Jansrud triumfoval v zjazde na domácom snehu v Kvitfjelli

Sportnet|25. feb 2017 o 13:57

Preteky poznačil tvrdý pád na chrbát Američana Jareda Goldberga s číslom 22, pre ktorý ich museli prerušiť na niekoľko minút.

KVITFJELL. Domáci reprezentant Kjetil Jansrud triumfoval v sobotnom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli.

O 0,8 sekundy za ním zaostal Peter Fill z Talianska, tretí sa umiestnil Švajčiar Beat Feuz s odstupom 0,14 sekundy. Slovensko nemalo v pretekoch svojho zástupcu.

Tridsaťjedenročný Jansrud si udržal agresivitu na celej trati, ktorá merala viac než tri kilometre.

"Napínavé a tesné preteky, ale so svojou jazdou som veľmi spokojný. Bola kvalitná až do konca. Chápem Petra Filla, že bol naštvaný v cieli, keď videl ten môj maličký náskok. Pôjdem s ním do finále Svetového pohára, ale nič to neznamená. Ak chcem získať malý glóbus, musím zaútočiť aj vo finále na víťazstvo. Je to pre mňa príjemný bonus, že som zostal v hre, lebo po nevydarených pretekoch v Kitzbüheli som si myslel, že už je po všetkom," cituje Kjetila Jansruda web laola1.at.

Väčšinu jazdy dokázal ísť efektívne v zjazdárskom postoji. Na rozdiel od neho to v prípade Filla najprv nevyzeralo na prenikavý výsledok, ale Talian výrazne zabral v závere a manko na Nóra skresal iba na osem stotiniek.

Rovnaké poradie platí aj v boji o malý glóbus, Jansrud tak pred záverečným zjazdom sezóny zvýšil svoj náskok. Feuz je majster sveta v kráľovskej disciplíne zo St. Moritzu, okrem neho potvrdili fazónu z nedávneho šampionátu aj Kanaďania.

Manuel Osborne-Paradis skončil na štvrtom mieste, Erik Guay bol na šiestej pozícii. Víťaz piatkového zjazdu Boštjan Kline zo Slovinska tentoraz obsadil siedmu priečku.

Špecifikum Kvitfjellu je nízka nadmorská poloha, štart sa nachádzal 1020 metrov nad morom, cieľ bol dokonca len 182 metrov nad úrovňou mora.

Preteky poznačil tvrdý pád na chrbát Američana Jareda Goldberga s číslom 22, pre ktorý ich museli prerušiť na niekoľko minút. Goldberg sa však dokázal pozviechať a napokon ho ani nemuseli transportovať kanadskými saňami.