Barcelona sa postarala o zázrak, vyhrala 6:1 a postúpila

Dokonalý obrat Barcelony zavŕšil v nadstavenom čase Sergi Roberto.
Dokonalý obrat Barcelony zavŕšil v nadstavenom čase Sergi Roberto. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. mar 2017 o 20:45

Španielsky klub vyradil Paríž Saint-Germain napriek tomu, že v prvom zápase na ihrisku súpera prehral 0:4.

BRATISLAVA. FC Barcelona a Borussia Dortmund sú ďalšími dvoma tímami vo štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 po Bayerne Mníchov a obhajcovi triumfu Reale Madrid, ktorí si zaistili postup už v utorok.

V stredajších odvetných zápasoch osemfinále sa zrodili víťazstvá domácich tímov. FC Barcelona triumfoval 6:1 nad Parížom St. Germain.

Obrat zavŕšil náhradník

Zverenci trénera Luisa Enriqueho v 50. minúte vyhrávali už 3:0.

V tretej minúte poslal Barcelonu do vedenia hlavičkou Luis Suárez. V 40. minúte si vďaka iniciatíve Andrésa Iniestu dal vlastný gól Laywin Kurzawa a krátko po zmene strán sa z gólu po premenenej penalte tešil aj hviezdny Lionel Messi.

Zápas Barcelony a Paríž Saint Germain priniesol historický obrat. Pozrite si, ako vyzeral: fotogaléria

8.6.2017

Namiesto dosiahnutia štvrtého gólu, ktorým by zmazala stratu z prvého duelu, však inkasovala. V 62. minúte sa presadil parížsky kanonier Edinson Cavani.

V závere zužitkoval Neymar priamy a následne pokutový kop, čím zdramatizoval nadstavený čas. V ňom dokonal zázračný obrat náhradník Sergi Roberto.

Aubameyang strelil hetrik

Dortmund napriek početnej maródke zvládol odvetu proti Benfice Lisabon. Manko z portugalskej pôdy, kde nemecký klub prehral 0:1, zmazal už v štvrtej minúte presnou hlavičkou kanonier Pierre-Emerick Aubameyang.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela zasadili súperovi rozhodujúci direkt po zmene strán, keď v priebehu troch minút skórovali dvakrát. Najskôr sa presadil Pulisic a na 3:0 zvýšil opäť kanonier Aubameyang, ktorý v 85. minúte zavŕšil svoj hetrik.

Pierre-Emerick Aubameyang oslavoval svoje góly tradične - saltom.
Pierre-Emerick Aubameyang oslavoval svoje góly tradične - saltom. (Autor: TASR/AP)

LIGA MAJSTROV 2016/2017 - osemfinále, odvety:

Borussia Dortmund (Nem.) - Benfica Lisabon (Portug.) 4:0 (1:0)

/prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpil Dortmund/

Góly: 4., 61. a 85. Aubameyang, 59. Ch. Pulisic, ŽK: 31. Gonzalo Castro, 38. O. Dembélé, 65. Piszczek - 33. Samaris, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Borussia: Bürki - Durm, Piszczek, Papastathopoulos (88. Ginter), Marc Bartra, Schmelzer - Gonzalo Castro, Weigl, Ousmane Dembelé (81. Kagawa) - Aubameyang (86. Schürrle), Christian Pulisic

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio (64. Jonas), Samaris (74. A. Živkovič), Pizzi, André Almeida - Mitroglu, Cervi (82. R. Jiménez)

FC Barcelona (Šp.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 6:1 (2:0)

/prvý zápas 0:4, do štvrťfinále postúpil FC Barcelona/

Góly: 88. a 90.+ Neymar (druhý z pok. kopu), 3. L. Suárez, 40. Kurzawa (vlastný), 50. Messi (z pok. kopu), 90.+ Sergi Roberto - 62. Cavani

ŽK: 23. Piqué, 36. Busquets, 61. Rakitič, 64. Neymar, 67. L. Suárez - 5. Matuidi, 14. Draxler, 42. Cavani, 90. Marquinhos, 90.+ Verratti, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Rakitič (84. André Gomes), Busquets, Iniesta (65. Turan) - Messi - Rafinha (76. S. Roberto), L. Suaréz, Neymar

PSG: Trapp - Meunier (90.+ Krychowiak), Marquinhos, T. Silva, Kurzawa - Rabiot, Matuidi - Lucas Moura (55. Di María), Verratti, Draxler (75. Aurier) - Cavani

Online prenos:

Liga majstrov Osemfinále 2016/2017
08.03.2017 o 20:45
Barcelona
6:1
(2:0, 4:1)
90+7 minúta
Paríž
Góly: 3. L. Suárez, 40. Kurzawa (vla.), 50. Messi (pen.), 88. Neymar, 90+1. Neymar (pen.), 90+5. Roberto – 62. Cavani. ŽK: 23. Piqué (BAR), 36. Busquets (BAR), 61. Rakitić (BAR), 64. Neymar (BAR), 67. L. Suárez (BAR) – 6. Matuidi (PSG), 14. Draxler (PSG), 43. Cavani (PSG), 90. Marquinhos (PSG), 90+4. Verratti (PSG). Rozhodca: Aytekin D. (Ger).
Barcelona dokázala nemožné. Postupuje do štvrťfinále Ligy majstrov! Aj napriek tomu, že jej v závere zápasu chýbali 3 góly na postup, tak sa nevzdala a výsledkom toho je ďalšie účinkovanie v tejto súťaži. Nechcel by som byť v koži hráčov parížskeho celku. Prehrať si takýto dvojzápas, to sa vidí raz za 100 rokov. Nám zostáva len tešiť sa na ďalšie kolá tejto súťaže. Ďakujem vám za pozornosť a dovidenia.
90+7
90+5
goalBarcelona dala gól! Kto by to bol povedal, že domáci celok dokáže streliť 6 gólov. Katalánci zahrávali priamy kop oblúčikom do šestnástky, kde si pekne zbehol SERGI ROBERTO, ktorý v páde poslal loptu do protipohybu Trappa.
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Marco Verratti (Paríž Saint-Germain) po faule na Messiho. Do šestnástky beží aj Marc-André ter Stegen.
90+3
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Thomas Meunier, prichádza Grzegorz Krychowiak.
90+2
Nadstavuje sa až 5 minút.
90+1
goalBarcelona dala gól! NEYMAR vracia Barcelonu do hry o postup. Už jej chýba len 1 gól. Brazílsky futbalista penaltu chladnokrvne premenil.
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Marquinhos (Paríž Saint-Germain).
89
importantLuis Suárez dostal loptu za obranu a bol faulovaný v pokutovom území. Nasleduje druhá penalta.
88
goalBarcelona dala gól! NEYMAR sa blysol nádherným zásahom z priameho kopu. Kevin Trapp sa na loptu len prizeral.
87
Barcelona bude po faule pri pravej postrannej čiare rozohrávať priamy kop, ktorý rozohrá Lionel Messi.
85
importantÁngel Di María sa rútil so svojim spoluhráčom sám na brankára Barcelony, avšak na poslednú chvíľu skvele zakročil Javier Mascherano, ktorý mu skvele loptu vypichol.
84
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza André Gomes.
83
Barcelona sa nevie dostať bližšie k bráne. V dnešnom zápase si prakticky nevypracovala žiadnu vyloženú šancu, ale aj napriek tomu strelila 3 góly.
82
Ángel Di María získal loptu pri autovej čiare a urobil to najlepšie čo mohol, teda vybojoval aut.
81
Fanúšikovia na štadióne už stratili dych. Po tvrdom fandení prišla krutá realita. Do štvrťfinále postúpi Paríž po dobrom úvodnom zápase.
80
Obaja tréneri majú v závere ešte po jednom striedaní. Lepšiu kvalitu tam však má asi Paríž.
79
Barcelona bude po dobrom prieniku za obranu rozohrávať len rohový kop.
77
Barca sa po priamom kope dostala do dobrej pozície, ale následne sa pískal ofsajd.
76
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Rafinha, prichádza Sergi Roberto.
75
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Julian Draxler, prichádza Serge Aurier.
74
Lionel Messi sa dostal do streleckej pozície po rýchlej kľučke na ľavú nohu, ale bránu netrafil.
73
Hra sa nám po strelenom góle Cavaniho upokojila a všetko nasvedčuje tomu, že PSG postúpi ďalej.
72
Luis Suárez sa snažil spracovať si loptu, avšak tesne predtým si súpera odstavil s rukami.
71
Neymarovi sa otvoril priestor na zakončenie pred šestnástkou a okamžite to využil. Jeho strela však našla len rukavice pripraveného Trappa.
70
Domáci celok je síce nasťahovaný na polovici PSG, ale ďaleko od jeho brány. Kevin Trapp zatiaľ nemal žiadnu prácu.
69
Barcelona už nemá zrejme ani najmenšiu šancu na postup. Musela by streliť ešte 3 góly, čo je nemožné.
68
Hlavný arbiter konečne ocenil herecké výkony hráčov Barcelony. Tí vyhľadávajú každú príležitosť na kontakt, aby mohli spadnúť na zem.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Luis Suárez (FC Barcelona).
65
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza Arda Turan.
64
yellowCardŽltú kartu dostáva Neymar (FC Barcelona).
64
importantEdinson Cavani mohol rázom pridať ďalší gól, ale svoj nájazd nepremenil. Marc-André ter Stegen ho vychytal ľavou nohou.
62
62
goalParíž dal gól! Trma-vrma v šestnástke Barcelony napokon nedopadla dobre pre domáci celok. K odrazenej lopte sa dostal EDINSON CAVANI a volejom pod brvno strieľa veľmi dôležitý gól.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).
60
Neymar je dnes viac na zemi ako na nohách. Po čistom zákroku sa ocitol opäť na zemi. Paríž skúsil prejsť do kontry, ale zle si prihral.
59
Paríž skúsil rýchly brejk po pravej strane. Edinson Cavani bol pripravený na zakončenie, ale dobre zakročil Samuel Umtiti.
57
Barcelona prepadla v strede poľa a vznikala medzera v jej obrane, ktorú nedokázal využiť Ángel Di María.
56
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Lucas Moura, prichádza Ángel Di María.
55
Neymar opäť padá v šestnástke, ale za toto nemôže chcieť penaltu. Hlavný arbiter mu dôrazne dohovoril, že podobné pády bude trestať.
54
Kevin Trapp si prvýkrát siahol na loptu v druhom polčase, keď zachytil center z pravej strany.
53
Marco Verratti sa síce pekne stiahol, ale daroval priamy kop pre súpera.
52
importantEdinson Cavani mohol skorigovať stav, keď dostal dobrú prihrávku do malého vápna, ale v páde poslal loptu len do tyče!
51
Paríž pôsobí odovzdaným dojmom. Dostal na začiatku oboch polčasov rýchly gól, čo určite poznamená psychiku jeho hráčov.
50
50
goalBarcelona dala gól! Neymar svoj pád síce trochu prihral, ale penalta bola zrejme určená právom. K rozohrávke sa postavil LIONEL MESSI a nemýlil sa.
48
importantBránkový arbiter pomohol hlavnému a rozohrávať sa bude penalta proti Parížu po faule na Neymara.
48
Za postrannou čiarou sa už rozcvičuje hviezda PSG Ángel Di María.
47
Ani jeden z trénerov nestriedal, a tak pokračujeme v nezmenených zostavách.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas nebol divácky moc atraktívny. Sledovali sme dobýjanie brány Parížu, ktorý dokázal odolávať, avšak dostal dva nešťastné góly a prehráva 2:0. Stále má však náskok 2 gólov. Podarí sa mu to udržať?
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Barcelona bude na konci druhej minúty zahrávať rohový kop. Ten rozohrá Neymar.
45+1
Nadstavovať sa budú až 3 minúty. Toľké naťahovanie sme určite nevideli, aby sa prvý polčas nadstavoval o 3 minúty.
45
Paríž sa v závere polčasu dostal na útočnú polovicu. Rozohrávať bude priamy kop.
44
Neymar si dovolil veľmi veľa. Pustil sa do pätice súperov a takmer bol úspešný. Napokon bude Paríž vhadzovať.
43
yellowCardŽltú kartu dostáva Edinson Cavani (Paríž Saint-Germain).
42
Barcelone svitne svetielko na konci tunela. Musí sa však mať na pozore, pretože jeden gól hostí môže znamenať veľké komplikácie.
40
40
goalBarcelona dala gól! Andrés Iniesta sa dostal s loptou až pred bránu súpera a nemal čo spraviť, tak loptu len nakopol pred bránu, kde si ju dokopol do siete LAYVIN KURZAWA.
39
V Barcelone panujú veľké emócie. Domáci berú všetky verdikty veľmi ťažko.
38
Lucas Moura má nejaké zdravotné problémy. Momentálne je ošetrovaný.
37
Barcelona si už dlhšiu dobu nevypracovala nejakú vyloženú šancu. Parížu sa takýto priebeh musí páčiť.
36
yellowCardŽltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).
35
Luis Suárez sa z ničoho nič dostal do dobrej pozície, ale loptu si zle spracoval a už nebol v dobrom postavení. Nakoniec zakončil, ale len do náručia Trappa.
34
Neymar súboj veľmi prifilmoval. Určite by sa tento pád uchytil aj v nejakých filmoch. Hlavný arbiter si to všimol a penaltu nepíska.
33
Rafinha sa dostal s loptou do šestnástky a skúsil prihrávku priamo do malého vápna. Tam si na loptu počkal Kevin Trapp.
31
Domáci celok stratil veľmi jednoducho loptu pred vlastnou šestnástkou. K lopte sa dostal Lucas Moura, ale mieril len do stredu brány.
30
Priamy kop Barcelony nepriniesol žiadne nebezpečenstvo. Postranný arbiter uvidel ofsajd a bolo po vzrušení.
29
Neymar sa ocitol na trávniku po tom, čo chcel obísť súpera pri autovej čiare.
28
Barcelona rozohrala priamy kop nakrátko. Na hranici šestnástky stál voľný Andrés Iniesta a vyskúšal vystreliť, ale veľmi vysoko.
27
Katalánci sa dostávajú k rohovému kopu.
26
Barcelona sa po priamom kope dožadovala odpískania penalty, pretože údajne jeden z hráčov PSG zahral rukou.
25
Paríž len veľmi ťažko niečo vymýšľa po zisku lopty. Barcelona výborne presuje po strate. Na francúzsky celok to zatiaľ platí.
23
yellowCardŽltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).
22
Blaise Matuidi si musí dať pozor, pretože má žltú kartu a opäť išiel do súboja veľmi nešikovne.
21
Barcelona síce prišla o loptu po nepresnej prihrávke, ale ihneď ju získala späť, pretože Kevin Trapp zle rozohral.
20
Barcelona už nie je tak výrazná ako v úvode zápasu. Paríž sa lepšie pohybuje a vykrýva nebezpečné priestory.
19
19
PSG nevyšiel prechod do brejku. Julian Draxler dostal nepresnú prihrávku.
17
importantBarcelona rýchlo prešla na druhú stranu. K lopte sa dostal Neymar, ktorý si ju hodil na stred ihriska a jeho následný obstrel skončil tesne mimo.
16
Paríž bude po faule na Verrattiho zahrávať priamy kop z dobrej pozície pred bránou súpera.
15
15
Barcelona dostala po faule na Suáreza výhodu priameho kopu. Exekúciu si zobral na svoju zodpovednosť Lionel Messi, ale prestrelil.
14
yellowCardŽltú kartu dostáva Julian Draxler (Paríž Saint-Germain).
13
Paríž zatlačil súpera na vlastnej polovici, čo vidíme od úvodu prvýkrát.
12
Edinson Cavani sa dostal do hlavičkového zakončenia a bolo veľmi nebezpečné. Gól z toho však napokon nebol.
11
Javier Mascherano zahral v páde jednoznačne rukou vo vlastnej šestnástke. Hlavný arbiter ukázal len na rohovú zástavku.
10
Barcelona sa usadila na polovici svojho súpera. Krížna prihrávka na Suáreza znamená rohový kop.
8
Lionel Messi sa snažil svojim typickým oblúčikom vysunúť Suáreza, avšak jeho pas bol nepresný.
7
Od začiatku sledujeme vysoké nasadenie. Oba celky idú do súbojov naplno. Teraz na to doplatil Ivan Rakitić, ktorý tvrdo zašiel do súpera.
6
yellowCardŽltú kartu dostáva Blaise Matuidi (Paríž Saint-Germain).
5
Hostia sa prvýkrát v zápase dostali za polovicu ihriska. Faulom sa previnil Samuel Umtiti.
3
3
goalBarcelona dala gól! Paríž si sám vyrobil komplikácie vo vlastnej šestnástke a prvýkrát pyká. LUIS SUÁREZ využil zaváhanie obrany a pred brankárom poslal loptu hlavou do brány.
3
Domáci celok je od úvodu aktívnejší. Paríž sa ešte nedostal z vlastnej polovice.
2
Barcelona vysunula svoje napádanie veľmi vysoko, ale loptu získať nedokázala.
1

FC Barcelona: ter Stegen – Mascherano, Piqué, Umtiti, Rafinha – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Cillessen – Arda Turan, Alcácer, Alba, Digne, Roberto, A. Gomes.

Paríž Saint-Germain: Trapp – Meunier, Marquinhos, Silva (C), Kurzawa – Rabiot, Matuidi – Lucas Moura, Verratti, Draxler – Cavani.
Náhradníci: Aréola – Kimpembe, Krychowiak, Pastore, Di María, Aurier, Ben Arfa..

Vitajte pri odvetnom súboji osemfinále Ligy majstrov. Barcelone úvodný súboj moc nevyšiel, keď v Paríži prehrala vysoko 4:0.

Vzájomné zápasy:
14.02.17 PSG – Barcelona 4 : 0
21.04.15 Barcelona – PSG 2 : 0
15.04.15 PSG – Barcelona 1 : 3
10.12.14 Barcelona – PSG 3 : 1
30.09.14 PSG – Barcelona 3 : 2

Barcelona sa vezie na víťaznej vlne, keď oboch svojich posledných súperov zdemolovala rozdielom triedy. Najskôr porazila Gijón rozdielom 6:1 a následne Celtu Vigo 5:0. Katalánci v poslednom zápase svojich hráčov moc nešetrili, keď nastúpili všetky najväčšie hviezdy. Paríž sa musí mať na pozore, pretože na Camp Nou sa vyhráva veľmi ťažko. Je však fakt, že Barcelona musí streliť 4 góly a nemôže žiadny inkasovať. V prípade inkasovaného gólu sa zrejme môže s postupom definitívne rozlúčiť.

Paríž nezaostáva a taktiež vyhráva, kde sa dá. Síce nie takým vysokým rozdielom, ale dôležité sú víťazstvá. Za zmienku stojí najmä výhra proti Marseille v pomere 5:1. Posledný zápas rozhodol Cavani až v samom závere zápasu, keď strelil gól z penalty. Zápas sa napokon skončil chudobným výsledkom 1:0. PSG inkasovalo v posledných 6 zápasoch len 1 gól. Obrana je v dobrom rozpoložení, ale to sa dá povedať prakticky o celom tíme.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona sa postarala o zázrak, vyhrala 6:1 a postúpila