Pánikovu bitku glosovali: S Getzlafom asi preberali víkendové plány

Bitka dlho netrvala.
Bitka dlho netrvala. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. mar 2017 o 10:44

Počas bleskovej roztržky najprv šiel na ľad Kanaďan, krátko po ňom aj Slovák.

CHICAGO. Kapitán hokejistov Anaheimu Ryan Getzlaf vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Chicaga vyprovokoval bitku s domácim útočníkom Richardom Pánikom.

Incident sa udial v strednej tretine v závere úvodnej dvadsaťminútovky. Počas bleskovej roztržky najprv šiel na ľad Kanaďan, krátko po ňom aj Slovák.

Vďaka intervencii rozhodcov nešlo o nijakú veľkú mastenicu a zakrátko už boli obaja kohúti od seba. Zo situácie v danom momente viac vyťažili domáci, keďže Pánik inkasoval iba päťminútový trest za bitku, kým Getzlaf okrem rovnakého postihu aj ďalšie dve za vyvolanie roztržky a desaťminútovú osobnú penalizáciu.

"Getzlaf a Pánik v strede klziska pravdepodobne preberali svoje víkendové plány," glosoval chicagský klub na twitteri.

Podľa hlasovania na špecializovanom serveri o hokejových bitkách hockeyfights.com sa krátka pästná výmena skončila nerozhodne, remízu zvolilo 62,5 % ľudí.

Štvrtina hlasujúcich označila za víťaza Pánika, 12,5 % zas Getzlafa. Anaheim zvíťazil v Chicagu 1:0.

Domov»Hokej»NHL»Pánikovu bitku glosovali: S Getzlafom asi preberali víkendové plány