Prišiel som víťaziť a víťazím, hovorí Ibrahimovič po zisku trofeje

Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. feb 2017 o 09:22

Švéd bol kľúčovou postavou Manchesteru United vo finále Ligového pohára. Pri výhre 3:2 nad Southamptonom dal dva góly.

LONDÝN. Dva góly švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča z Manchestru United rozhodli nedeľňajšie finále anglického futbalového Ligového pohára.

United vo Wembley vyhrali nad FC Southampton 3:2. Po súboji sa pozornosť opäť raz upriamila na 35-ročného útočníka rekordného anglického majstra.

United viedli po prvom dejstve 2:1 zásluhou zásahov Ibrahimoviča a Jesseho Lingarda, no Southampton krátko po prestávke vyrovnal vďaka gólu Manola Gabbiadiniho, jeho druhého v stretnutí.

Pozrite si, ako v Anglicku vyzeralo finále pohára: fotogaléria

27.2.2017

Trofej pre zverencov Portugalčana Joseho Mourinha zabezpečil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času nechytateľnou hlavičkou Ibrahimovič.

Prišiel víťaziť a víťazí

Pre Zlatana to bol 26. gól v jeho prvej sezóne v Anglicku.

Vo flešrozhovore na ploche na otázku reportéra, čo špeciálne sa v United udialo, preňho špecificky odvetil: "Prišiel som sem. To je špeciálne."

Ibrahimovič vyhral trofej už v piatej veľkej futbalovej krajine, v ktorej pôsobil. Po Francúzsku, Taliansku, Španielsku a Holandsku.

"Preto som sem prišiel. Prišiel som víťaziť a víťazím, prišiel som dobýjať a dobývam. Chcem v tom pokračovať, pretože čím viac vyhrávam, tým som spokojnejší," povedal a dodal: "Čím ste starší, tým viac oceňujete víťazstvá. Všetko je o získavaní trofejí. Táto je už moja 32. Všade, kde som bol, som víťazil."

Mourinho ocenil prácu súpera

Všade, kde som bol, som víťazil.

Zlatan Ibrahimovič, útočník Manchesteru United

Mourinho je prvý tréner United, ktorý získal trofej v jeho úvodnej sezóne na lavičke klubu z Old Trafford. Na konte už má štvrtý triumf v Ligovom pohári, tri predchádzajúce vyhral s Chelsea Londýn.

Po zápase ocenil prácu trénerského náprotivka Claudea Puela. "Má dôvod byť veľmi smutný. Prehrali gólom v 87. minúte, takže mal málo času na reakciu, to je trošku voči nemu nespravodlivé," citovala trénera víťazov agentúra AP.

MUFC získal trofej po piaty raz, prvýkrát od roku 2010. Jeho nedeľňajší súper si na premiéru bude musieť počkať. United sú stále v hre o treble, v FA Cupe obhajujú víťazstvo a v osemfinále Európskej ligy UEFA 2016/2017 ich čaká FK Rostov.

Domov»Futbal»Anglicko»Prišiel som víťaziť a víťazím, hovorí Ibrahimovič po zisku trofeje