Dunajská Streda doma len remizovala.
Dunajská Streda doma len remizovala. (Autor: fcdac.sk)
SITA|4. mar 2017 o 16:19

Na zápase Dunajskej Stredy s Ružomberkom bolo viac než 5000 divákov.

DUNAJSKÁ STREDA. Domáci futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda hrali nerozhodne 1:1 s tímom MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 22. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017.

Pre nás je to sklamanie, ale neprehrali sme. Teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas.

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy

Mužstvo zo Žitného ostrova sa ujalo vedenia v 9. min, skóroval Pavol Šafranko. Zimná akvizícia z Podbrezovej zužitkovala zaváhanie brankára MFK s reprezentačnou minulosťou Ľuboša Hajdúcha, ktorý pridlho váhal s odkopom.

Hostia zmazali manko ešte pred prestávkou - v 42. min sa o to postaral Peter Maslo.

Po zmene strán 5045 divákov nevidelo ďalšie presné zásahy. Dunajskej Strede patrí šiesta priečka v tabuľke (23 bodov), Ružomberok je štvrtý a má o 5 bodov viac.

Trnava opäť bez výhry

Domáci futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble hrali nerozhodne 0:0 s hráčmi FC Spartak Trnava. Duel poznačili vylúčenia v úvodnom dejstve - scénu najskôr opustil domáci Mateus de Oliveira Silva, ktorý v 24. min dostal druhú žltú a následne červenú kartu.

Videli sme bojovný futbal, ktorému však chýbala kvalita.

Miroslav Karhan

O osem minút neskôr zamieril predčasne do šatne Trnavčan Ivan Hladík. Zlatomoravčan Milan Pastva v závere pohrdol stopercentnou príležitosťou, brankára Spartaka Adama Jakubecha neprekonal ani z bezprostrednej blízkosti.

Zlaté Moravce sú v tabuľke so 17 bodmi na desiatej priečke, Trnave patrí piata pozícia (27 b.).

Úspešný výjazd na východ

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili 2:1 na pôde 1. FC Tatran Prešov.

O tri body pre úradujúceho šampióna sa gólovo postarali legionári Abdul Musa Zubairu a Rangelo Janga, za domácich v závere znížil Peter Katona.

Trenčín vyhral v Prešove.
Trenčín vyhral v Prešove. (Autor: TASR)

Trenčín figuruje v tabuľke na šiestej priečke so ziskom 25 bodov, Prešov je na jedenástej pozícii (13 b.).

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 22. kolo - sobota:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 9. Šafranko - 42. P. Maslo, ŽK: 81. M. Ljubičič - 19. J. Mareš, 29. Gál-Andrzely, 90.+ Gerát, rozhodovali: Očenáš - Ferenc, Žákech, 5045 divákov

Dunajská Streda: Slávik - M. Živkovič, Ľ. Šatka, Huk, Davis Grajales - M. Ljubičič - Štepanovský (71. Brašeň), Pambou (86. A. Mészáros), Sarr (77. Kontár), Pačinda - P. Šafranko

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, Kupec - Martin Nagy, D. Takáč (79. Gerát) - Gál-Andrzely, M. Faško (68. Sapara), E. Daniel (74. A. Lovás) - J. Mareš

Hlasy trénerov:

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy: "O vetre a o počasí nechcem hovoriť, lebo niekedy sa hrá za slnečného počasia, niekedy v daždi. Som sklamaný, lebo sme vedeli, že Ružomberok je nebezpečný pri štandardných situáciách. Do 42. minúty sme dominovali, mali sme aj šancu na druhý gól, súper však vyrovnal. Po prestávke sme mali tlak, chýbala však kreativita. Pre nás je to sklamanie, ale neprehrali sme. Teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Nepríjemné veterné počasie ovplyvnilo zápas, ktorý bol z našej strany takticky dobre zvládnutý. Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom, aby sa k nám DAC nepriblížil. Remíza je spravodlivá."

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 23. Chren - 79. Janso, ČK: 24. Mateus de Oliveira Silva po druhej ŽK - 32. Hladík, rozhodovali: Somoláni - Tomčík, Pozor, 1082 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč - M. Boszorád, Karlík, Pintér, Chren - Bariš, Mateus de Oliveira Silva - E. Ujlaky (74. Kostadinov), Gešnábel (32. M. Pastva), Orávik - Nurkovič (82. Machuča)

Trnava: A. Jakubech - Čögley, Hladík, Greššák, Janso - Martin Tóth (82. M. Oravec), Bello - Jirka (74. M. Košťál), E. Halilovič (59. K. Yilmaz), Čonka - Tambe

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Videli sme bojovný futbal, ktorému však chýbala kvalita. Ani jedno mužstvo nechcelo prehrať, bolo minumum šancí a preto sa stretnutie skončilo bez gólov."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec : "Súhlasím, že to bol bojovný futbal. Myslím si, že kvalitu hry ovplyvnil terén. Vylúčenia na oboch stranách mi neprináleží hodnotiť. Čakali sme na príležitosť, tá šanca nakoniec prišla, ale Pastva v koncovke predviedol skôr obranný zákrok, ako strelu na bránu."

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ P. Katona - 16. Zubairu, 63. Janga, ŽK: 45.+ M. Petko, 56. D. Leško, 56.J. Bartek, 87. Streňo - 49. Lawrence, 56. Ubbink, 66. Udeh, rozhodovali: Ochotnický - Ádám, Chládek, 805 divákov

Prešov: Talian - M. Petko, J. Bartek, J. Dzurík (65. Špyrka), Streňo - D. Keresteš - Micherda, P. Katona, D. Leško (73. Kubus), Trebuňák - Rolinc

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Udeh, Skovajsa, Julien - Lawrence - Ubbink, Zubairu - Adekunle (67. Kvocera), Janga (76. Mance), Beridze (83. M. Klooster)

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Gól, ktorý sme dostali v prvom polčase, padol v čase, keď sme začínali byť aktívnejší. Prvú štvrťhodinu Trenčín ovládol, my sme sa len ťažko dostávali do zóny súpera. V druhom polčase sme chceli hrať aktívnejšie a napádať súpera už pri tvorbe hry. Škoda druhého gólu, ktorý bol v podstate rozhodujúci. Trenčania sa po ňom dostali do pohody a hoci sme my neupadli do letargie, už sme otočiť nedokázali. Mrzieť nás môže, že náš gól prišiel až v nadstavenom čase, no smerom do budúcna nás tento gól môže povzbudiť."

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Videli sme bojovné stretnutie, ktorému chýbala kvalita. Myslel som si, že terén bude v lepšom stave a že sa tu bude dať hrať kombinačný futbal. Zápasy, ktoré sa tu hrali pred týmto, spôsobili, že ihrisko nie je v stave, v akom by sme si želali. V prvom polčase sme boli silní na lopte, podarilo sa nám streliť gól a mali sme aj ďalšie šance. Mali sme však aj šťastie, keď súper nastrelil konštrukciu bránky. V druhom dejstve sme očakávali agresívnejšiu hru súpera, na ktorú si naši hráči musia zvykať. Všetko však bolo v rámci fair play. Som rád, že Janga dal gól, pretože sa už trochu trápil. Verím, že do ďalších zápasov pôjde s väčším sebavedomím. My ešte potrebujeme pracovať na koncentrácii."