Slováci nepostúpili do finále tímšprintu, porazili iba Kolumbiu

V semifinále triumfoval nórsky tím v zložení Johannes Hösflot Kläbo a Emil Iversen. (Autor: Twitter)
TASR|26. feb 2017 o 11:59

Pôvodne mal byť ťahúňom slovenského družstva Peter Mlynár, ale v dejisku šampionátu ochorel a tak ho na štarte nahradil Šulek.

LAHTI. Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Andrej Segeč a Miroslav Šulek nepostúpili na MS v severských disciplínach v Lahti do finále tímšprintu klasickou technikou.

V nedeľňajšom prvom semifinále mužov obsadili predposlednú 11. priečku s výraznou stratou 1:44,33 minúty na víťaznú nórsku dvojicu Johannes Hösflot Kläbo a Emil Iversen.

Tímy absolvovali šesť úsekov v dĺžke 1328 metrov, každý z dvojice trikrát. Slováci od začiatku na najlepších výrazne strácali, napokon prehrali aj súboj o desiatu priečku s Litvou a zdolali iba outsidera z Kolumbie.

MS v severskom lyžovaní v Lahti - beh na lyžiach muži - tímšprint klasicky (6x1,3 km)

1. semifinále

1.Nórsko (Johannes Hösflot Kläbo, Emil Iversen)17:59,66 min
2.Švédsko (Emil Jönsson, Teodor Peterson)+1,03 s
3.Taliansko (Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino)+1,58
11.SLOVENSKO (Andrej Segeč, Miroslav Šulek)+1:44,33 min

Domov»Zimné športy»Slováci nepostúpili do finále tímšprintu, porazili iba Kolumbiu