Medzi juniormi vyhral šprint Rus Malinovskij, Bartko skončil trinásty

TASR|25. feb 2017 o 13:14

V šprinte juniorov na MS v biatlone v Osrblí si zlato vybojoval Igor Malinovskij, striebro Kirill Strelcov a bronz Roman Jeremin.

OSRBLIE. V šprinte juniorov na majstrovstvách sveta v biatlone si v Osrblí zlato vybojoval Rus Igor Malinovskij, striebro jeho krajan Kirill Strelcov (+12,2) a bronz Kazach Roman Jeremin (+24,9).

Na 10 km trati bol zo slovenských juniorov opäť najviac v popredí 13. Šimon Bartko (+1:19,7).

V Osrblí v sobotu zasvietilo aj slnko, vietor však bol nepríjemný, fúkal silno zľava a biatlonisti museli pozorne upravovať mieridlá. V akcii boli štyria Slováci a najmä Šimon Bartko mohol pomýšľať na výrazné umiestenie.

Vo vytrvalostných pretekoch ho podržal beh, bol druhý najrýchlejší, a predpokladalo sa, že z neho najviac vyťaží aj v šprinte. V ležke netrafil hneď prvý terč, no na medzičasoch bol vpredu a záležalo na tom, ako si poradí so stojkou.

Aj keď druhý terč v stoji nevybielil, nádej na top dvadsiatku mu zostala a nakoniec sa z jeho úsilia zrodilo 13. miesto.

"Dnes to bolo ťažké bežecky, nešlo sa mi tak dobre ako pri vytrvalostných pretekoch," posťažoval sa Šimon Bartko, ktorý dosiahol zo všetkých štvrtý najlepší bežecký čas a na MSJ zatiaľ najvýraznejší výsledok pre Slovákov.

"Nebol som to ja, no streľba bola fajn, konečne len dve kolá, len škoda toho behu. Na strelnici fúkalo, mieril som pozorne, aj za cenu, že položky budú dlhšie a oplatilo sa. Trať bola dobrá, neborila sa, šanca na lepší výsledok mi vznikla aj pred stíhacími pretekmi," povedal Bartko.

"Snažil som si zlepšiť aj zatiaľ moje najvýraznejšie 16. miesto z európskeho šampionátu. Mojou oporou je väčšinou beh a vždy si výsledok pokazím streľbou. V tréningoch jej venujem veľkú pozornosť, zlepšuje sa a dúfam, že sa moje úsilie prejaví čoskoro aj v pretekoch," dodal.

Ďalším zo slovenských mladíkov medzi 86 štartujúcimi Matejovi Balogovi (2-3), Samuelovi Závalcovi (0-1) a Róbertovi Valentovi (2-0) sa nedala uprieť snaha, Závalec minul len jeden terč, no vo výsledkoch sa to príliš neprejavilo.

Výsledky - šprint juniorov na 10 km:

1.Igor MalinovskijRusko24:32,2 (0 tr. okr.)
76Samuel ZÁVALEC SR4:43,6 (1)

Domov»Zimné športy»Medzi juniormi vyhral šprint Rus Malinovskij, Bartko skončil trinásty