Skončí? Velez-Zuzulovú čakajú posledné preteky. A potom rozhodnutie

Lyžiarska sezóna vyvrcholí v Aspene. Slovenské slalomárky môžu stáť naposledy spolu na stupni víťazov.

Veroniku Velez-Zuzulovú možno čakajú posledné preteky kariéry.(Zdroj: Jozef Jakubčo - SME)

BRATISLAVA. Možno sa odpočítavajú posledné hodiny jej lyžiarskeho príbehu.

Veronika Velez-Zuzulová sa môže vo finále Svetového pohára v Aspene lúčiť s úspešnou kariérou. Slovenská snehová kráľovná možno v sobotu podvečer absolvuje svoje posledné dve súťažné jazdy. Prvé kolo slalomu sa začína o 17.00, druhé o 19.30 (obe vysiela RTVS).

„Moja najlepšia sezóna sa blíži ku koncu a budem sa ju snažiť urobiť v sobotu ešte lepšou,“ napísala Velez-Zuzulová do esemesky.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Velez-Zuzulová čoskoro povie, či bude pokračovať

Vo finále Svetového pohára sa predstaví 25 najlepších slalomárok. Okrem Velez-Zuzulovej bude štartovať aj druhá Slovenka Petra Vlhová.

Velez-Zuzulová: V Aspene sa nejazdí ľahko

Na začiatku vlaňajšej sezóny skončila Velez-Zuzulová v Aspene na výbornom druhom mieste. Vtedy ju víťazná Američanka Mikaela Shiffrinová zdolala o vyše tri sekundy.

„Mikaela bola fantastická, ale som veľmi šťastná. Je to môj najlepší vstup do sezóny v celej kariére. A pritom sa mi tu nejazdí nikdy ľahko, lebo je tu vysoká nadmorská výška,“ vravela Velez-Zuzulová.

V Aspene skončila už päťkrát v najlepšej desiatke. Okrem striebornej pozície bola raz štvrtá (2010), dvakrát šiesta (2007, 2011) a raz ôsma (2004).

Trikrát slalom v americkom stredisku nedokončila. „Tieto preteky nepatria medzi moje obľúbené,“ priznala.

Hoci minulú sobotu v pretekoch v Squaw Valley vypadla, má istotu druhého miesta v celkovom poradí slalomu za túto sezónu. Obháji tak svoje najlepšie umiestnenie z vlaňajška.

Trénovala som obe svoje disciplíny. V obrovskom slalome som sa porovnávala aj s mužmi a jazdilo sa mi výborne.

Petra Vlhová, slovenská slalomárka

Fanúšikovia okrem jej sobotňajšieho výsledku čakajú aj na ďalšiu dôležitú informáciu. Po pretekoch by mala oznámiť, či bude pokračovať v kariére.

Vlhová hodila vypadnutie za hlavu

Vlhová to pred týždňom v Squaw Valley rozbehla na výborný výsledok, ale niekoľko bránok pred cieľom druhej jazdy urobila chybu a vypadla.

„Tie preteky som už hodila za hlavu a sústredím sa na dobré ukončenie sezóny,“ reagovala 21-ročná Slovenka.

V Aspene obsadila v úvodných dvoch slalomoch minulej sezóny siedme a jedenáste miesto. Pochvaľuje si prípravu v minulých dňoch. „Trénovala som obe svoje disciplíny. V obrovskom slalome som sa porovnávala aj s mužmi a jazdilo sa mi výborne,“ vraví.

Vlhová je v slalomovom poradí Svetového pohára siedma. Pri ideálnom scenári sa môže posunúť až na štvrté miesto.

V obrovskom slalome, ktorý je na programe v nedeľu podvečer, je zatiaľ dvanásta. Na začiatku ročníka pritom štartovala až zo šiestej desiatky.

„Takéto zlepšenie som ani sám neočakával. Je to výborné, ale Petra má ešte stále značné rezervy,“ tvrdí jej taliansky tréner Livio Magoni.