Pánik natiahol svoju sériu, Jurčo debutoval v novom drese

Zdeno Chára (vpravo) sa jednou prihrávkou podieľal na víťazstve Bostonu Bruins v Dallase. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. feb 2017 o 22:02

V noci sa v NHL bodovo presadili až štyria slovenskí hokejisti. Všetci zaznamenali po jednej asistencii.

DALLAS. Stretnutím na ľade Dallasu uzavreli štvorzápasový trip. Hokejisti Bostonu v noci z nedele na pondelok triumfovali nad domácimi Stars 6:3.

Z duelov na klziskách súperov vyťažili veľmi solídnych deväť bodov a dosiahli bilanciu 3-1-0. Vyhrali pritom šiesty z posledných siedmich súbojov (6-1-0).

V nedeľu sa na triumfe bodovo podieľal aj slovenský kapitán mužstva Zdeno Chára, ktorý asistoval pri víťaznom zásahu Patricea Bergerona z 36. minúty.

"Chlapci môžu byť na seba hrdí," pochválil svojich zverencov po úspešnom tripe podľa oficiálnej stránky súťaže tréner Bruins Bruce Cassidy.

Pozrite si, ako vyzeral zápas Bostonu v Dallase: fotogaléria

26.2.2017

Chára má aktuálne po 55 zápasoch sezóny na konte osemnásť bodov za šesť gólov a dvanásť prihrávok. K tomu ešte nazbieral desať plusiek.

Druhý Slovák v drese Bostonu Peter Cehlárik strávil na ľade takmer osemnásť minút. Nebodoval a ani strelecky neohrozil brankára domáceho mužstva.

"Veľké chyby nás zrážali," zdôraznil tréner Dallasu Lindy Ruff. "Naši obrancovia nedostatočne pokrývali hokejistov súpera. V tom bol asi najväčší rozdiel."

Forsberg má skvelú formu

Svoje konto o jednu asistenciu rozšíril aj obranca Edmontonu Andrej Sekera. Oilers to však nepomohlo a na ľade Nashvillu prehrali po gólovej prestrelke 4:5.

Sekera v závere druhej tretiny prihrával na zásah Jordana Eberleho na 4:4. Bola to jeho jubilejná 20. asistencia v prebiehajúcej sezóne a celkovo 27. bod.

Andrej Sekera (v strede) vyváža puk v zápase proti Nashvillu.
Andrej Sekera (v strede) vyváža puk v zápase proti Nashvillu. (Autor: TASR/AP)

Skvelú formu v drese Predators potvrdil Filip Forsberg. K víťazstvu prispel jedným gólom, pričom sa presadil osemkrát v posledných štyroch stretnutiach.

Dva body (1+1) pridal do svojich štatistík najproduktívnejší hráč celej súťaže Connor McDavid. V 63 dueloch nazbieral úctyhodných 71 bodov (21+50).

Druhý Sidney Crosby zaostáva o štyri (34+33).

Pánik natiahol sériu

Na skvelé výkony z posledného obdobia nadviazal útočník Chicaga Blackhawks Richard Pánik. Na výhre 4:2 nad St. Louis sa podieľal jednou asistenciou.

Bodoval už v šiestom zápase za sebou. A v predchádzajúcich ôsmich dueloch si pripísal na svoje konto jedenásť bodov (5+6).

Celkovo ich má na konte už 33 (16+17).

Pri záverečnom góle Tannera Kera, ktorý skóroval tri sekundy pred sirénou do prázdnej brány, asistoval aj ďalší slovenský útočník Marián Hossa.

Svoju premiéru v drese Blackhawks absolvoval aj útočník Tomáš Jurčo, ktorého len pred pár dňami vymenil do Chicaga Detroit Red Wings.

Jurčo odohral necelých trinásť minút, ale nebodoval.

Chicago je preňho skvelou šancou

"Má dobrý pohyb, páči sa mi aj jeho stavba tela a fyzická hra. Musí si ešte viac zvyknúť na náš spôsob hry, viac veriť svojim inštinktom a pôjde to," povedal ešte pred stretnutím po prvom Jurčovom tréningu tréner Joel Quenneville.

"Myslím si, že je to skvelá príležitosť, aby som posunul svoju hru na ďalší level. Som šťastný, že som tu a teším sa na najbližší zápas," vravel Jurčo po príchode.

"Je to skvelý tím, skvelé mesto a skvelá šanca pre mňa," dodal.

NHL - nedeľa:

Carolina - Calgary 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 5. Victor Rask (Skinner, Hanifin) - 27. Ferland (Johnny Gaudreau, Brodie), 35. Johnny Gaudreau, 52. Johnny Gaudreau (Monahan, Brodie)

Dallas - Boston 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)

Góly: 25. Klingberg (Hudler, Shore), 32. Hudler (Jamie Benn, Seguin), 53. Seguin (Sharp, Klingberg) - 6. Marchand (P. Bergeron, Pastrňák), 7. David Krejčí (Krug, Backes), 35. Vatrano (Kevan Miller, Spooner), 36. P. Bergeron (Marchand, CHÁRA), 48. P. Bergeron (Marchand, Krug), 55. Spooner (Krug, Pastrňák)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 24:59 minúty, vyslal jednu strelu na bránu, zaznamenal jednu asistenciu, dva plusové body a dva zblokované pokusy súpera/

/Peter Cehlárik (Boston) odohral 17:48 minúty, ani raz strelecky neohrozil súperovho brankára, do osobných štatistík si zapísal iba tri zblokované pokusy/

Gól Patricea Bergerona, pri ktorom si druhú asistenciu pripísal Zdeno Chára.

Nashville - Edmonton 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)

Góly: 5. Ryan Ellis (P. K. Subban, Järnkrok), 15. Filip Forsberg (James Neal, Johansen), 28. Fiddler (Josi, P. K. Subban), 36. Colin Wilson (James Neal, Ekholm), 42. Arvidsson (James Neal, Josi) - 6. Connor McDavid (Maroon), 35. M. Lučič (Connor McDavid, Klefbom), 37. Letestu (Klefbom), 39. Eberle (Andrej Sekera)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 25:11 minúty, vyslal tri strely na bránu, do štatistík si zapísal jednu asistenciu, dva hity a jeden zblokovaný pokus súpera/

New York Rangers - Columbus 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Rick Nash (Vesey, Derek Stepan), 60. Jesper Fast (Marc Staal, Lindberg) - 2. Alexander Wennberg (David Savard, Oliver Bjorkstrand), 7. Cam Atkinson (Gagner, Zach Werenski), 30. Alexander Wennberg (Oliver Bjorkstrand), 45. Cam Atkinson (Dubinsky), 60. Josh Anderson (William Karlsson, Hartnell)

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist chytá puk.
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist chytá puk. (Autor: TASR/AP)

Florida - Ottawa 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Jonathan Marchessault (Huberdeau, Yandle) - 7. Zack Smith (Erik Karlsson), 30. Kyle Turris (Mike Hoffman, Erik Karlsson)

Chicago - St. Louis 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Toews (Nick Schmaltz, Pánik), 12. Patrick Kane (Toews, Duncan Keith), 55. Anisimov (Panarin, Patrick Kane), 60. Kero (Marián Hossa, Seabrook) - 17. Magnus Pääjärvi, 33. Alex Pietrangelo (David Perron, Patrik Berglund)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 16:24 minúty, dvakrát strelecky ohrozil súperovho brankára, zaznamenal jednu asistenciu, jeden plusový bod a jeden hit/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 14:49 minúty, vyslal päť striel na súperovu bránu, do osobných štatistík si pripísal jednu prihrávku a jeden hit/

/Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 12:44 minúty, pri svojej premiére v drese Blackhawks vyslal dve strely na bránu a zaznamenal jeden hit/

Arizona - Buffalo 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 47. Max Domi (Vrbata), 54. McGinn (Jooris, Chychrun), 60. Vrbata (Goligoski, Max Domi) - 19. Eichel (Gorges), 30. Evan Rodrigues (J. McCabe, Eichel)