Mourinho po vypadnutí z FA Cupu: Som skutočne hrdý na mojich hráčov

Chelsea Londýn vyradila obhajcu trofeje, trénerov museli od seba oddeliť.

Futbalisti londýnskej Chelsea zdolali obhajcu trofeje Manchester United 1:0 gólom N´Gola Kantého z 51. minúty zápasu.(Zdroj: TASR/AP)
Zájazd na Manchester United – Lokomotiv Moskva za super cenu od 350€ >>

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea skompletizovali semifinálovú štvoricu anglického FA Cupu.

V pondelkovom večernom štvrťfinále zdolali obhajcu trofeje Manchester United 1:0 gólom N´Gola Kantého z 51. minúty zápasu.

Červená karta pre Herreru

V napätej atmosfére prišlo ešte väčšie dusno po tom, ako v 35. minúte stredopoliar Manchestru United Ander Herrera fauloval Edena Hazarda - dostal už svoju druhú žltú kartu po zákroku na tohto ofenzívneho hráča súpera a musel predčasne odísť z ihriska.

Bola to tretia červená karta pre United v tejto sezóne a druhá pre Herreru.

Poriadne to rozčertilo trénera United Josého Mourinha. Portugalčana a jeho náprotivok na lavičke Chelsea Antonia Conteho museli od seba oddeliť po tom, ako sa na zemi ocitol Marcos Alonso.

Kontroverzie medzi trénermi pokračovali aj v ďalšom priebehu, pričom bývalého trénera Londýnčanov počastovali fanúšikovia modrých rôznymi pokrikmi.

Druhý gól sezóny

Domáci svoju presilovku využili v 51. minúte, keď si kúsok za šestnástkou vytvoril dobrú streleckú parketu Kante a presnou prízemnou strelou k žrdi prekonal Davida de Geu, ktorý v prvej časti hry perfektne zasiahol pri šanciach Hazarda a Garyho Cahilla.

Pre Kanteho to bol druhý gól sezóny, pričom oba dal do siete United.

José Mourinho, tréner Manchester United

Za hostí mohol vyrovnať Marcus Rashford, ktorý nastúpil napriek chorobe (Ibrahimovič bol v treste) - jeho prienik a strelu zlikvidoval reflexne nohou brankár Thibaut Courtois.

Tréner Antonio Conte hodnotil zápas pre BBC takto: „Bol to dobrý výkon proti silnému tímu s dobrými hráčmi. United má najlepšie mužstvo v lige. Musíme mať radosť z postupu do ďalšieho kola.“

Posťažoval sa na to, že hráči United „poľovali" na Hazarda: „Po 25 minútach pre neho nebolo možné hrať futbal. Dostával kopanec za kopancom."

Pod taktovkou Taliana vyhrala Chelsea už 13. domáci zápas v rade. Mužstvo vedie tabuľku Premier League s 10-bodovým náskokom, je v semifinále FA Cupu a má tak reálnu šancu na zisk double.

Nevydarený návrat

„Nebudem hovoriť o červenej karte. Chcem len povedať, že som skutočne hrdý na mojich hráčov a fanúšikov United,“ vyjadril sa po zápase José Mourinho.

Potom sa však predsa len rozhovoril na tému vylúčenia: „Každý to môže analyzovať z rôznych hľadísk, no všetci sme videli zápas do červenej karty a po červenej karte. Môžeme porovnať rozhodnutia pri dvoch žltých kartách s tými, ktoré uložené neboli. Nechcem ísť týmto smerom."

"Michael Olivier je rozhodcom s fantastickým potenciálom, ale v štyroch zápasoch odpískal tri penalty a vytiahol jednu červenú. Ja to nezmením, po zápase som mu potriasol rukou a zablahoželal."

Na Mourinha vykrikovalo domáce obecenstvo pokrik Judáš! Tréner reagoval troma zdvihnutými prstami na znak toho, že získal na Stamford Bridge tri tituly. „Stále som jednotka. Môžu ma nazývať, ako chcú, som profesionál, bránim svoj tím."

Ani druhý návrat portugalského kouča na štadión, kde dlhé roky úspešne pôsobil, nebol vydarený. Po jesennom ligovom debakli 0:4 prišlo vyradenie z FA Cupu.

Chelsea už 12 zápasov neprehrala s Manchestrom United vo všetkých súťažiach - od domácej prehry 2:3 v októbri 2012. Machester United zaznamenal v minulosti iba dve horšie série proti jednému tímu - po 13 prehier s FC Liverpool (z roku 1927) a Leedsom (1972).

Z kvarteta semifinalistov FA Cupu sú až tri kluby z Londýna - Chelsea, Arsenal, Tottenham. To sa prihodilo prvý raz od roku 2002 (Arsenal, Chelsea, Fulham).