Budaj bol pri debute iba na striedačke, Gáborík strelil gól a asistoval

Peter Budaj.
Peter Budaj. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. feb 2017 o 05:20

Peter Budaj a Marián Gáborík boli donedávna spoluhráčmi v Los Angeles Kings.

NEW YORK. V tíme Tampa Bay Lightning nosí rovnaké číslo, ktoré nosil aj v Los Angeles Kings. Na zápasovej súpiske sa pred menom slovenského brankára Petra Budaja objavilo tradičné číslo 31.

Budaj však bol v nočnom zápase Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators iba na striedačke. Prednosť v bráne dostal Andrej Vasilevsky. Tampa vyhrala pohodlne 5:1, Vasilevsky si pripísal 39 úspešných zákrokov a duel zakončil s 97,5-percentnou úspešnosťou zákrokov.

Pre Budaja šlo o prvý zápas od nečakanej výmeny za brankára Bena Bishopa. S jeho novým klubom momentálne stráca na postup do play-off päť bodov.

V súboji sa hetrikom zaskvel ruský útočník domácich Nikita Kučerov, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Navyše, Kučerov skóroval trikrát za sebou v rozpätí štrnástich minút a deviatich sekúnd druhej tretiny a všetky góly dosiahol pri početnej výhode svojho tímu.

Nikita Kučerov s brankárom Vasilevskym.
Nikita Kučerov s brankárom Vasilevskym. (Autor: TASR/AP)

Stal sa len tretím hráčom v klubovej histórii Lightning, ktorý si pripísal klasický hetrik po Chrisovi Kontosovi a Martinovi St. Louisovi. Kučerov má z 54 zápasov v tejto sezóne už 58 bodov za 26 gólov a 32 asistencií a v tabuľke produktivity celej súťaže uzatvára prvú desiatku.

Takú istú premiéru ako Budaj zažil aj práve Bishop. Prednosť v zápase Minnesota Wild - Los Angeles Kings dostal v bráne hostí Jonathan Quick. Kings napokon prehrali 4:5 po predĺžení.

Aspoň k bodu pre hostí prispel aj slovenský útočník Marián Gáborík. Najprv v deviatej minúte asistoval pri úvodnom góle Nicka Shoreho a v 42. minúte zvyšoval na priebežných 4:3 pre Kings.

Rozhodujúci gól strelil v predĺžení už po dvanástich sekundách Mikael Granlund.

Budaj bol na striedačke, Gáborík strelil gól a asistoval: fotogaléria

28.2.2017

Gáborík sa do kanadského bodovania zapísal po deväťzápasovej odmlke, ktorá trvala 27 dní. Slovenský hokejista má na konte v tejto sezóne pätnásť bodov (7 gólov + 8 asistencií).

V poslednom období sa špekuluje, že ho klub chce vymeniť do iného klubu. V drese Kings dosiahol v noci jubilejný stý bod, za klub odohral od výmeny z Columbusu v roku 2014 dokopy 181 zápasov v základnej časti s bilanciou 51 gólov a 49 asistencií.

NHL - výsledky:

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 3:4 pp (1:0, 0:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 20. Palmieri (Zajac), 43. J. Moore (Blandisi, Severson), 48. Zajac (Wood, Palmieri) - 43. A. Radulov (Jemelin, Petry), 49. Pacioretty (Beaulieu, A. Radulov), 60. Pacioretty (S. Weber, A. Radulov), 63. Galchenyuk (S. Weber, A. Radulov)

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 22. Point, 26. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Kučerov (Drouin, T. Johnson), 40. Kučerov (Hedman, Drouin), 51. Coburn (Kučerov, T. Johnson) - 7. Turris (E. Karlsson, Hoffman)

/slovenský brankár Peter Budaj (Tampa) sledoval zápas zo striedačky/

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 5:4 (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Niederreiter (Spurgeon, White), 25. Schroeder (Stewart), 34. White (E. Staal), 48. Zucker (Graovac, Schroeder), 61. Mikael Granlund (Spurgeon, Koivu) - 9. Shore (GÁBORÍK, Muzzin), 16. Pearson, 32. Muzzin (Dowd, King), 42. GÁBORÍK (Shore, Lewis)

/slovenský útočník Marián Gáborík (LA Kings) odohral štrnásť minút a 59 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, strelil jeden gól, raz asistoval a zablokoval jednu strelu súpera/

Domov»Hokej»NHL»Budaj bol pri debute iba na striedačke, Gáborík strelil gól a asistoval