Ibrahimovič nám vyhral pohár, zhodujú sa v Manchesteri United

Wayne Rooney dvíha nad hlavu víťaznú trofej.
Wayne Rooney dvíha nad hlavu víťaznú trofej. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. feb 2017 o 17:30

Futbalisti Manchesteru United zdolali vo finále Ligového pohára Southampton 3:2. Švédsky útočník strelil dva góly.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United získali anglický Ligový pohár. V nedeľňajšom finále na londýnskom Wembley zdolali hráčov FC Southampton 3:2.

Skóre atraktívneho stretnutia otvoril v devätnástej minúte švédsky kanonier v službách United Zlatan Ibrahimovič. V 38. minúte zvýšil na 2:0 Jesse Lingard.

Hráči Southamptonu sa dostali do hry tesne pred odchodom do šatní, keď sa presadil Manolo Gabbiadini. A tesne po zmene strán Talian vyrovnal na 2:2.

Southampton mohol potom strhnúť víťazstvo niekoľkokrát na svoju stranu. Nakoniec sa však prejavili väčšie skúsenosti Manchestru United.

Ibrahimovič v 87. minúte presnou hlavičkou rozhodol - 3:2.

Pozrite si, ako v Anglicku vyzeralo finále pohára: fotogaléria

27.2.2017

"Úprimne povedané, Zlatan nám vyhral zápas. Bol vynikajúci. V mojom tíme boli aj ďalšie skvelé výkony, Pogba zahral na podobnej úrovni. Súper bol v zápase väčšiu časť lepším tímom, zaslúžil si ísť do predĺženia. Ibrahimovič však urobil rozdiel v stretnutí a ulovil pre nás pohár," povedal pre Sky Sports Jose Mourinho.

Ibrahimovič: Užívam si to

Päťdesiatštyriročný Mourinho dosiahol rekordný štvrtý triumf v Ligovom pohári. Vyrovnal sa trénerským legendám Brianovi Cloughovi a Alexovi Fergusonovi.

Stal sa vôbec prvým koučom v klubovej histórii, ktorý hneď vo svojej premiérovej sezóne na Old Trafforde vybojoval s tímom nejakú trofej. A aj po nedeľňajšom dueli naďalej platí, že Portugalčan nikdy neprehral vo finále anglického Ligového pohára. "Nie je ľahké toľkokrát získavať tituly," priznal Portugalčan.

"Nie je jednoduché vyrovnať sa s tlakom. Bol to zápas, v ktorom som sa cítil ťažko. Chcem vzdať Southamptonu hold za to, čo predviedol," dodal Mourinho.

Súper bol v zápase väčšiu časť lepším tímom, zaslúžil si ísť do predĺženia. Zlatan Ibrahimovič však urobil rozdiel v stretnutí a ulovil pre nás pohár.

Jose Mourinho, tréner Manchesteru United.

"Prišiel som sem zvíťaziť - a to sa aj podarilo. Táto výhra je tímová práca. Čím som starší, tým viac si tieto úspechy vážim. Všade, kde som hral, som niečo vyhral. Ak sa nemýlim, je to moja 32. získaná trofej. Všetko je presne tak, ako som si želal pred príchodom do Anglicka. Užívam si to," vyhlásil pri mikrofóne Sky Sports hrdina duelu Zlatan Ibrahimovič.

Manchester United získal Ligový pohár piatykrát.

"Nebol to náš najlepší zápas, no bolo to úžasné finále. Obidve strany išli až na dno síl. Všetko, na čom záleží, je víťazstvo. Zlatan nám vyhral tento pohár. Dúfame, že nás to nakopne vpred," skonštatoval defenzívny záložník Michael Carrick.

Southampton ešte pohár nevyhral

Southampton sa vo finále tejto súťaže predstavil druhýkrát v histórii a rovnako ako v roku 1979 sa netešil zo zisku trofeje.

"Blahoželám súperovi, v zakončení bol mimoriadne chladnokrvný. My sme však ukázali, že dokážeme hrať dobre, utvoriť si šance a skórovať. Možno sme si dnes zaslúžili viac, ale taký je futbal," hodnotil kouč Southamptonu Claude Puel.

"Manolo Gabbiadini dnes strelil tri góly vrátane toho neuznaného. Odohrali sme fantastické stretnutie, no škoda, že bez odmeny v podobe trofeje," dodal.

Hrdina zápasu Zlatan Ibrahimovič sa teší z víťaznej trofeje.
Hrdina zápasu Zlatan Ibrahimovič sa teší z víťaznej trofeje. (Autor: TASR/AP)

Gabbiadini sa stal štvrtým Talianom, ktorý skóroval vo finále anglického Ligového pohára. Pred ním to dokázali Fabrizio Ravanelli, Roberto Di Matteo a Fabio Borini.

"Gratulujem Manchestru United. Väčšinu druhého polčasu bol síce pod tlakom, ale bol to skvelý zápas. Mal všetko - góly, neuznané presné zásahy, takmer sme sa dočkali aj nejakej červenej karty. Pre obe mužstvá, trénerov a fanúšikov to bol úžasný deň," vyhlásil pre BBC Radio 5 Live bývalý anglický reprezentant Alan Shearer, v minulosti hráč Southamptonu (1988 až 1992).

32. trofej

vo svojej kariére vybojoval futbalista Manchesteru United Zlatan Ibrahimovič.

"Manchester United na konci využil väčšie skúsenosti. Či vyhral zaslúžene? Ťažko povedať. Keď máte v tíme niekoho ako Zlatan Ibrahimovič, vždy máte šancu na víťazstvo. Takže z tohto pohľadu je to zaslúžený triumf," dodal Shearer.

Najlepší výsledok pre Everton

Tréner Evertonu Ronald Koeman po triumfe Manchesteru United netajil, že ho výsledok potešil, hoci v minulosti šéfoval lavičke Southamptonu (2014 až 2016).

"Najlepší výsledok pre Everton. Do pohárovej Európy môže preniknúť aj siedmy tím z Premier League," napísal päťdesiattriročný Holanďan na twitteri.

Liverpoolskemu mužstvu patrí momentálne v tabuľke najvyššej anglickej súťaže práve siedma pozícia.

Ligový pohár - finále:

Manchester United - Southampton 3:2 (2:1)

Góly: 19. a 87. Ibrahimovič, 38. Lingard - 45.+1 a 48. Gabbiadini

Anglický Ligový pohár Finále 2016/2017
26.02.2017 o 17:30
Manchester United
3:2
(2:1, 1:1)
90+5 minúta
Southampton
Góly: 19. Ibrahimović, 38. Lingard, 87. Zlatan Ibrahimović – 45+1. Gabbiadini, 48. Manolo Gabbiadini. ŽK: 24. Herrera (MAN), 41. Lingard (MAN) – 18. Romeu (SOT), 40. Stephens (SOT), 56. Nathan Redmond (SOT). Rozhodca: Andre Marriner – Richard West, Stuart Burt. Diváci: 85 264.
Odo mňa je to na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok nedele!

Víťazná trofej bola prevzatá, postupne si ju vychutnávajú všetci hráči Manchestru United.

Wayne Rooney sa dlho pripravoval na príchod na ihrisko, nakoniec však z toho vzišlo. Teraz už kapitán Manchestru United vychádza po schodoch štadióna a o malý moment si prevezme trofej pre víťaza Anglického ligového pohára!
Southampton nebol horším tímom, pokojne môžeme povedať, že hráči pod vedením Clauda Puela boli takticky lepší. Výborný výkon od porazeného tímu, obrovský smútok zavládol aj na tribúnach, kde fanúšikovia The Saints len nechápavo krútia hlavou nad konečným výsledkom.

Je dobojované! Futbalisti Manchestru United dnes dvihnú nad hlavu trofej po víťazstve vo finále Anglického ligového pohára (EFL Cupu). Dramatický vývoj zápasu, góly a aj nepremenené šance. To všetko prinieslo finále medzi Manchestrom United a Southamptonom FC. V prvom polčase otvoril skóre z priameho kopu Zlatan Ibrahimović, nasledoval ho spoluhráč Jesse Lingard. V prvej nadstavenej minúte znížil na rozdiel gólu Manolo Gabbiadini. Ten istý hráč vyrovnal na 2:2 po zmene strán. Rozhodujúce slovo ale mal jedinečný Zlatan. Po presnom centri od Herreru prekonal v 87. minúte Forstera a tento gól bol nakoniec aj víťazným!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:13.
90+5
90+4
A do tretice Zlatan. Faul na vysokého Švéda, uplynuli všetky nadstavené minúty a pri lopte je Carrick.
90+4
90+4
Zlatan Ibrahimović opäť na zemi, prerušenie hry od futbalistov Southamptonu v tejto fáze hry neprichádza do úvahy.
90+3
Viacerí hráči sú už vyčerpaní, dosť toho má aj Zlatan Ibrahimović. Dlho sa nehralo, pri lopte sú futbalisti tímu, ktorý prehráva o gól.
90+2
Toto budú už nakopávané lopty na bránu Manchestru, Paul Pogba je ale faulovaný a je tu voľný kop pre United.
90+1
Antonio Valencia prehral súboj pri postrannej čiare. A hoci loptu nezískal, toto je voda na mlyn pre hráčov United. Čas beží, do konca zápasu zostávajú približne tri minúty.
90+1
importantNadstavujú sa štyri minúty!
90
changeStriedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Steven Davis, prichádza Jay Rodriguez.
90
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Marouane Fellaini.
89
Faul Anthonyho Martiala, voľný kop pre Southampton.
87
87
goalManchester United dal gól!
Vyzeralo to na rýchlu kontru v podaní Ibrahimovića a Rashforda. Útok sa nakoniec zastavil, čo však fanúšikom United nemusí vôbec vadiť, keďže sa lopta nakoniec dostala až k Herrerovi, ktorý videl voľného ZLATANA IBRAHIMOVIĆA a ten sa z takýchto jasných pozícií často nemýli! Hlavička z hranice malého vápna, Forster prekonaný aj do tretice.
Asistencia: Ander Herrera.
86
importantVeľká šanca pre hráčov "hostí"! Pekný center z ľavej strany, Betrand chcel nájsť Longa, ten ale loptu míňa. Southampton bude zahrávať aspoň rohový kop.
85
Nepresná hlavička hráča United, nasleduje výkop od brány The Saints.
85
Zlatan Ibrahimović našiel vo vápne Rashforda. Ten sa pokúšal prekvapiť Forstera strelou na vzdialenejšiu tyč, brankár Southamptonu vyrazil nohou na rohový kop.
84
Herrera neprihral ideálne, čím vystavil svojich spoluhráčov pod tlak. Pomôcť prišiel Michael Carrick a situáciu spoločne s de Geom vyriešil.
83
Gól z rohu nepadol, obom manažérom ostala už iba posledná možnosť striedania.
83
changeStriedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Manolo Gabbiadini, prichádza Shane Long.
82
Redmond je aktívny aj v závere zápasu, jeho strela z približne 20 metrov triafa jedného z hráčov United, bude sa kopať rohový kop.
81
Pekná lopta na Valenciu, center ekvádorského futbalistu ale nikoho v pokutovom území nezastihol.
81
Desať minút do konca riadnej hracej doby, stav je nerozhodný. Bude sa vo Wembley predlžovať?
80
Nathan Redmond padol na zem, snažil sa o hru hlavou, no neuspel.
79
Vôbec prvý ofsajd zápasu prichádza až v 79. minúte. Prihrávka Valenciu nachádza v postavení mimo hru Zlatana Ibrahimovića.
78
Nepresná strela Lingarda bola tou poslednou vecou, ktorú tento hráč v dnešnom zápase predviedol. Po prerušení hry sme boli svedkami dvoch striedaní.
78
changeStriedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Dušan Tadić, prichádza Sofiane Boufal.
77
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Marcus Rashford.
76
76
importantJesse Lingard zahadzuje šancu na druhý gól v zápase. Po centri z ľavej strany sa Angličan dostal k lopte, strela zvnútra šestnástky mieri nad bránu Forstera!
75
Kombinácia Ibrahimovića s Pogbom temer slávila úspech. Šikovná pätička Zlatana mala nájsť Francúza, pred ním sa k lopte dostal jeden z vracajúcich sa hráčov a ten poslal loptu na roh.
75
Zlatan Ibrahimović triafa iba múr, tentokrát to Švédovi nevyšlo. Na trávnik ešte Wayne Rooney nepríde, bude to Marcus Rashford.
74
Faul na Pogbu pred hranicou šestnástky. Dohrávanie súbojov je asi obľúbenou disciplínou hráčov Southamptonu, Tadić môže svoj zákrok ľutovať. Nasleduje priamy kop.
73
Ward-Prowse s ďalšou geniálnou prihrávkou do šestnástky. Pozemný center z pravej strany mal nájsť Redmonda, pred ním ale zakročil Valencia a loptu odkopáva preč de Gea.
72
Aj naďalej sa hrá vo veľkom tempe, brániť sa musí Manchester.
71
Rohový kop zahraný nakrátko, o chvíľu neskôr bol pri opačnej rohovej zastávke faulovaný Pogba. Nacvičený signál nevyšiel, keď Carrick strelou spoza šestnástky triafa iba jedného z hráčov pred Forsterom.
70
Asi som to zakríkol, keď Martial pekne vysunul Lingarda a ten zoči-voči Forsterovi triafa iba obrancu Saints! Rohový kop pre United.
69
A opäť ten istý obrázok, futbalisti United sa nevedia dostať na polovicu súpera a nestratiť zároveň loptu. Bertrand ale fauluje Valenciu a píska sa aspoň faul.
68
Loptu do pokutového územia poslal samotný faulovaný hráč, Ibrahimović pomáha aj v obrane a spolu so Smallingom oslobodili tím z Manchestru.
67
Carrick v strede ihriska mierne popostrčil Warda-Prowsa, píska sa faul. Nasleduje voľný kop, všetci hráči sa schádzajú do šestnástky Manchestru.
66
Yoshida s dôležitým zákrokom pred Ibrahimovićom aj Martialom, japonský stredný obranca prišiel s odobratím lopty asi v poslednú možnú chvíľu.
65
Do útoku sa hrnú hráči Red Devils, tí ale majú problémy si vytvoriť šancu na skórovanie.
64
Faul Warda-Prowsa na Roja, na ihrisko príde Wayne Rooney!
63
63
importantLopta po rohovom kope doletela na hlavu Romea, ten bol bránený Pogbom. Hlavička hráča Southamptonu opečiatkovala žrď, Svätci mohli dokonať obrat!
62
Na útočnej polovici sú hráči Southamptonu, ktorí si vybojovali rohový kop po bloku Valenciu.
61
Nervozita na trávniku rastie, máme za sebou hodinu hry.
60
Romeu triafa lakťom Herreru do tváre, hlavný rozhodca druhú žltú kartu hráčovi Southamptonu neukázal! Rozporuplné rozhodnutie.
59
importantDve nedorozumenia v jednej minúte. Najprv bola prihrávka od Forstera zachytená Ibrahimovićom, ten zvnútra šestnástky triafa brankára súpera. O niekoľko sekúnd na to poslal pekný center do šestnástky Valencia, nerozumeli si ale Martial s Pogbom. Ani jeden z týchto hráčov nevystrelil, nakoľko loptu prenechával tomu druhému.
58
Marcos Rojo vybojoval loptu pri postrannej čiare a hostia sa museli stiahnuť dozadu.
57
Zlatan Ibrahimović neprešiel cez obranu súpera, o loptu bol pripravený a Svätci okamžite založili rýchly brejk, ktorý stroskotal na Smallingovi.
56
yellowCardNathan Redmond (Southampton) dostáva žltú kartu po faule na Carricka.
55
Psychicky aj futbalovo sú na koni hráči Southamptonu, do konca zápasu je ale dosť času.
54
Lingard s Martialom nevyzreli na Cédrica, pravý bek The Saints si robí svoju prácu nadmieru dobre.
53
Davis po opatere lekárov späť na nohách, súboj s Pogbom si striedanie nevyžiadal.
52
Na trávniku si drží ruku Davis, vyzerá to nepríjemne, snáď bude kapitán Southamptonu pokračovať v zápase aj ďalej.
51
Jesse Lingard je upozorňovaný Marrinerom. Ďalší faul už hlavný rozhodca od Lingarda nestrpí a anglický krídelník bude poslaný von z ihriska.
50
Redmond prechádza cez každého hráča, ktorý mu prichádza do cesty. To sú individuality, ktoré Manchestru v tomto zápase chýbajú.
49
Obrovský šok pre Manchester a Josého Mourinha, ak to bude takto pokračovať, United si tento zápas môžu prehrať.
48
48
goalSouthampton dal gól! Po sérii rohových kopov prichádza trest! Paul Pogba netriafa loptu hlavou, Chris Smalling bránil MANOLA GABBIADINIHO, ten však z otočky prekvapuje de Geu a vyrovnáva na 2:2! Finále ako sa patrí!
48
importantNathan Redmond z hranice šestnástky strieľa priamo do rukavíc de Geu, ďalší rohový kop.
47
Rohový kop po bloku stopéra United bol odvrátený.
46
Ofenzívny záložník je striedaný defenzívnym. Juan Mata bol dnes na ihrisku nevýrazný, Manchester mal problém v obrane, Carrick je aktuálne najskúsenejším hráčom United na trávniku.
46
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Juan Mata, prichádza Michael Carrick.
46
Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 18:34.
Prvá polovica zápasu priniesla až tri góly! Po škaredom faule na Herreru potrestal zákrok Romea z priameho kopu veľký Zlatan Ibrahimović. V 38. minúte sa presadil aj Jesse Lingard, ktorý bol v pokutovom území Southamptonu nebránený a mal tak dostatok času aj priestoru na presné zakončenie. V prvej nadstavenej minúte znížil na priebežných 1:2 Manolo Gabbiadini, ktorý dáva šancu The Saints na zvrátenie nepriaznivého výsledku. Gól Southamptonu bol zaslúžený, zverenci Clauda Puela boli v prvom polčase o niečo aktívnejší ako ich súper.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
V útoku sú ešte futbalisti United, tí sa už do zakončenia nehrnú.
45+1
45+1
goalSouthampton dal gól! Gól do šatne je nepríjemný, Machester ale stále vyhráva o jeden zásah. Ward-Prowse centroval z pravej strany, v pokutovom území predviedol šikovný nábeh MANOLO GABBIADINI a pomedzi nohy de Geu znižuje na 1:2.
Asistencia: Ward-Prowse.
45+1
Nadstavujú sa dve minúty.
45
Paul Pogba predviedol nádherné prebratie lopty v stredovom kruhu, keď otočkou okolo vlastnej osi oklamal dvoch súperov. Následná snaha Matu bola zbytočná, moment prekvapenia hráči Manchestru nevyužili.
44
Dušan Tadić nevyzrel na Erica Baillyho, šikovný krídelník navyše stráca aj loptu a bude sa vykopávať od brány de Geu.
43
Gabbiadini si vymenil loptu s Cédricom, prvý menovaný si ale nenašiel cestu cez obrancov United.
42
Štandardnú situáciu v prospech Southamptonu odvrátil Ibrahimović, prvý polčas sa blíži ku koncu.
41
yellowCardZa protesty vidí žltú kartu aj strelec druhého gólu.
40
yellowCardŽltá karta pre stopéra Stephensa. Ten to prehnal s dôraznosťou pri dohrávaní súboja. Anthony Martial bol zostrelený, zaslúžená žltá karta.
38
38
Prihrávková hra v podaní United prináša druhý gól zápasu! Po osi Pogba-Rojo-Mata-Rojo sa lopta dostala k JESSEMU LINGARDOVI a ten skóruje vo Wembley aj vo svojom treťom finále! Ešte raz, krásna akcia v podaní Manchestru, José Mourinho sa môže tešiť z vedenia 2:0!
Asistencia: Marcos Rojo.
37
Po dobrej obrannej práci môžu zaútočiť aj hráči The Saints, tí ale rýchly atak nechcú.
36
Martial prenikal smerom do obrany Southamptonu. Narazil si s Ibrahimovićom, ktorý však spätnej prihrávke dal až silnú razanciu a Anthony Martial už centroval do šestnástky z výrazného uhla. Center sa nepodaril, čo môže hráčov Manchestru mrzieť.
35
Eric Bailly nepredviedol práve najlepšiu hlavičku a dáva protivníkovi roh zadarmo. Lopta zrazu smerovala k Yoshidovi, ten sa pripravoval k zakončeniu. Rojo vystihol prihrávku na japonského obrancu a loptu posiela preč zo šestnástky United.
34
Ibrahimović našťastie môže pokračovať v hre, ale nie je pri lopte. Manchester sa bráni, z ľavej strany vymýšľal finálnu prihrávku Redmond, obrancovia United si s ňou poradili.
33
Yoshida zrazil v hlavičkovom súboji Ibrahimovića na zem. Obrovský Švéd dostal ranu do chrbta a leží na trávniku.
32
32
importantDušan Tadić so šancou na vyrovnanie! Špílmacher Southamptonu zostal nepokrytý, chyboval pravdepodobne Pogba. Marcos Rojo k Tadićovi pristúpil neskoro, Tadić z hranice šestnástky triafa iba de Geu!
31
Gabbiadini dostal peknú prihrávku pozdĺž postrannej čiary. Rojo dnes hrá geniálny zápas a talianskeho útočníka dokázal od lopty odzbrojiť.
30
Center na Ibrahimovića z ľavej strany v podaní Roja Forster zachytil. Brankár The Saints ale musel z brány von.
29
Aj teraz útočili hráči Southamptonu, ale takú dobrú šancu, akú si vytvorili pred minútou, už nemali.
28
28
importantDušan Tadić neuveriteľne vyzvŕtal Smallinga, ktorý mu tieto finty zožral aj s navijakom. Tadić z týchto trikov nič nevyťažil, oveľa nebezpečnejšia bola strela Warda-Prowsa, ktorý spoza pokutového územia preveril pozornosť de Geu. Strela k pravej tyči bola vyrazená, prvý vážnejší zákrok v podaní Španiela v bráne United!
27
Prišla však jedna zlá prihrávka a pri lopte je opäť tím, ktorý je v zápise stretnutia vedený ako hosťujúci.
26
Vďaka dobrým prihrávkam zostávajú futbalisti United pri lopte, avšak priestor pred šestnástkou súpera je pokrytý viac ako výborne.
25
Lingard až príliš okato vysúval Zlatana Ibrahimovića, zasiahol jeden z obrancov a loptu poslal do autu.
24
24
yellowCardŽltý trest aj pre Herreru, ktorý po tom, čo bol v 18. minúte faulovaný, sám fauluje Redmonda po odohraní lopty.
23
Lopta je na polovici Southamptonu, Yoshida nevie čo s ňou. Nakoniec sa rozhodol prihrať na Bertranda, ten ale stráca guľatý nezmysel a pozícia na vytvorenie útoku je fuč.
22
Lopty z rohov mieria často na hlavu Yoshidu. Toho bráni pozorne Rojo, ktorý si aj teraz s touto akciou pomerne hravo poradil.
21
Ward-Prowse odcentroval do šestnástky z pravej strany, hľadal tam Gabbiadiniho. Pred ním sa k lopte dostal Smalling. Kapitán United v dnešnom zápase posiela loptu za bránkovú čiaru – rohový kop.
20
Svätci boli v úvodnej časti zápasu určite aktívnejší, tento gól si nezaslúžili. Napriek tomu majú dosť času na vyrovnanie a otočenie duelu.
19
19
Kto iný, ako veľký ZLATAN IBRAHIMOVIĆ by mal otvoriť gólom finále Anglického ligového pohára? Krásne obstrelenie múru, Forster bol na umiestnenú strelu jednoducho prikrátky!
18
18
yellowCardŽltú kartu dostáva Romeu (Southampton FC). Tvrdý zákrok od Oriola Romea, ten zasiahol Andera Herreru až po odohratí lopty. Prichádza dobrá palubná pozícia pre jedného z hráčov United.
17
Voľný kop zahrali hráči Manchestru nakrátko, Martial ale neprešiel cez Cédrica a pri lopte sú zverenci Clauda Puela.
16
Antonio Valencia vybojoval dôležitú loptu pri postrannej čiare, keď zastavil postup Redmonda. O chvíľu na to fauluje na vlastnej polovici Bertrand.
15
Manchester akoby sa nevedel vysporiadať s úvodným tlakom svojho súpera. Obranná štvorica United začína po sebe čoraz viac pokrikovať a to nemôže byť dobré znamenie.
14
Redmond je v prvých minútach duelu aktívny. Tentokrát predribloval z ľavej strany a spoza pokutového územia vystrelil. Bolo to však výrazne mimo brány.
13
Centre do šestnástky de Geu pokračujú, jeden z nich teraz odvrátil Marcos Rojo.
12
Podľa opakovaného záznamu mal zásah platiť, v ofsajde sa nachádzal iba Redmond, nie jeho spoluhráč v útoku. United rozohrali narýchlo, Zlatan Ibrahimović je ale v ofenzívne momentálne bezmocný.
11
11
importantDruhý rohový kop sa síce nepodaril, no o malú chvíľu na to bol de Gea prekonaný! Cédric sa krásne uvoľnil, aby prihrával Gabbiadinimu. Ten sa podľa rozhodcov ocitol v ofsajde, gól je anulovaný!
10
Dušan Tadić štandardku rozohral, v plnej akcii bol Marcos Rojo. Argentínčan odvracal hlavou pred Yoshidom, druhý roh pre The Saints.
9
Pekným prienikom sa prezentoval Nathan Redmond. Z pravej strany ihriska si zbehol doprostred, kde ho nedokázal zastaviť ani Pogba. Nasledovala zblokovaná strela a rohový kop.
8
Ibrahimović sa už chystal vystreliť, vtom však zaznela piskot Andre Marrinera, ktorý signalizuje hru rukou v podaní Jesseho Lingarda.
7
Po únavných prihrávkach prišla rýchla finálna fáza, k lopte sa dostal Lingard a Martial. Títo dvaja si úplne nerozumeli a stopéri Stephens a Yoshida šancu Manchestru zneškodnili.
6
V tejto minúte sme videli iba výmeny lopty medzi zadákmi Red Devils. Bailly a Smalling si loptu posúvajú loptu iba medzi sebou a Valenciom, respektíve Rojom.
5
Oba tímy skúšajú pressing, na jednej strane naháňal hráčov Lingard, na strane druhej to bol Gabbiadini.
4
Prvá strela na bránu v podaní Paula Pogbu! Razantné zakončenie od Francúza mierilo iba doprostred brány, Forster s touto loptou problém nemal.
3
Útočný faul Zlatana Ibrahimovića, úvod stretnutia je mierne nervózny. Nepríjemný center sme videli zo strany Southamptonu, Bailly so Smallingom sa museli mať na pozore.
2
V prvých dvoch minútach zahrozili obe mužstvá, prienik do šestnástky bol ale nemožný.
1
Finále sa práve začalo! Úvodný výkop patril Southamptonu, The Saints dnes hrajú v bielych dresoch, Manchester United sa predstaví vo finále v tradičnej červenej farbe.
1

Hráči sú už nastúpení na trávniku, fanúšikov je počuť až na druhý koniec Londýna. Zápas sa čoskoro začne!

Manchester United: de Gea – Valencia, Bailly, Smalling (C), Rojo – Herrera, Pogba – Lingard, Mata, Martial – Ibrahimović
Náhradníci: Romero – Blind, Young, Carrick, Fellaini, Rooney, Rashford

Southampton FC: Forster – Cédric, Jošida, Stephens, Bertrand – Romeu, Davis (C), Ward-Prowse – Tadić, Redmond – Gabbiadini
Náhradníci: Hassen – Long, Rodriguez, Cáceres, Boufal, Højbjerg, McQueen

Rozhodca: Andre Marriner – Richard West, Stuart Burt.
Kto nebude hrať?

Zo širokého kádru Manchestru sa vo finálovom boji určite nepredstaví Henrich Mchitarjan. Arménec sa zranil v súboji Európskej ligy proti Saint-Étienne a vo finále svojim spoluhráčom na 100% nepomôže. Fit je už Wayne Rooney, ktorý zažehnal špekulácie o prestupe do Číny. Phil Jones sa zotavuje zo zranenia, jeho štart a aj samotná nominácia je otázna.

Southampton FC

Lazaret v kádri The Saints je o niečo väčší. Rozhodne sú to väčšie straty ako u protivníka. Kľúčový stopér Van Dijk je v posledných zápasoch citeľnou stratou, dlhodobo je zranená trojica Austin, McCarthy a Targett. Nejasnosti v prípade štartu vo finále kolujú nad Boufalom a Heskethom, obaja sa v tejto edícii EFL Cupu už strelecky presadili. Viac sa o základných zostavách a nomináciách na zápas dozvieme hodinu pred výkopom.

Rovnako ako Southampton, tak aj Manchester United začal v EFL Cupe až v treťom kole. Žreb Červeným diablom prisúdil Northampton, ktorý kolo predtým porazil West Brom. Red Devils v šestnásťfinále súťaže ďalšie prekvapenie nepripustili a súpera zdolali jednoznačne 3:1. V osemfinále osud spojil dva tímy z Manchestru. United porazili City na Old Trafford gólom Matu 1:0. Ďalším presvedčivým výsledkom sa skončilo štvrťfinále proti West Hamu. Dvomi gólmi sa do streleckej listiny zapísali Ibrahimović a Martial. V boji o finále sa Manchester United stretol s Hullom City. V dvojzápase sa urodilo celkové skóre 3:2 pre United, víťazný gól znamenajúci postup zaznamenal Paul Pogba. Najväčšie hviezdy Manchesteru sú pripravené po zisku Community Shieldu získať aj druhú trofej pod vedením Josého Mourinha. Či sa to tak stane, to zistíme najneskôr pred 20:00.

Cesta Saints do finále EFL Cupu bola strastiplná. Southampton mal v prvých dvoch kolách voľný žreb, v treťom kole prišla prvá previerka v podobe Crystal Palace, ktorú ale domáci zvládli 2:0. V osemfinále sa ako jediný presadil Boufal a poslal tak Sunderland preč zo súťaže. V štvrťfinále prišiel prvý väčší šok. Arsenal nestačil na dobre pripraveného súpera, ktorý mu nadelil dva góly a ofenzíva Gunners bola jednoducho prikrátka na brankára Forstera. V semifinále sa hrá už na dva zápasy, pričom do finále postúpi tím s lepším celkovým skóre. Aj tu prišlo k prekvapeniu. Southampton v oboch zápasoch zvíťazil nad Liverpoolom 1:0, čo znamenalo postup do finále ligového pohára. Ak ste čítali pozorne, tak ste určite zistili, že zverenci Claude Puela neinkasovali v tejto súťaži v tomto ročníku ani raz a to hrali už päť zápasov! Podarí sa The Saints túto skvelú šnúru predĺžiť a získať prvú cennú trofej v prebiehajúcej sezóne?
Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose z finále anglického EFL Cupu (ligového pohára). Vo finále sa proti sebe postavia Manchester United a Southampton FC. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Futbal»Anglicko»Ibrahimovič nám vyhral pohár, zhodujú sa v Manchesteri United