Sagan priam lieta, no súperi už vedia ako ho prekabátiť

Majster sveta je najväčším favoritom sobotňajšej klasiky. Tím Quick-Step však ukázal recept, ako je možné ho zdolať.

Slovenského cyklistu Petra Sagana (vľavo) zdolal v šiestej etape iba Fernando Gaviria.(Zdroj: TASR/AP)
Slávny autosalón v Ženeve už za 115€ >>

BRATISLAVA. Je najsilnejší. Takmer v každých pretekoch je favoritom a môže vyhrať. Súperi ho sledujú a snažia sa mu plány prekaziť. Tento rok zo šestnástich súťažných dní vybojoval Peter Sagan tri víťazstvá a päťkrát skončil druhý.

Každý druhý štart premenil na prvé alebo druhé miesto.

V sobotu ho čaká prvá veľká skúška. Klasika, podľa ktorej sa na konci roka bude hodnotiť, či bol preňho úspešný.

Preteky Miláno - San Remo sú najdlhšie v celej sezóne. Majú tristo kilometrov, o úspechu však rozhodujú takmer vždy až posledné stovky metrov.

„Sú to zvláštne preteky. Už som na nich bol k víťazstvu dosť blízko, no nezískal som ho. Možno mi to vyjde niekedy v budúcnosti,“ povedal Sagan pre belgický kanál Sporza.

Na talianskej klasike bol v roku 2013 len o centimetre druhý a dva razy skončil štvrtý.

Taktiku si už vyskúšali

V sobotu je podľa odborníkov, súperov aj stávkových kancelárií hlavným favoritom.

Tím Quick-Step však len pred pár dňami ukázal, ako je možné Sagana zdolať. Koniec šiestej etapy pretekov Tirreno-Adriatico bol úplne ako okopírovaný z Miláno - San Remo.

Krátky kopec päť kilometrov pred cieľom, následne zjazd, rovinka a cieľ. Aj priebeh etapy sa náramne podobal na to, ako sa zvykne končiť klasika.

Za belgický tím najskôr asi päť kilometrov pred cieľom zaútočil Niki Terpstra. Holanďan je skvelý časovkár a vyhral aj veľkú klasiku vďaka tomu, že sám všetkým ušiel. Sagan sa vydal za ním.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C4V7W na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C4V7W na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).