 2:2, belgický tím triumfoval predtým doma 1:0. Hráči anglického tímu dohrávali bez vylúčeného Dele Alliho.

Lyon nemal problémy s Alkmaarom, pod hladkú výhru 7:1 sa tromi gólmi podpísal Nabil Fekir.

Ďalej ide AS Rím, hoci v odvete doma prehral s Villarrealom 0:1. K prieniku medzi elitných šestnásť tímov ale talianskemu tímu stačil suverénny náskok 4:0 z prvého zápasu. Rimania v závere prišli o vylúčeného nemeckého obrancu Antonia Rüdigera.

Ajax Amsterdam si poradil s Legiou Varšava 1:0, postup mu zabezpečil gól Nicka Viergevera.

Olympiakos Pireus triumfoval na ihrisku tureckého Osmanlisporu suverénne 3:0 a po bezgólovej remíze z prvého zápasu postúpil. Dvoma gólmi sa o to zaslúžil iránsky útočník Karim Ansarifard, jeden pridal nórsky reprezentant Tarik Elyounoussi.

Pražská Sparta remizovala s ruským FK Rostov 1:1, predtým ale prehrala 0:4 a lúči sa.

Celta Vigo po dráme vyradila Šachtar Doneck, keď Iago Aspas v nadstavenom čase gólom z pokutového kopu zariadil predĺženie a triumf španielskeho tímu 2:0 potom zariadil Argentínčan Gustavo Daniel Cabral.

Európska liga - odvety šestnásťfinále:

Osmanlispor - Olympiakos Pireus 0:3 (0:0)
Góly:
47. a 86. Ansarifard, 70. Elyounoussi

/prvý zápas 0:0, postúpil Olympiakos/

Besiktas Istanbul - Hapoel Be'er Ševa 2:1 (1:0)

/prvý zápas 4:0, postúpil AS Rím/

Zenit Petrohrad - Anderlecht Brusel 3:1 (1:0)
Góly:
24. a 78. Giuliano, 72. Dzjuba - 90. Thelin

/prvý zápas 0:2, postúpil Anderlecht, Mak za domácich od 89. minúty/

Ajax Amsterdam - Legia Varšava 1:0 (0:0)
Gól:
49. Viergever

/prvý zápas 0:0, postúpil Ajax/

APOEL Nikózia - Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
Góly:
46. Sotiriou, 54. Gianniotas (z 11m)
ČK: 65. Soteriou - 90.+1 Iturraspe

/prvý zápas 2:3, postúpil APOEL/

Olympique Lyon - AZ Alkmaar 7:1 (4:1)
Góly:
5., 27. a 78. Fekir, 17. Cornet, 34. Darder, 86. Aouar, 89. Diakhaby - 26. Garcia

/prvý zápas 4:1, postúpil Lyon/

ACF Fiorentina - Borussia Mönchengladbach 2:4 (2:1)

/prvý zápas 2:2, postúpil Genk/

Šachtar Doneck - Celta Vigo 0:2 po predĺžení (0:0, 0:1)
Góly:
90.+1 Aspas (z 11m), 108. Cabral

/prvý zápas 1:0, postúpila Celta/

Domov»Futbal»Európska liga»Po Škrtelovi nepostúpil ďalej ani Mak, so Zenitom inkasoval gól v úplnom závere