Björgenová zničila konkurenciu, súperky zaostali o vyše dve minúty

Tri najlepšie pózujú po pretekoch na 30 kilometrov - zľava druhá Krista Pärmäkoskiová, v streda víťazka Marit Björgenová a vpravo tretia Kerttu Niskanenová. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2017 o 14:26

Nórka suverénne vyhrala preteky na 30 kilometrov v Holmenkollene.

OSLO. Nórka Marit Björgenová suverénne ovládla nedeľňajšie preteky na 30 kilometrov klasickou technikou s hromadným štartom v domácom Osle/Holmenkollene v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach.

Tridsaťšesťročná šesťnásobná olympijská víťazka zvíťazila na domácej pôde časom 1:22:59,2 hodiny, pričom súperkám nadelila viac ako dve minúty.

Líderka klasifikácie skončila štvrtá

107.

individuálne prvenstvo si v nórskom Holmenkollene vybojovala domáca Marit Björgenová.

Legendárna bežkyňa zaútočila v skorej fáze pretekov a postupne si budovala náskok.

V rámci Svetového pohára dosiahla 107. individuálne prvenstvo.

Na pódiových priečkach sa umiestnili fínske reprezentantky Krista Pärmäkoskiová a Kerttu Niskanenová, ktoré zaostali o 2:05,8, resp. 2:07,0 minúty.

Nórska líderka Svetového poradia Heidi Wengová dobehla do cieľa na štvrtom mieste s mankom 2:08,6 minúty na Björgenovú.

Björgenová má šancu na malý glóbus

Heidi Wengová má na čele celkového poradia Svetového pohára 300-bodový náskok pred druhou Fínkou Kristou Pärmäkoskiovou. O držiteľke veľkého glóbusu sa rozhodne budúci víkend vo finálovom kole v kanadskom Quebecu.

Nedeľňajšia víťazka Björgenová má ešte šancu na malý glóbus v hodnotení dlhých behov. Dva preteky pred koncom má na Wengovú manko 105 bodov.

92.Alena ProcházkováSR1 b

Domov»Zimné športy»Björgenová zničila konkurenciu, súperky zaostali o vyše dve minúty