Dele Alli smutný opúšťal trávnik.
Dele Alli smutný opúšťal trávnik. (Autor: TASR/AP)
Zoran Boškovič|24. feb 2017 o 06:30

Tottenham remizoval doma 2:2 a v Európskej lige skončil.

BRATISLAVA. Tottenham sklamal vlastných fanúšikov, keď po prehre v Belgicku nedokázal poraziť KAA Gent ani na domácom Wembley a po remíze 2:2 v tohtosezónnej edícii Európskej ligy skončil.

Jeden z najsledovanejších momentov zápasu bol okrem gólov aj nechutný zákrok stále iba 20-ročného Dele Alliho na Brechta Dejaegereho päť minút pred koncom prvého polčasu.

Frustrovaný anglický reprezentant sa po neodpískanom faule postavil a viditeľne si hľadal obeť. Dejaegere odohral loptu a Alli mu nechutným zákrokom na viackrát ošetrované zranené pravé koleno takmer zlomil nohu.

"Mám Deleho rád, ale ten zákrok bol odporný. Mohol ukončiť protihráčovu kariéru. Nerozumiem, ako to, že sa noha toho chlapca nezlomila, je to zázrak," kritizoval na BT Sport po zápase bývalý tréner Tottenhamu Harry Redknapp.

Pre Alliho to bola prvá červená karta v kariére, v tejto sezóne mu však rozhodcovia ukázali kartu päťkrát.

Tottenham aj bez jedného hráča po prestávke dal vedúci gól prostredníctvom Victora Wanyamu. Striedajúci Perbet za Gent však vyrovnal na konečných 2:2 a rozhodol, že do ďalšieho kola postúpil belgický tím.

Domov»Futbal»Európska liga»Talent Tottenhamu nechutným zákrokom takmer ukončil kariéru protihráča