Ilka Štuhecová.
Ilka Štuhecová. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. feb 2017 o 14:30

Slovenka si pripísala na konto prvých sedem bodov v prebiehajúcej sezóne.

CRANS MONTANA. Slovinská lyžiarka Ilka Štuhecová si v nedeľňajšej alpskej kombinácii Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane vyjazdila malý glóbus.

Stačilo jej na to aj tretie miesto, keď za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 85 stotín sekundy.

Na druhom mieste skončila so stratou 70 stotín Štuhecovej najväčšia konkurentka v boji o celkové víťazstvo v disciplíne Talianka Federica Brignonová.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová v cieli slalomu kombinácie Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane. (Autor: TASR/AP)

Darilo sa aj slovenskej reprezentantke Barbare Kantorovej, ktorá obsadila 24. miesto, pripísala si na konto prvých sedem bodov v prebiehajúcej sezóne a vyrovnala tak svoje doterajšie najlepšie umiestnenie v SP.

Dvadsaťštyriročná lyžiarka obsadila rovnakú priečku aj v slalome v slovinskej Kranjskej Gore v januári 2012.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2016/2017 - Crans Montana (Švaj.) - nedeľa: Alpská kombinácia žien (super G + slalomové kolo):

1.Mikaela ShiffrinováUSA2:07,16 min