Čech Moravec a Ruska Šumilovová zvíťazili v pretekoch v Kontiolahti

Český biatlonista Ondřej Moravec zvíťazil vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km vo fínskom Kontiolahti. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. mar 2017 o 11:40

Z dvojice Slovákov bol lepší Ondrej Kosztolányi, skončil na 61.mieste. Medzi ženami sa predstavila Alžbeta Majdišová.

KONTIOLAHTI. Český biatlonista Ondřej Moravec zvíťazil vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km vo fínskom Kontiolahti na úvod 7. kola IBU Cupu (2. - 5. marca).

Druhý s odstupom 46,7 sekundy skončil Rus Alexej Volkov a tretí bol Rakúšan Daniel Mesotitsch, ktorý zaostal o 52,5 s. Všetci traja mali bezchybnú streľbu.

Z dvojice Slovákov bol lepší 61. Ondrej Kosztolányi s troma trestnými minútami a mankom 13:52,7 min.

Michal Kubaliak s piatimi ranami mimo a odstupom 14:17,6 figuruje na 63. priečke vo výsledkovej listine.

Ruská biatlonistka Jekaterina Šumilovová napriek dvom trestným minútam zvíťazila v súťaži žien.

Druhá s mankom 22,2 sekundy a takisto s dvoma zaváhaniami na palebnej čiare skončila jej krajanka Uliana Kaiševová. Tretia bola Švédka Olga Alifiravetsová, ktorá nesklopila jeden terčík a zaostala o 39,5 s.

Slovenka Alžbeta Majdišová poslala päť rán mimo a s odstupom 9:11,9 min jej patrí 47. miesto. Podujatie sa koná súbežne s celkovo 8. kolom Svetového pohára v kórejskom Pjongčangu.

Vytrvalostné preteky žien na 15 km:

1.Jekaterina ŠumilovováRusko46:57,9 min (2)
2.Uliana KaiševováRusko+22,2 s (2)
3.Olga AlifiravetsováŠvédsko+39,5 (1)
...
47.Alžbeta Majdišová SR+9:11,9 min (5)

Domov»Zimné športy»Čech Moravec a Ruska Šumilovová zvíťazili v pretekoch v Kontiolahti