Sužovali ho žalúdočné problémy. Peiffer po dráme vyhral stíhacie preteky

Keď som sa ocitol na čele, ani som netušil, ako sa to stalo. Boli to totálne kuriózne preteky, zhodnotil Nemec.

Arnd Peiffer mal z víťazstva radosť.(Zdroj: TASR/AP)

KONTIOLAHTI. V stíhacích pretekoch ôsmeho kola Svetového pohára biatlonistov vo fínskom Kontiolahti zvíťazil na 12,5 kilometra trati Nemec Arnd Peiffer.

V záverečnom finiši bol od druhého Rakúšana Simona Edera rýchlejší o 0,3 sekundy a od tretieho Nóra Emila Hegleho Svendsena o 2,3 sekundy.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Fourcade prekonal Björndalenov rekord, Slovákom sa vôbec nedarilo

Francúz Martin Fourcade - hoci skončil piaty - si na svoje konto pripísal už štvrté prvenstvo vo Svetovom pohári. Po tom, čo v predstihu získal celkový triumf v seriáli, vo vytrvalostných pretekoch a v šprinte, pripojil ďalšie v stíhačke.

Slováci sa nekvalifikovali

Na trať vyrazili najlepší s minimálnymi odstupmi. Za Fourcadom sa zoradilo ďalších sedem pretekárov v rozpätí tridsiatich sekúnd. Žiaľ, medzi šesťdesiatkou chýbal čo i len jeden slovenský biatlonista po tom, ako všetci zlyhali v šprinte.

V slnečnom počasí s tromi stupňami Fourcade, ktorý si práve v tejto disciplíne vybojoval na MS v Hochfilzene jediné individuálne zlato, začal bezchybne, rovnako aj jeho prenasledovatelia. Z osmičky na čele sa nevyhol jednej chybe jedine Nór Björndalen.

V druhej ležke museli ísť na jeden trestný okruh Fourcade i Johannes Boe.

Pozícia lídra pripadla na chvíľu Rakúšanovi Simonovi Ederovi - a to v tlačenici, keď prvých šesť sa zmestilo do necelých deviatich sekúnd.

Peiffer vyhral ôsmy raz

Prvá streľba v stoji odsúdila až šiestich na čele na trestný okruh, z nich Fourcade opäť netrafil posledný terč. Jedine Peiffer mieril presne a posunul sa na čelo.

Nemca veľmi rýchlo dostihli a na záverečnej streľbe súčasne mierili až šiesti. Tesne pred samotnou streľbou mali kolíziu medzi sebou Fourcade a Svendsen. Oboch to možno rozhodilo, Fourcade netrafil až dva terče, Svendsen jeden.

Nemec Arnd Peiffer opäť vybielil všetky, bežal však úsporne a rozhodovalo sa až v samom závere medzi trojicou v prospech Peiffera.

Pre víťazného Nemca to bolo ôsme víťazstvo v kariére, prvé v sezóne.

"Na trati som sa necítil práve najlepšie. Sužovali ma žalúdočné problémy, bojoval som sám so sebou. Keď som sa napriek tomu ocitol na čele, ani som vlastne netušil, ako sa to stalo. Boli to totálne kuriózne preteky," uznal Peiffer pre ZDF.