Detva postúpila do finále, bude bojovať o účasť v Tipsport lige

Skaličania sa tešia z tretieho gólu, ktorý strelil Ľubo Vaškovič.
Skaličania sa tešia z tretieho gólu, ktorý strelil Ľubo Vaškovič. (Autor: Vlado Miček)
SITA|3. mar 2017 o 21:34

Detva a Skalica budú v play-out Tipsport ligy hrať s deviatym a desiatym tímom najvyššej súťaže po základnej časti.

DETVA. Hokejisti Detvy zvíťazili 4:1 nad Michalovcami v piatkovom piatom zápase semifinále play-off Budiš I. ligy 2016/2017 a postúpili do finále vyraďovacej časti.

Zároveň si vybojovali účasť v play-out Tipsport ligy, v ktorej budú po boku Skalice bojovať o účasť v najvyššej súťaži.

Domáci sa ujali vedenia v 6. minúte presným zásahom Frederika Fekiača a o štyri minúty neskôr pridal gólovú poistku Jakub Žilka.

Za hostí síce v 17. min skorigoval Radovan Cútt, no triumf Detvy spečatili v tretej tretine Tomášovia Török a Škvaridlo.

Detva a Skalica budú v play-out Tipsport ligy 2016/2017 hrať s deviatym a desiatym tímom najvyššej súťaže po základnej časti.

Hokej - Budiš I. liga - play-off - semifinále - piaty zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) - konečný výsledok série: 3:2

Góly: 6. F. Fekiač, 10. J. Žilka, 48. T. Török, 60. Škvaridlo - 17. Cútt

Domov»Hokej»Slovensko»Detva postúpila do finále, bude bojovať o účasť v Tipsport lige