Quintana druhýkrát vyhral Tirreno-Adriatico, médiá glosovali Saganov incident

Nairo Quintana.
Nairo Quintana. (Autor: Twitter/Cyclingnews.com)
Sportnet|14. mar 2017 o 16:43

Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar Team) ubránil pozíciu lídra s náskokom 25 sekúnd na Dennisa.

SAN BENEDETTO DEL TRONTO. Víťazom záverečnej siedmej etapy 52. ročníka pretekov Tirreno-Adriatico, ktorou bola individuálna časovka na 10 km, sa stal austrálsky cyklista Rohan Dennis.

Za jazdcom tímu BMC, ktorý si pripísal čas 11:18 min, skončili Holanďan Jos Van Emden (Team LottoNl-Jumbo) a Austrálčan Michael Hepburn (Orica-Scott).

Quintana oslavoval triumf druhýkrát v kariére: fotogaléria

14.3.2017

Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar Team) ubránil pozíciu lídra a s náskokom 25 sekúnd na Dennisa sa teší z celkového triumfu.

"Pokiaľ by niekto stavil na víťazstvo Petra Sagana v časovke, o peniaze by ho pripravil chodec so psom," informuje internetový portál cyclingweekly.co.uk.

Približne v tretine úseku totiž slovenskému jazdcovi v červenom drese skrížila dráhu dvojica kráčajúca pokojným tempom cez priechod pre chodcov.

Úradujúci majster sveta sa im stihol vyhnúť a podráždene zavrtel hlavou. Na svojom účte na internetovej sociálnej sieti Twitter napísal:

"Zostávam fanúšikom psov, ale psy a cyklisti nie je dobrá kombinácia." Peter Sagan napokon prišiel do cieľa v čase 12:37 min.

Peter Sagan vyhral dve etapy na tohtoročnej edícii Tirrena vrátane náročného nedeľňajšieho dojazdu v meste Fermo, kde zdolal celú plejádu silných vrchárov.

Tiež obhájil červený dres víťaza bodovačky. V celkovej klasifikácii napokon obsadil 47. miesto s odstupom 22:25 min na Quintanu.

7. etapa, časovka jednotlivcov na 10 km (San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto):
47.Peter SAGAN(SR/Bora-Hansgrohe)+22:25

Domov»Cyklistika»Quintana druhýkrát vyhral Tirreno-Adriatico, médiá glosovali Saganov incident