Kucka fauloval a spôsobil pokutový kop, súper ho však nepremenil

Futbalisti AC Miláno sa tešili z víťazstva po úspešnom pokutovom kope Carlosa Baccu (druhý zľava). (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2017 o 14:33

Klub AC Miláno vyhral na ihrisku Sassuola 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal z penalty Carlos Bacca.

RÍM. Futbalisti Sampdorie Janov s Milanom Škriniarom v zostave remizovali v nedeľňajšom stretnutí 26. kola Serie A v Palerme 1:1.

Gól domácich zaznamenal úspešným pokutovým kopom Ilija Nestorovski. Remízu zariadil zásahom v 90. minúte skúsený kanonier Fabio Quagliarella.

Mladí Slováci Michal Tomič ani Denis Baumgartner sa nevošli do zápisu o stretnutí janovského mužstva. Škriniar odohral celý zápas.

Slovenský reprezentant Juraj Kucka oslávil tridsiate narodeniny víťazstvom svojho zamestnávateľa AC Miláno nad Sassuolom na jeho pôde tesne 1:0.

Jediný gól milánskeho klubu strelil z pokutového kopu v 22. minúte Carlos Bacca.

Výhodu strely z jedenástich metrov malo po Kuckovom faule aj domáce Sassuolo, ale Domenico Berardi trafil iba žrď. Kucka za zákrok v pokutovom území dostal žltú kartu a hral do 65. minúty, keď ho nahradil Mario Pašalič.

FC Janov - Bologna 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Ntcham - 57. Viviani, ČK: 75. Torosidis (Bologna)

Chievo Verona - Delfino Pescara 2:0 (1:0)
Góly: 12. Birsa, 61. Castro

Lazio Rím - Udinese 1:0 (0:0)
Gól: 72. Immobile (z pok. kopu)

Inter Miláno - AS Rím 1:3 (0:1)
Góly: 81. Icardi - 12. a 56. Nainggolan, 85. Perotti (11 m)

Domov»Futbal»Taliansko»Kucka fauloval a spôsobil pokutový kop, súper ho však nepremenil