Nórsky finišman Emil Iversen po príchode do cieľa.
Nórsky finišman Emil Iversen po príchode do cieľa. (Autor: SITA/AP)
SITA|26. feb 2017 o 14:43

Zlatý víkend na majstrovstvách sveta má za sebou Sergej Usťugov.

LAHTI. Majstrami sveta v tímšprirnte mužov klasickou technikou na šampionáte lyžiarov - klasikov vo fínskom Lahti sa stali Rusi.

Striebro si s odstupom 2,2 s vybojovali Taliani a bronz zostal pre domácich Fínov (+8,7). Favorizovaní Nóri nezvládli záver pretekov a skončili až na štvrtom mieste s odstupom 18,5 s.

Nórsky finišman Emil Iversen v nájazde do poslednej zákruty pred cieľom nechcel pustiť pred seba rýchlo sa priblližujúceho Fína Iiva Niskanena, pristúpil mu lyžu a obaja padli cez seba.

V tom čase práve oni dvaja bojovali o zlaté medaily a po ich incidente sa cez nich prehnali Rus Sergej usťugov ako aj svetový šampión zo šprintu Talian Federico Pellegrino.

Fínsky reprezentant sa skôr spamätal z nešťastného pádu a napokon vybojoval bronz, kým Iversen prišiel do cieľa v pokojnom tempe zmierený so štvrtým miestom.

Zlatý víkend na majstrovstvách sveta má za sebou Sergej Usťugov. Po sobotňajšom triumfe v skiatlone na 2x 15 km klasickou a voľnou technikou bol 24-ročný univerzál v nedeľu členom víťazného ruského tímu v tímšprinte spoločne s Nikitom Kriukovom.

Usťugov má v zbierke aj striebro z úvodného šprintu voľnou technikou, preto je aktuálne najúspešnejším účastníkom MS 2017.

"Toto je pre nás veľmi cenné víťazstvo, odveta za zimné olympijské hry v Soči," povedal Kriukov v prvej reakcii pre Eurosport.

Majstrovstvá sveta v klasickom lyžovaní - Lahti (Fín.) - nedeľa: Tímšprint mužov na 6x 1,3 km klasickou technikou:
1.Rusko (Nikita Kriukov, Sergej Usťugov)17:40,69 min