Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan neznížil stratu na Démara. Novým lídrom Gira sa stal Kelderman

Vo Winnipegu padlo jedenásť gólov, Boston vyhral nad Arizonou

V nočných zápasoch NHL sa z víťazstva tešil aj Andrej Sekera. Jeho Edmonton vyhral v St. Louis 2:1.

Boston vyhral nad Arizonou 4:1.Boston vyhral nad Arizonou 4:1. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. V hokejovej NHL momentálne niet obávanejšieho kanoniera než Filip Forsberg.

Švédsky útočník najprv v závere poslednej tretiny vyrovnal a potom v predĺžení rozhodol o víťazstve Nashville Predators 5:4 v utorňajšom stretnutí na ľade Buffala. Severan skóroval už v piatom zápase za sebou a za toto obdobie celkovo nastrieľal až desať gólov.

"Hrá skutočne vynikajúco, hýri sebavedomím. U nikoho iného nechcete v záverečných minútach tretej tretiny vidieť puk na hokejke tak ako uňho a v predĺžení ho vyslovene musí mať on," konštatuje tréner Peter Laviolette.

"V mojich očiach je v súčasnosti najlepším hráčom v lige. Neviem, čo za tým je, ale nech je to čokoľvek, nesmie s tým prestať," chváli spoluhráča aj obranca P.K. Subban.

"Je trochu rarita, čo sa to teraz deje, ale užívam si to. Celý náš útok hrá skutočne dobre, Johansen s Arvidssonom tvrdo pracujú," doplnil 22-ročný Forsberg.

Rozbehnutý Boston si podľa predpokladov poradil s Arizonou (4:1), Slováci Zdeno Chára ani Peter Cehlárik nebodovali, ale mali zhodne po jednej pluske. Odkedy Bruins vedie Bruce Cassidy, vyhrali sedem z ôsmich zápasov.

"Chcem, aby chlapci ďalej hrali sebavedomo, verili vo vlastné schopnosti. Snažíme sa nastaviť taký štandard, ktorý by z nás spravil jeden z tých lepších tímov v NHL. V minulosti to tak bolo, usilujeme sa o to znova," poznamenal Cassidy podľa webu nhl.com.

Jaromír Jágr sa podľa TSN stal tretím hráčom v histórii ligy, ktorý ako 45-ročný skóroval v NHL aspoň dvakrát.

Sedemnásteho februára, teda dva dni po dovŕšení tohto u športovca nevšedne vysokého veku, sa presadil proti Anaheimu, teraz v utorok otvoril skóre duelu proti Caroline. Pred českým útočníkom dosiahli takýto nevšedný zápis len Gordie Howe a Chris Chelios.

NHL - výsledky:

Boston Bruins - Arizona Coyotes 4:1(1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 4. C. Miller (Pastrňák, Krejčí), 28. Riley Nash (P. Bergeron), 39. Backes (Marchand, P. Bergeron), 40. Marchand - 24. Holland (Perlini, Vrbata)

/Slovenský obranca Zdeno Chára strávil na ľade 26 minút a 22 sekúnd, štyri razy ohrozil bránu súper, pripísal si jeden plusový bod a zablokoval dve strely. Peter Cehlárik (obaja Boston) odohral 14 minút a 47 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera a pripísal si plusový bod/

Buffalo Sabres - Nashville Predators 4:5 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 16. B. Gionta (Bogosian, Eichel), 18. Okposo (J. McCabe, Moulson), 26. E. Kane (B. Gionta, Franson), 41. J. McCabe (Okposo, O'Reilly) - 19. Fisher (Watson, Irwin), 32. C. Wilson (Johansen, Josi), 52. Johansen (F. Forsberg, Irwin), 58. F. Forsberg (Arvidsson), 63. F. Forsberg (Josi)

New York Rangers - Washington Capitals 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Skjei (Clendening, J.T. Miller) - 28. M. Johansson (Orlov, Kuznecov), 37. Connolly (Niskanen, Eller), 42. M. Johansson (Kuznecov, Niskanen), 58. Nicklas Bäckström (M. Johansson, Carlson)

Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Simmonds (MacDonald), 9. Simmonds (Gostisbehere, C. Giroux), 11. Voráček (B. Schenn, C. Giroux), 28. Weal (Gudas, Streit)

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 3:2 po samostatných nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 13. Jágr (Huberdeau, Barkov), 17. Trocheck (R. Smith, Petrovic), rozhodujúci sam. nájazd Barkov - 30. Stempniak (Teräväinen, Slavin), 46. Aho (V. Rask, E. Lindholm)

Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 64. Galchenyuk (Sh. Weber, Pacioretty)

St. Louis Blues - Edmonton Oilers 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. P. Stastny (Pietrangelo, Schwartz) - 12. Lucic (Eberle, Nugent-Hopkins), 21. Letestu (McDavid, Nugent-Hopkins)

/Slovenský obranca Andrej Sekera (Edmonton) strávil na ľade 19 minút a 11 sekúnd, 2 minúty sedel na trestnej lavici a zablokoval dve strely/

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)

Góly: 2. Laine (Scheifele, Perreault), 30. Lowry (Stafford, Ehlers), 38. Perreault (Wheeler, Byfuglien), 50. Armia (Scheifele), 52. Scheifele (Perreault, Laine) - 4. Mikael Granlund (M. Koivu), 15. Graovac (Mikael Granlund, Hanzal), 19. Haula (Mikael Granlund, Stewart), 29. Scandella (Hanzal), 34. R. White (Stewart), 58. Zucker (Haula, Scandella)

Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 44. Ritchie (Klingberg, Roussel), 50. Spezza (Jamie Benn, Hamhuis), 51. Roussel (Klingberg) - 11. Malkin (Hörnqvist, Hagelin), 31. Guentzel (I. Cole, Kunitz)

Calgary Flames - Los Angeles Kings 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 30. Ferland (Giordano), 62. Brodie (M. Backlund) - 9. Pearson (Kopitar, J. Carter)

/Slovenský útočník Marián Gáborík (Los Angeles) strávil na ľade 16 minút a 52 sekúnd, na bránu súpera vystrelil raz a zablokoval jednu strelu/

Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 2:3 po predĺžení (0:2, 1:1, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Markus Granlund (D. Sedin, H. Sedin), 58. R. Boucher - 5. Nielsen (Athanasiou, Ouellet), 12. Nielsen (Zetterberg), 63. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall)

/Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16 minút a 46 sekúnd, bránu súpera ohrozil dvakrát, pripísal si jeden mínusový bod a tri hity, zablokoval jednu strelu/

San Jose Sharks - Toronto Maple Leafs 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 33. Dillon (Labanc, Pavelski), 59. Hertl (Marleau, Burns), 60. Pavelski (J. Thornton, Couture) - 27. Matthews (Leivo, W. Nylander)