Edmontom prehral na ľade Wahingtonu 2:1. Andrej Sekera si pripísal asistenciu.
Edmontom prehral na ľade Wahingtonu 2:1. Andrej Sekera si pripísal asistenciu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. feb 2017 o 06:13

Hokejisti Washingtonu vyhrali na domácom ľade už trinásť zápasov.

NEW YORK. Hokejisti Edmontonu Oilers v zostave aj so Slovákom Andrejom Sekerom podľahli Washingtonu Capitals 1:2 v piatkovom zápase zámorskej NHL.

Pre Capitals to bola trinásta domáca výhra v rade a vyrovnali ňou vlastný klubový rekord. V 13. minúte otvoril skóre zápasu Tom Wilson, ale na začiatku druhej tretiny vyrovnal Leon Draisaitl.

Posledný zápis do listiny strelcov patril útočníkovi Caps Justinovi Williamsovi v čase 45:38.

Defenzívny Kuznecov

Pri góle nemeckého útočníka Oilers asistoval okrem Sekeru aj Connor McDavid, najproduktívnejší hráč celej NHL.

Inak sa však v stretnutí nepresadil. Barry Trotz, tréner domáceho tímu, vo svojom 699. zápase proti jeho útoku s Maroonom a Draisaitlom na krídlach nasadzoval väčšinu zápasu lajnu Marcus Johansson - Jevgenij Kuznecov - Justin Williams.

"Kouč Trotz nám dal výzvu, hrať proti McDavidovi. Mali sme puk častejšie než oni, a to je spôsob, ako ho zastaviť. Nemôže skórovať, ak nemá puk," priblížil po stretnutí taktiku strelec víťazného gólu Williams.

Zaskvel sa hlavne rusky center Kuznecov, ktorý síce nebodoval, ale defenzívne patril k najlepším hráčom na ľade.

"Kuzy bol dnes po defenzívnej stránke fenomenálny," pochválil ho brankár Washingtonu Braden Holtby.

"Mať puk je dobrá obrana. Hrať proti McDavidovi nie je jednoduché, ale on (Kuznecov, pozn.) kontroloval hru." Pridal sa aj člen zadných radov Oilers Oscar Klefbom. "Je vážne dobrý. Skvelý s pukom na hokejke, a vie dobre prihrať," priblížil kvality svojho súpera Klefbom.

Rozhodla prvá tretina

Holtby si v stretnutí pripísal 30 úspešných zákrokov, jeho kolega z Edmontonu, Cam Talbot, o sedem menej. Domáci nastúpili bez troch stabilných členov základnej zostavy a opôr tímu: chýbali im členovia defenzívy Matt Niskanen s Brooksom Orpikom a útočník T.J. Oshie.

Do prvého útoku sa tak ku hviezdam tímu Alexandrovi Ovečkinovi a Nicklasovi Bäckströmovi posunul Brett Connolly a svoje debutové štarty v tejto sezóne NHL si pripísali nováčik Riley Barber a obranca Aaron Ness.

Tím Calgary Flames zdolal Floridu Panthers 4:2. Calgary tromi gólmi v rozmedzí piatich minút počas úvodného dejstva odskočili svojmu súperovi.

Gólman Flames, Chad Johnson, ktorý nechytal od 13. februára, síce v prvej dvadsaťminútovke pustil za svoj chrbát dve z ôsmich striel Panthers, v ďalšom priebehu hry však neinkasoval z tridsiatich pokusov ani raz.

"Myslím si, že bol dnes veľmi dobrý," vyjadril sa o ňom pozitívne tréner Flames Glen Gulutzan. Jeho náprotivok z Floridy, Tim Rowe, použil ešte obdivnejšie výrazy. "Ich brankár chytal neuveriteľne, vyhral im zápas," povedal Rowe.

Tri góly v tretej tretine

Dallas odohral svoj prvý zápas po päťdňovom voľne a hneď to bolo za dva body. Tri góly v tretej tretine a 25 úspešných zásahov Kariho Lehtonena pomohlo nakloniť misky váh na stranu Dallasu a zdolať Arizonu Coyotes 5:2.

V zostave Stars sa už neobjavil Patrick Eaves, ktorého vymenili do Anaheimu za voľbu v druhom kole tohtoročného draftu. Jamie Benn, jeho bývalý spoluhráč a strelec víťazného gólu do siete Floridy, o ňom niečo pre nhl.com povedal.

"Jeden z najnesebeckejších hráčov, s akým som kedy hral, skvelý spoluhráč a skvelý chalan. Bolo ťažké počuť tú správu," oznámil Benn.Sumáre:

NHL - výsledky:

Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Wilson (Orlov, Chorney), 46. Williams (Beagle, Alzner) - 21. Draisaitl (SEKERA, McDavid)

/Slovenský obranca Andrej Sekera (Edmonton Oilers) strávil na ľade 20 minút a 43 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, pripísal si asistenciu a zablokoval dve strely/

Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. J. Staal (DiGiuseppe, B. McGinn), 36. Lindholm (DiGiuseppe, J. Staal), 40. St?lberg (Aho, V. Rask)

Florida Panthers - Calgary Flames 2:4 (2:3, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Bjugstad (Jokinen, R. Smith), 18. Barkov (Huberdeau, R. Smith) - 9. S. Bennett (Michael Stone, Brouwer), 11. Backlund (Tkachuk, Frolík), 14. Engelland (Frolík, Tkachuk), 26. Brouwer (Stajan, Bouma)

Dallas Stars - Arizona Coyotes 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 15. D. Shore (Hudler, Lindell), 39. Klingberg (Spezza, D. Shore), 44. Jamie Benn (Jordie Benn, Lindell), 50. Korpikoski (Faksa, Oleksiak), 56. Eakin (Jamie Benn, B. Ritchie) - 8. Vrbata (Domi, Goligoski), 34. Hanzal (Vrbata, C. Murphy)

Domov»Hokej»NHL»Sekera asistoval pri jedinom góle Edmontonu, Washington pokračuje vo víťaznej sérii