Peter Budaj si pripísal debut v tejto sezóne NHL.
Peter Budaj si pripísal debut v tejto sezóne NHL. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. mar 2017 o 05:54

Marián Hossa, Richard Pánik, Tomáš Jurčo a ani Marko Daňo nebodovali.

NEW YORK. Slovenský brankár Peter Budaj po výmene z Los Angeles Kings prvý raz nastúpil za svoj nový klub Tampa Bay Lightning.

Na ľade Pittsburghu Penguins inkasoval štyri góly, jeho tím napokon prehral 2:5. Posledný gól dali domáci do prázdnej brány.

"Nebolo to zlé, predviedol som pár dobrých zákrokov. Domáci mali skvelé presilovky, dali v nich tri góly a to rozhodlo. Komunikácia s obranou môjho tímu trochu viazla, ale je to všetko ešte nové. Celkovo mám dobrý pocit," cituje Budaja portál NHL.

Pozrite si, ako Peter Budaj debutoval za Tampa Bay Lightning: fotogaléria

4.3.2017

Prvou hviezdou zápasu bol dvojgólový Rus Jevgenij Malkin, ktorý si dal darček k sedemstému zápasu v NHL.

"Keď to tam padá, je to dobré pre vás aj celý tím. Dal som už 28 gólov, ale možno na dvadsať z nich mi prihral Kessel. Je to výborný hokejista a som rád, že ho môžem mať po svojom boku," uviedol Malkin.

V nočných stretnutiach bodoval zo slovenských hokejistov iba Tomáš Tatar. Útočník Detroitu Red Wings vyrovnával proti Calgary Flames na 2:2 v poslednej chvíli - 1,8 sekundy pred koncom tretej tretiny.

Tatar dosiahol pätnásty gól a 29. bod v aktuálnom ročníku, napokon mal cenu jedného bodu. V predĺžení po góle Mikaela Backlunda uspelo Calgary. Zatiaľ čo Calgary v Západnej konferencii figuruje na postupovej priečke do play-off, Detroit je na Východe predposledný.

Chicago Blackhawks uspelo na domácom ľade proti New Yorku Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch. Za domácich nastúpilo aj slovenské trio Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo.

Hráči Chicaga zvíťazili šiestykrát za sebou a na rozdiel jedného bodu sa priblížili Minnesote, ktorá je lídrom Západnej konferencie.

Po prvý raz od decembra minulého roka bol v akcii slovenský útočník Marko Daňo. Slovenský útočník sa vrátil po zranení a jeho Winnipeg Jets uspel proti St. Louis Blues 3:0.

NHL - výsledky:

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 29. Malkin (Kessel, Schultz), 37. Malkin (Kessel, I. Cole), 43. Streit (Crosby, Malkin), 57. Schultz (Crosby, Streit), 59. Kühnhackl, Bonino) - 27. Erne (Namestnikov, Paquette), 42. Kučerov (Drouin, Hedman)

/brankár Peter Budaj (Tampa) odchytal celý zápas, inkasoval štyri góly z 34 striel a duel skončil s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 88,2/

Carolina Hurricanes - Arizona Coyotes 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 20. Stempniak (Slavin, McClement), 22. J Staal (Teräväinen, Di Giuseppe) - 12. Dvorak (Doan), 18. Goligoski (Vrbata, Domi), 50. Martinook (Doan), 60. Doan (Rieder)

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Wheeler (Perreault, Byfuglien), 58. Little (Byfuglien, Wheeler), 59. Wheeler (Little, Trouba)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 13 minút a 14 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, zaznamenal štyri hity, dvakrát zablokoval strelu súpera, raz získal puk a do štatistík si pripísal aj dve trestné minúty za hrubosť/

Chicago Blackhawks - New York Islanders 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 2:0)

Góly: 59. Panarin (Keith, Seabrook), rozhod. nájazd Toews - 34. Nelson (Hamonic, Chimera)

/útočník Marián Hossa (Chicago) odohral 17 minút a 16 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, raz stratil puk a pripísal si jeden mínusový bod/

/útočník Richard Pánik (Chicago) odohral 17 minút a 3 sekundy, raz vystrelil na bránu súpera, zaznamenal dva hity, dva razy zablokoval strelu súpera, raz stratil a raz získal puk a pripísal si jeden plusový bod/

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 11 minút a 4 sekundy, dva razy vystrelil na bránu súpera, zaznamenal jeden hit a okrem jedného mínusového bodu si pripísal aj dve trestné minúty za hákovanie/

Calgary Flames - Detroit Red Wings 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Versteeg (Brodie, Monahan), 14. M. Tkachuk, 64. Backlund (Frolík, Giordano) - 7. Helm (Abdelkader, Mantha), 60. TATAR (Zetterberg, Abdelkader)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 20 minút a 35 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, strelil jeden gól, zaznamenal jeden hit, raz stratil a raz získal puk/

Anaheim Ducks - Toronto Maple Leafs 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 11. Rakell (Wagner, L. Shaw), 30. Silfverberg (Kesler, Cogliano), 30. Rakell (H. Lindholm, N. Ritchie), 42. Vatanen (Getzlaf), 59. Eaves (Getzlaf, Vatanen) - 17. Hyman (Zajcev, W. Nylander), 26. Kadri (Bozak, Marner)

Domov»Hokej»NHL»Budajovi debut nevyšiel, Tatar zachránil Detroitu bod v poslednej chvíli