Chcel ho Arsenal, no ponúkal málo. Talian dal tri góly za osem minút

Andrea Belotti je novou prestupovou prioritou AC Miláno.
Andrea Belotti je novou prestupovou prioritou AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. mar 2017 o 21:58

Andrea Belotti je momentálne najlepším kanonierom talianskej ligy.

TURÍN. Taliansky futbalový útočník Andrea Belotti v službách FC Turín strelil tri góly v priebehu ôsmich minút v nedeľňajšom stretnutí 27. kola Serie A proti Palermu (3:1).

Dvadsaťtriročný futbalista dosiahol najrýchlejší hetrik od roku 2000, vtedy niečo podobné dokázal legendárny útočník AC Miláno Andrij Ševčenko. Ukrajinec na hetrik potreboval sedem minút.

Jeden krajší ako druhý

Belotti najprv v 73. minúte vyrovnal hlavičkou po rohovom kope Juana Iturbeho. O tri minúty neskôr strelil víťazný gól duelu, keď sa pri priamom kope Adema Ljaliča odpútal od obrancu a z voleja prekonal chorvátskeho brankára Palerma Josipa Posavca.

Belotti hetrik zavŕšil v 81. minúte, opäť po priamom kope Ljaliča. Z veľkého uhla sa uvoľnil pri vzdialenejšej žrdi a hlavičkou nedal Posavcovi šancu na úspešný zákrok.

"Tie tri góly boli šialené. Jeden bol krajší ako druhý," povedal na margo mladého útočníka prezident FC Turín Urbano Cairo.

Rodák z Calcinate je s 22 gólmi aktuálne najlepším strelcom Serie A. Edin Džeko, resp. Gonzalo Higuaín strelili o tri góly menej.

Chcel ho kúpiť Arsenal

Andrea Belotti nedávno podpísal zmluvu s FC Turín až do roku 2021. Kontrakt zahŕňa aj výkupnú klauzulu v hodnote 100 miliónov eur.

"Ak by sme klauzulu v jeho zmluve riešili teraz, chcel by som ju vo výške 150 miliónov eur," uviedol pre Sky Sport Italia Cairo. "Ak bude pokračovať vo skvelých výkonoch, budeme musieť klauzulu navýšiť," s úsmevom na tvári ho podporil aj tréner Siniša Mihajlovič.

"Počkáme a uvidíme, či bude niekto ochotný zaplatiť takú sumu. Dúfam, že nie, pretože chcem, aby hral u nás," dodal prezident turínskeho klubu.

O Belottiho služby prejavil záujem anglický Arsenal, londýnsky klub dokonca poslali v januári do Turína aj konkrétnu ponuku. "Nedosiahla skutočnú hodnotu hráča," vyhlásil vtedy športový riaditeľ FC Turín Gianluca Petrachi.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Chcel ho Arsenal, no ponúkal málo. Talian dal tri góly za osem minút