Budaj bol pri víťazstve Kings na striedačke, Gáborík na tribúne

Montreal ťažký zápas zvládol.
Montreal ťažký zápas zvládol. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|26. feb 2017 o 06:02

V zámorí sa špekuluje o výmene Gáboríka do iného tímu.

BRATISLAVA, TORONTO. Napriek tomu, že supertalent Auston Matthews dal dva góly, jeho Toronto doma podľahlo Montrealu po predĺžení 2:3.

Pre devätnásťročného Kanaďana to bol 29. a 30. gól sezóny, na víťazstvo však nestačili.

"Nepremýšľame nad tým, koľko gólov dá. Len sa snažíme ho urobiť každým zápasom lepším hráčom. Je skvelým hokejistom a neustále myslím len na to, ako by nám mohol pomôcť vyhrať," povedal podľa portálu nhl.com tréner Toronta Mike Babcock.

Auston Matthews otváral skóre zápasu

V druhej tretine Toronto prestrieľalo Montreal 12:5, no boli to hostia, kto dal dva góly, ktorými sa dostali do vedenia. V tretej časti hry opäť vyrovnal Matthews. Len minútu aj šesť sekúnd po začatí predĺženia rozhodol hosťujúci Shaw o upevnení si prvého miesta Montrealu v Atlantickej divízii.

V hosťujúcom drese predviedol výborný výkon brankár Price, ktorý zaznamenal 32 úspešných zákrokov.

Skvelými zákrokmi sa prezentoval Carey Price

"To je Carey Price. Pohyboval sa skvelo, výborne nachádzal puky a my sme radi, že ho máme späť hrajúceho v dobrej forme. Dal nám šancu vyhrať aj potrebné sebavedomie v ťažkom zápase," tvrdil po zápase tréner Montrealu Claude Julien.

Quick sa vrátil

Udalosťou soboty v Národnej hokejovej lige bol víťazný návrat gólmana Jonathana Quicka (Los Angeles) do súťažného diania.

Dlhoročná opora Kings pre zranenie slabín vynechala 59 zápasov prakticky od úvodu súťažného ročníka, ale na ľade to nebolo badať.

Quick predviedol 32 zákrokov a stal sa prvou hviezdou duelu, v ktorom Los Angeles zdolali Anaheim 4:1.

O skvelý obrat z 0:1 na 3:1 sa domáci postarali troma gólmi v rozpätí necelých piatich minút tretej tretiny (44.- 49.), dvakrát skóroval Tyler Toffoli.

Okrem brankára Petra Budaja, ktorého z bránky vytlačil práve Quick, sa iba medzi zdravými náhradníkmi objavil aj slovenský útočník Marián Gáborík.

"Nemal som problém. Nebolo to o tom, že som nechytal štyri a pol mesiaca. Iba som sa snažil kryť strely súperových hráčov, dostať sa do rytmu a pomôcť svojmu tímu. Išlo mi o to nájsť bežnú rutinu v bránke. Čo sa týka nášho víťazstva, je to odmena za tvrdú prácu počas celého stretnutia," povedal Jonathan Quick na webe NHL.

"Je vzrušujúce mať ho naspäť v bránke, veď je to jeden z najlepších brankárov v súťaži, ak nie úplne najlepší," skonštatoval dvojgólový strelec Tyler Toffoli.

"Je to emocionálny líder pre celý náš klub - hráčov, trénerov aj fanúšikov. Je skvelé vidieť ho opäť v akcii na ľade," uviedol tréner Kings Darryl Sutter na adresu Quicka.

Pod holým nebom

Crosby v 12. min ako prvý skóroval v očakávanom súboji v rámci Stadium Series pod holým nebom, v ktorom Pittsburgh zdolal Philadelphu 4:2. Súboju odvekých rivalov z Pensylvánie sa na Heinz Fielde prizeralo 67 318 divákov.

"Nie každý má možnosť zahrať si takýto zápas a ešte doma pred priateľmi a rodinou. Bolo vzrušujúce byť súčasťou tejto atmosféry, a ak dokráčate k víťazstvu, je to ešte lepšie," povedal kapitán Penguins Sidney Crosby.

"Mali sme príležitosti na víťazstvo, ale ak ich nepremeníte, nikoho to vlastne nezaujíma," uviedol Jakub Voráček, strelec prvého gólu Flyers.

NHL:

Los Angeles - Anaheim 4:1

Góly: 44. Toffoli (Pearson, Doughty), 48. Toffoli (J. Carter, Pearson), 49. D. Brown (Gravel, Kopitar), 59. J. Carter (Kopitar, Pearson) -17. Cogliano (Kesler, Silfverberg)

Columbus - New York Islanders 7:0

Góly: 6. J. Johnson (Savard, Hannikainen), 13. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 19. N. Foligno (Wennberg, Saad), 25. Anderson (Jenner, W. Karlsson), 38. Anderson, 47. N. Foligno (Savard, Wennberg), 54. Savard (Gagner, Saad)

Nashville - Washington 5:2

Góly: 22. Josi (Forsberg, Johansen), 29. Forsberg (Arvidsson, Eliis), 32. Fisher (Ellis, P.K. Subban), 53. Josi (Johansen), 60. Arvidsson (Forsberg, Johansen) - 2. T. Wilson (Beagle, Winnik), 58. Kuznecov (Carlson, Williams)

New Jersey - New York Rangers 3:4 pp

Góly: 39. Henrique (B. Bennett, Parenteau), 41. Palmieri (Zajac, Hall), 42. Palmieri (Greene, Zajac) - 7. Kreider (Girardi, Zuccarello) 18. Lindberg (Fast, Holden), 56. Clendening (Kreider, Zibanejad), 62. Zibanejad (Skjei)

Toronto - Montreal 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0-1)

Góly: 11. Matthews (Gardiner, J. van Riemsdyk), 42. Matthews (Hyman, W. Nylander) - 28. Pacioretty (Galchenyuk, Shaw), 37. Galchenyuk (Nesterov, Beaulieu), 62. Shaw (Plekanec, Markov)

Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Crosby (Guentzel, S. Wilson), 27. Bonino (Guentzel, Dumoulin), 42. Cullen (Fehr, Kühnhackl), 55. Ruhwedel (Malkin) - 32. Voráček (MacDonald), 47. Gostisbehere (C. Giroux, B. Schenn), hralo sa na štadióne Heinz Field tímu NFL Pittsburgh Steelers pred 67 318 divákmi

Colorado - Buffalo 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Landeskog (Barberio, MacKinnon), 13. Grigorenko (Nieto, E. Johnson), 15. Barrie (Rantanen, Nieto), 37. Comeau (MacKinnon, Landeskog), 60. Landeskog (Comeau) - 18. Reinhart (Eichel, Ristolainen), 30. M. Foligno (Girgensons, Justin Bailey), 38. Rodrigues (Ennis, Moulson)

Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 33. D. Sedin (H. Sedin) - 24. Hertl (Tierney, J. Ward), 40. Marleau (Schlemko, Tierney), 52. Bödker, 55. Couture (Burns, Pavelski)