Súťaž družstiev ovládli Rakúšania, majstri sveta z Poľska skončili tretí

Najhodnotnejší výkon predviedol Stefan Kraft.

Takto sa radovali Poliaci na majstrovstvách sveta. V Osle skončili tretí.(Zdroj: TASR/AP)

OSLO. Reprezentanti Rakúska zvíťazili na mostíku HS-134 v nórskom Osle v sobotňajšej štvrtej tohtosezónnej súťaži mužských družstiev v rámci Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach.

Druhé miesto s odstupom 12,5 bodu obsadili Nemci, v konkurencii dvanástich krajín s mankom trinástich bodov skončili na tretej priečke Poliaci, svetoví šampióni spred týždňa v Lahti. Za medailovými priečkami klasifikovali Nórov, ktorí boli strieborní na nedávnych MS.

Do finálového druhého kola sa nedostali Fínsko, Taliansko, USA a Kazachstan.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Poľskí skokani sa stali majstrami sveta v súťaži družstiev

Víťazné kvarteto v zložení Michael Hayböck, Manuel Fettner, Markus Schiffner a Stefan Kraft bolo po prvom kole ešte druhé, ale po absolvovaní ôsmich pokusov triumfovalo s celkovým súčtom 999,7 bodu.

Rakúšania, ktorí získali na MS v Lahti bronz, sa tešili z prvenstva v tímovej súťaži v rámci Svetového pohára po takmer troch rokoch - naposledy 22. marca 2014 v slovinskej Planici.

Za lídrov prvého kola Nemcov (v tejto sezóne SP uspeli raz v tímovej súťaži, a to 21. januára v poľskom Zakopanom) štartovali v sobotu v Osle Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Richard Freitag a Andreas Wellinger.

V sobotu tretí Poliaci (v tomto ročníku SP ovládli dve súťaže družstiev - 3. decembra v Klingenthali a 28. januára v ďalšom nemeckom dejisku Willingene, pozn.) sa predstavili v zostave zo svetového šampionátu, hoci v inom poradí jednotlivých členov - Piotr Zyla, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot.

Najhodnotnejší individuálny výkon zo všetkých skokanov podal v sobotu na Holmenkollene štvornásobný medailista z MS v Lahti Stefan Kraft, ktorý za 133 a 134,5 metra prispel víťaznému rakúskemu družstvu ziskom 274,5 bodu.

Najďalej zaleteli v Osle ďalší Rakúšan Michael Hayböck a Nemec Markus Eisenbichler, obom namerali 140 metrov.