Banská Bystrica i Nitra vyhrali aj vonku a majú semifinále play-off na dosah

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú jeden z gólov do siete Nových Zámmkov
Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú jeden z gólov do siete Nových Zámmkov (Autor: SITA)
Sportnet|20. mar 2017 o 18:00

Víťaz základnej časti vedie v štvrťfinálovej sérii play-off Tipsport ligy nad nováčikom už 3:0 na zápasy.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Banskej Bystrice uspeli na ľade Nových Zámkov v treťom stretnutí play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

V pondelok zvíťazili 4:1 a v sérii hranej na štyri zápasy vedú 3:0.

Hetrik Higgsa

Prvá tretina stretnutia bola vyrovnaná a skončila sa bez gólov. V druhej mali prevahu hosťujúci hráči a ujali sa trojgólového vedenia.

Dvakrát skóroval Higgs a raz Matoušek.

V poslednej dvadsaťminútovke stretnutia stav zápasu zdramatizoval domáci Paulovič, k žiadnemu prekvapeniu však nedošlo.

Na konečných 4:1 nakoniec presným zásahom do prázdnej bránky Nových Zámkov upravil Higgs a zavŕšil hetrik.

Vyhrala aj Nitra

Banská Bystrica o svojom postupe môže rozhodnúť už v utorok. Štvrtý zápas série sa bude hrať na ľade Nových Zámkov od 18.00 h.

Banská Bystrica má postup do semifinále play-off na dosah. Takto vyhrala aj v Nových Zámkoch: fotogaléria

20.3.2017

Pomerom 3:0 v sérii vyhrávajú aj hráči Nitry, ktorí po dvoch domácich víťazstvách uspeli rovnako aj na klzisku súpera. V Poprade vyhrali 4:3 po predĺžení.

V prvej tretine sa domáci ujali dvojgólového vedenia zásahmi Hvilu a Svitanu. Hostia znížili gólom Michala Krištofa na 2:1.

Ten sa strelecky presadil aj v druhej dvadsaťminútovke a vyrovnal na 2:2.

Nitre vyšla power-play

Tri minúty pred koncom základného hracieho času potešil domácich fanúšikov svojím druhým gólom Hvila a vyzeralo to na domáce víťazstvo.

21. marca 2017

sú na programe štvrté zápasy sérií Nové Zámky - Banská Bystrica a Poprad - Nitra.

Nitrania však odvolali brankára a power-play im vyšla - v 59. minúte vyrovnal Cope.

Nakoniec boli úspešnejší aj v predĺžení. V 68. minúte im víťazstvo zariadil Versteeg.

Nitra môže postup do najlepšej štvorky spečatiť už v utorok opäť v Poprade.

TIPSPORT LIGA 2016/2017 - štvrťfinále play-off, tretie zápasy:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Nové Zámky - B. Bystrica 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 55. Paulovič (M. Hudec, Š. Novotný) - 23. Higgs (P. Skalický, Hickmott), 29. Higgs (Sersen, Kubka), 33. Matoušek (Češík, Lamper), 60. Higgs (Kubka, Sersen)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Maier (Nové Zámky) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - M. Orolin, Tvrdo

Nové Zámky: Lundström - Drtina, Cardwell, Sandgren, Š. Novotný, Rehák, Maier, Tibenský, Makovský - Saarinen, Kytnár, Paulovič - Hujsa, M. Hudec, Kučkin - Čaládi, Svoboda, McParland - Dubec, Lelkeš, Fábry

Banská Bystrica: Bacashihua - Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, V. Mihálik, Carlsson, Sedlák, Belluš - Hickmott, Surový, Skalický - Truchno, Zigo, Kafka - Bortňák, Higgs, Handzuš - Matoušek, Češík, Lamper

/stav série: 0:3/

Hlasy po zápase:

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Rozhodne to ani dnes ani predtým neboli odfláknuté zápasy. Každý išiel na sto percent, každý chcel do toho dať všetko. Cez bystrickú obranu sme sa ťažko presadzovali. Jej hráči sú individuálne veľmi vyspelí, či už v situáciách jeden na jedného, či v dobre organizovanej obrane. Tentoraz to rozhodla druhá tretina, v ktorej sme dostali tri góly. Spravili sme individuálne chyby, ktoré súper chladnokrvne využil. Treba však objektívne povedať, že mal viac z hry. V závere sme všetko stavili na jednu kartu, chceli sme sa dostať do nejakých brejkov, chceli sme tie góly streliť. Žiaľ, nepodarilo sa nám to, no rozhodne sa nemáme za čo hanbiť. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás celý zápas hnali dopredu. Sľubujem im, že aj zajtra sa o výsledok pobijeme a spravíme všetko pre nich a pre Nové Zámky. Rozhodne budeme bojovať a nič nevzdávame."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím si, že zápas mal od začiatku dobré tempo. Vedeli sme, že domáci budú chcieť odčiniť dve vysoké prehry. To aj potvrdili. Čakali sme ťažký duel, čo nakoniec bol. Obe mužstvá kládli v prvom rade dôraz na defenzívu. V prvej tretine tam veľa šancí nebolo, v druhej sme dali gól, potom ďalší. Mali sme šance na rozhodnutie zápasu. Domáci brankár však predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov. No Zámky boli nebezpečné a stále sme museli dávať pozor, pretože sa tlačili dopredu. Samozrejme, v tretej tretine hrali domáci už vabank, párkrát nás výborne podržal brankár. Na konci, keď Novozámčania dali kontaktný gól, sa to trošku zdramatizovalo. Nakoniec sme dôležité víťazstvo ubránili. Ďakujem celému mužstvu, herne to bol náš najlepší zápas v play off."

Poprad - Nitra 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guľajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) - 7. Michal Krištof (Kutálek, Henrich Ručkay), 26. Michal Krištof (Rais, Henrich Ručkay), 59. Cope (Rais), 68. M. Versteeg (Meland)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik - Smrek, Korba, 2085 divákov

Poprad: M. Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Suchý, Dinda, Ibragimov, Ježek, L. Pokovič, Davydov - Lichanec, Zagrapan, Štrauch - Kroták, Troliga, Matúš Paločko - Hvila, Mlynarovič, Svitana - D. Bondra, Murček, Matej Paločko

Nitra: Hartzell - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, M. Versteeg, Pupák, Korím - Cope, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, Krištof, Kutálek - Macík, Timotej Šille, Tvrdoň - J. Štefanka, L. Paukovček, Bajtek

/stav série 0:3/

Hlasy trénerov:

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Mám povedať pravdu, to, čo si myslím, ale čo mám povedať? V každom prípade, chcem chlapcom poďakovať za bojovnosť. Hrali sme s minuloročným majstrom a myslím si, že nielen hráči, ľudia okolo hokeja i tí, čo do neho vkladajú peniaze, si zaslúžia viac. Bohužiaľ, sú veci, ktoré sa momentálne nedajú nijako ovplyvniť. Musíme využívať presilové hry. Mali sme čisté gólové šance, ktoré sa musia premieňať. Zajtra nás čaká ďalší zápas, ideme ďalej."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme vedeli, že zápas môže veľa napovedať o sérii. Vedieme 3:0. Duel by sme mali jasne v rukách, keby sme nespravili toľko faulov a nehrali by sme toľkokrát v oslabení. Našťastie sme ich ustáli, a aj keď sme v závere prehrávali, vyrovnali sme. V predĺžení sme strelili víťazný gól. Náš tajný plán sme splnili."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Štvrťfinále 2016/2017
20.03.2017 o 18:00
Nové Zámky
1:4
(0:0, 0:3, 1:1)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 55. Paulovič (Hudec, Novotný) – 23. Higgs (Skalický, Hickmott), 29. Higgs (Sersen, Kubka), 33. Matoušek (Češík, Lamper), 60. Higgs (Kubka, Sersen). Rozhodca: D. Konc, Müllner – Orolin, Tvrdoň..
Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a zvládla aj tretí zápas štvrťfinálovej série s Novými Zámkami. Barani rozhodli o svojom triumfe v druhej časti hry, keď skórovali trikrát. V dvoch prípadoch sa zapísal do streleckej listiny Higgs a raz sa presadil Matoušek. V záverečnom dejstve hostia kontrolovali hru a súpera nepúšťali do šancí. Paulovič však nečakane znížil, čo prinieslo zaujímavý záver duelu. Novozámčania skúšali vyrovnať počas powerplay, ale inkasovali len štvrtý gól z hokejky Higgsa. Banská Bystrica môže zajtra spečatiť postup do semifinále.
59:29
Patrik Maier chcel vyprovokovať bitku s Tomášom Zigom, no útočník hostí nejavil žiaden záujem o pästnú výmenu. Domáci obranca dostal dvojminútový trest za hrubosť a osobný desaťminútový trest k tomu.
59:29
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrik Maier – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
59:08
goalBanská Bystrica dala gól! Švédsky brankár Lundström zamieril na striedačku a domáci inkasovali v powerplay. BROCK HIGGS sa dočkal vytúženého hetriku, keď zakončil individuálnu akciu presnou strelou. Asistencie: Branislav Kubka, Michal Sersen.
58:37
Joakim Lundström sa musel vrátiť do brány, pretože jeho spoluhráči zle rozohrali a urobili zakázané uvoľnenie.
58:20
Novozámčanom sa kráti čas. Powerplay hrajú kvalitne, súpera nepúšťajú k puku, ale stále si nevypracovali gólovú príležitosť.
57:50
Domáci sa dlho trápili iba pri mantineli. Pavol Skalický napokon vyhodil puk až k bráne Nových Zámkov.
57:25
Vladimír Mihálik odpálil puk mimo hracej plochy, ale najprv trafil plexisklo. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Banskej Bystrice.
56:50
Nové Zámky získali útočné pásmo. Zatiaľ je to však bez vážnejšej strely do priestoru brány.
56:00
importantŠtefan Mikeš sa rozhodol zariskovať. Štyri minúty pred koncom tretej tretiny odvolal brankára a poslal do hry šiesteho muža.
55:39
Domáci tréner využil reklamnú prestávku na krátku poradu so svojimi zverencami. Novozámčania dostali do záveru nový impulz.
55:39
Ruský útočník Stanislav Kučkin využil voľný priestor na pravom krídle, skúsil vystreliť, no jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.
54:44
goalNové Zámky dali gól! Nováčikovi sa podarilo využiť presilovú hru. Domáci síce nehrali početnú výhodu najlepšie, ale potom Hudec našiel spätnou prihrávkou MATEJA PAULOVIČA a ten strelou bez prípravy prekonal Bacashihuu. Asistencie: Michal Hudec, Štěpán Novotný.
53:46
Vylúčený Patrik Maier sa vrátil na ľadovú plochu. Domáci hrajú presilovku a majú poslednú možnosť zdramatizovať záver stretnutia.
53:26
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Pavol Skalický – 2 min., napadnutie).
53:20
importantBrock Higgs zahodil ďalšiu možnosť na svoj tretí gól. Kanadský útočník dostal ideálnu prihrávku pred odkrytú bránu, no z prvej trafil iba betón Lundströma.
53:10
Hickmott nabil na modrú čiaru Surovému, ktorý bez prípravy vystrelil. Jeho delovka tesne minula bránu.
52:30
Banská Bystrica prišla o výhodu útočného pásma. Po nepresnej prihrávke nedokázal Sersen zachytiť puk na modrej čiare.
51:56
Michal Sersen prudko vypálil od modrej čiary. Skúsený obranca trafil príklepom iba pripraveného Joakima Lundströma.
51:46
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrik Maier – 2 min., držanie).
51:30
Hostia sú usadení v útočnom pásme, ale nemusia sa tlačiť do zakončenia, a tak získavajú čas presnými prihrávkami a krytím puku.
50:20
importantDomáci mali obrovskú šancu na zníženie. Sandgren našiel na ľavej strane voľného Pauloviča, tomu puk odskočil, no Svoboda bol sám pred prázdnou bránou. Jason Bacashihua chytil puk ešte vo vzduchu a nedovolil mu zakončiť.
49:30
Tomáš Surový kvalitne vystrelil z vrcholu kruhu. Jeho pokus švihom dokázal Lundström kryť, no chvíľu nevedel, kde má puk.
49:15
Štefan Mikeš sa snaží oživiť hru svojho tímu zmenami v útočných formáciách, ale zatiaľ to neprináša výraznejší efekt.
48:46
importantBanskobystričania prekombinovali nádejnú situáciu. Bortňák našiel voľného Handzuša, ktorý ešte hľadal pred prázdnou bránou stojaceho Higgsa, ale ten bol prekvapený a neskompletizoval hetrik.
47:45
Novozámčania mohli z ničoho nič znížiť a trochu zdramatizovať zápas. Erik Čaládi však zblízka nedokázal usmerniť puk na bránu.
46:30
Barani majú v týchto chvíľach jasnú hernú prevahu. Držia puk na vlastných hokejkách a domácim ešte nedovolil strelu na bránu.
45:40
Domácim hokejistom sa otvoril priestor na útočenie, no zastavil ich ofsajd. Mimo hry bol kapitán nováčika Milan Kytnár.
45:00
Banská Bystrica v prvých piatich minútach tretej tretiny domácim nedala šancu. Nové Zámky ešte neboli v blízkosti Bacashihuovej brány.
44:37
Petr Kafka vystrelil z pravej strany. Išlo skôr o nahodenie, ktoré ešte chcel tečovať Zigo, ale nepodarilo sa mu to.
43:50
Tomáš Matoušek vypálil bez dlhého váhania príklepom. Jeho pokusu nechýbala razancia, no horšie to bolo s presnosťou.
43:05
Pavol Skalický sa natlačil pred bránu, no tiesnený nedokázal presnejšie zakončiť. Hra sa otvorila a vidíme útočný hokej.
42:34
Rosandič skúsil vystreliť od modrej čiary. Videl pred sebou voľné miesto, no puk skončil výrazne vedľa brány.
42:00
Pred Tomášom Zigom sa otvoril priestor, útočník hostí vletel do pásma, ale jeho pokus nesmeroval mimo tri žŕdky.
41:20
Domáci hokejisti majú pred sebou mimoriadne náročnú úlohu. Ak chcú dnes dotiahnuť duel aspoň do predĺženia, musia streliť tri góly, čo sa im nepodarilo v celej sérii.
40:30
Tomáš Surový prenikol po ľavom krídle a švihom vystrelil. Lundström puk vyrazil mimo dosahu hostí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhé dejstvo bolo jasne pod kontrolou hostí. Nové Zámky síce začali aktívne, no pri vylúčení Maiera inkasovali po strele Higgsa. Od tohto momentu Banská Bystrica ovládla hru a pridala ďalšie dva presné zásahy. Do čierneho mieril opäť Higgs a po ňom aj Matoušek. Barani mali viacero možností na zvýšenie náskoku, no stroskotali na nepresnej koncovke alebo Lundströmovi.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:22
Saarinen dobre vystrelil z pravého krídla a Bacashihua puk len vyrazil pred bránu. K dorážke sa dostával ďalší domáci hokejista, ale medzitým bola svätyňa hostí posunutá.
38:20
Higgs dostal puk do blízkosti brány, ale bol z uhla, a tak volil prihrávku. Vo voľnom priestore nemal pripraveného spoluhráča.
37:30
Domáci sa dostali do brejku dvoch proti jednému. Saarinen časoval prihrávku na Pauloviča, ale druhý menovaný bol pokrytý.
36:56
Nové Zámky hrajú v plnom počte. Domáci hokejisti síce prežili oslabenie, no musia niečo ukázať aj pred bránou súpera.
36:25
importantBrock Higgs zahodil ďalšiu možnosť na hetrik. Zámorský útočník vystrelil bez prípravy z pravého krídla a trafil spojnicu novozámockej brány.
36:10
Barani momentálne ovládli ľad. Hostia sú na koni, hrajú presilovku a domácich tlačia v ich pásme.
35:30
Brock Higgs mohol skompletizovať hetrik. Po prihrávke Rosandiča zakončoval z prvej, ale iba do betónov švédskeho brankára.
34:56
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jaroslav Svoboda – 2 min., hákovanie).
34:45
importantHostia mali dve obrovské šance na zvýšenie svojho náskoku. Najskôr nedotiahol blafák do úspešného konca Zigo, ktorý bol faulovaný, a potom zblízka neprekonal Lundströma Truchno.
34:20
Trucho zle rozohral a poslal puk rovno na hokejku Svobodu. Ten bol rýchlo zdvojený a nedokázal ani len ohroziť bránu.
33:40
Kučkin prestrčil puk pred bránu, kde mal dvoch spoluhráčov. Defenzíva hostí však nepustila domácich do zakončenia.
33:00
Banskobystrický útok je v tejto sérii veľmi nebezpečný. Barani nastrieľali v priebehu necelých troch zápasov až devätnásť gólov.
32:31
goalBanská Bystrica dala gól! Barani sú teraz aktívnejší a zároveň mimoriadne efektívni. Matej Češík našiel pred bránou voľnú hokejku TOMÁŠA MATOUŠKA, ktorý usmernil puk za chrbát švédskeho brankára. Asistencie: Matej Češík, Patrik Lamper.
31:51
Domáci hokejisti prežili oslabenie, čo je pre nich mimoriadne dôležité. Prípadný tretí gól by mohol byť už rozhodujúci.
31:00
Rosandič preváhal ideálny moment na prihrávku. Videl voľného Skalického, ale puk mu adresoval neskoro a navyše nepresne.
30:27
Petr Kafka napálil puk z voleja presne na bránu. Joakim Lundström na strelu videl a predviedol rýchlu lapačku.
30:10
Michal Sersen aktívne strieľa od modrej čiary. V prvom prípade minul bránu, v druhom ho vychytal Lundström.
29:51
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Richard Lelkeš – 2 min., podrazenie).
29:38
Jason Bacashihua zase zvolil prerušenie hry namiesto rozohrávky. Brankár hostí volí cestu istoty, ktorá zatiaľ prináša úspech.
28:34
Domáci sa snažia odpovedať, no nedostávajú sa do tesnej blízkosti brány. Väčšinou strieľajú z diaľky, čo Bacashihua pohodlne rieši.
28:20
goalBanská Bystrica dala gól! Michal Sersen najprv nevyužil výbornú prihrávku pred bránu, no dostal sa k puku, počkal si na pohyb spoluhráčov a našiel BROCKA HIGGSA, ktorý druhýkrát prekonal zblízka Lundströma. Asistencie: Michal Sersen, Branislav Kubka.
27:38
Mislav Rosandič nedokázal spracovať puk na modrej čiare. Ušiel mu tesne za ňu a rozhodcovia odpískali ofsajd.
27:09
Erik Čaládi získal vhadzovanie v útočnom pásme. Domáci útočník preveril banskobystrického gólmana jednoduchým nahodením puku.
26:41
Druhá polovica početnej výhody bola oveľa lepšia. Nové Zámky sa usadili v útočnom pásme, dostali súpera pod tlak, ale nevystrelili presne.
25:40
Prvá presilovka v zápase domácemu tímu nevyšla. Z druhej uplynula polovica a Nové Zámky neohrozili bránu súpera.
24:41
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matej Češík – 2 min., podrazenie).
24:35
Matejovi Paulovičovi sa otvoril priestor na ľavom krídle. Vystrelil spoza obrancu, no ten dokázal puk zblokovať.
24:05
Obranca Jake Cardwell signalizoval zdravotné problémy a momentálne sa o neho starajú lekári na hráčskej lavici.
23:30
Domácich môže veľmi mrzieť zbytočné vylúčenie Maiera, ktorého vyhodenie puku len o pár centimetrov opustilo ľadovú plochu. Banská Bystrica sa dostala na koňa, a to je pre nováčika zlá správa.
22:45
goalBanská Bystrica dala gól! Hosťom sa vydarila podobná akcia ako pred chvíľou. Skalický tentoraz z pravého krídla nastrieľal, ale našiel voľného BROCKA HIGGSA, ktorý nasmeroval puk do siete. Asistencie: Pavol Skalický, Jordan Hickmott.
22:26
importantBanskobystričanom vyšiel rýchly prechod do útočného pásma. Hickmott našiel v jazde Skalického, ktorého strela švihom smerovala do konštrukcie brány.
22:06
Cardwell mohol odpáliť puk mimo obranného pásma, ale prenechal ho Lundströmovi, ktorý ponúka hosťom vhadzovanie.
21:45
Truchnovu strelu Lundström neudržal a potom Michal Handzuš z nulového uhla skúšal prestrčiť puk za bránkovu čiaru.
21:29
Domáci hokejisti mali dobrý vstup do prostredného dejstva, ale po smolnom vyhodení puku Maiera sa musia brániť.
21:29
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrik Maier – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
21:14
McParland preveril brankára hostí ľahkým nahodením. Bacashihua tradične schoval puk v lapačke a prerušil hru.
21:01
Jason Bacashihua prerušil tlak Nových Zámkov. Banskobystrický brankár radšej prikryl puk a upokojil svojich spoluhráčov.
20:45
Domáci začali veľmi aktívne, viackrát sa dostali pred bránu súpera, ale vo finálne fáze stále zlyhávajú.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodných dvadsať minút prinieslo vyrovnaný hokej. Ani jeden z tímov nechce urobiť chybu a inkasovať ako prvý, čoho výsledkom je minimum šancí. Nedá sa povedať, že by sme videli vyloženú gólovku, no domáci aj hostia párkrát kvalitne preverili súperovho brankára.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Tomáš Surový obkrúžil útočné pásmo, spoza brány sa dostal medzi kruhy, ale jeho strelu vyrazil Lundström betónom do rohu.
19:00
Pavol Skalický vystrelil švihom v útočnom pásme, ale jeho pokus domáci obrancovia zblokovali na ochrannú sieť.
18:36
Vylúčený Truchno sa vrátil na ľadovú plochu. Počas svojho pobytu na trestnej lavici nevidel žiadnu šancu Nových Zámkov.
18:00
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Michal Hudec – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jonathan Carlsson – 2 min., hrubosť).
17:50
Prišlo ďalšie zaváhanie domácich hokejistov. Fredrik Sandgren stratil puk na modrej čiare.
17:20
Domáci mali veľký problém udržať puk v útočnom pásme. Cardwell napokon zaváhal a hostia sa oslobodili.
16:36
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Viačeslav Truchno – 2 min., sekanie).
16:25
Kučkin sa vydal na individuálny prienik. Ruský útočník vošiel až do útočného pásma a jeho strela spoza hráča minula bránu.
16:00
Domáci opäť nevyužili prečíslenie dvoch na jedného. Kytnár zaváhal pri nahrávke na Pauloviča a nedokázal ho nájsť.
15:35
Fínsky legionár Saarinen si robil priestor na pravom kruhu, odkiaľ mohol vystreliť. Rozhodcovia však videli Kytnárovu prihrávku rukou.
14:50
Patrik Lamper bol tvrdo narazený na mantinel v strednom pásme, ale všetko bolo v súlade s pravidlami. Hostia vôbec neprotestovali.
14:10
Domácim sa otvárala šanca na brejk. Hudec potiahol protiútok, ale potom nedokázal prihrať voľnému spoluhráčovi.
13:52
Banskobystričania strieľajú z každej pozície. Kafkov príklep najskôr minul bránu a potom Sedlákovo nahodenie trafilo brankára Lundströma.
13:32
Tomáš Surový prenikol po ľavom krídle a švihom skúsil ohroziť novozámockú bránu. Lundström puk zrazil do rohu.
12:50
Oba tímy majú v týchto chvíľach problém prejsť do útočného pásma. Sledujeme veľa nepresností a minimum zaujímavých momentov.
11:30
Patrik Lamper predviedol peknú prihrávku spoza brány, ale tentoraz ho spoluhráči nepochopili a neboli na správnom mieste.
10:40
Domáci zlyhali v rozohrávke, keď Makovský nabil puk priamo na hokejku Tomáša Ziga. Hosťujúci útočník nemieril presne.
10:23
Pavol Skalický prestrčil puk na ľavom krídle voľnému Jordanovi Hickmottovi, ktorého pokus švihom tesne minul bránu.
09:50
Bacashihua dnes hrá na istotu a nechce si narobiť problémy riskantnou rozohrávkou. Radšej vždy prikryje puk a daruje súperovi vhadzovanie.
09:42
Mislav Rosandič prihral kolegovi na modrej čiare, ktorý bez prípravy vystreli. Ty Wishart trafil iba pripraveného švédskeho gólmana.
09:17
Tomáš Matoušek dostal puk do jazdy na ľavom krídle, kde mal voľný priestor. Skúsil strelu príklepom, ktorú chytil Lundström.
09:00
Oba tímy kvalitne bránia vo svojej pásme, a tak stále márne čakáme na gólové príležitosti.
08:10
Jason Bacashihua má za sebou prvý náročnejší zákrok. Marek Dubec nahodil puk pred bránu, kde ho nepríjemne tečoval Milan Kytnár.
07:30
Tretia formácia hostí sa usadila v útočnom pásme. Napokon nepríjemne vystrelil od modrej čiary Ty Wishart.
06:40
Domácim zatiaľ nechýba nasadenie a chuť potrápiť favorita. Horšie je to však s presnosťou vo finálnej fáze.
06:00
Štěpán Novotný vypálil bez prípravy od modrej čiary. Strela českého univerzála smerovala do betónu Bacashihuu.
05:55
Jason Bacashihua prikryl puk a daroval domácim vhadzovanie v útočnom pásme. Zámorský brankár je zatiaľ bez práce.
05:11
Lelkeš spracoval náročný krížny pas vo vzduchu, ale puk mu odskočil do útočného pásma a bol z toho ofsajd.
04:30
McParland nabral rýchlosť, prešiel stredom klziska, ale jeho nahodenie do útočného pásma zastavil na modrej čiare Wishart.
03:56
Stanislav Kučkin sa vrátil na ľadovú plochu. Jeho spoluhráči nemali náročnú úlohu, pretože Banskej Bystrici nevyšla presilovka.
03:00
Barani prišli o útočné pásmo. Hosťom sa nedarilo v kombinácii a nepresnou prihrávkou všetko pokazili.
02:20
Lundström iba vyrazil prudký strelecký pokus Surového. K puku sa však nedostal žiaden banskobystrický hokejista.
01:56
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Stanislav Kučkin – 2 min., hákovanie).
01:45
Mislav Rosandič prvýkrát ohrozil novozámockú bránu. Jeho nahodenie od modrej čiary Lundström vyrazil do rohu.
01:20
Matoušek ostal voľný na ľavom krídle a puk rýchlo posielal pred bránu súpera. Tam ale nemal spoluhráča.
00:46
Domácim hokejistom nevyšlo založenie útoku. Obranca Sandgren vytvoril nepresnou prihrávkou zakázané uvoľnenie.
00:30
Obranca Cardwell podporil útok a ocitol sa úplne vpredu pred všetkými svojimi kolegami. Pri mantineli však neuspel.
00:01
Úvodné buly dopadlo lepšie domácich hokejistov, no k puku sa rýchlo dostali hostia.
00:01
Slovenská hymna musela zaznieť na dvakrát, pretože v prvom prípade sa spevák príliš ponáhľal a začal ešte skôr, ako sa hráči postavili na modrú čiaru.
Hráči oboch tímov sú pripravení na ľadovej ploche. Nové Zámky nastúpia v bielych dresoch, Banská Bystrica v červených.

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Novotný, Sandgren, Maier, De. Rehák, Makovský, Tibenský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Hudec, Hujsa – McParland, Svoboda, Čaládi – Fábry, Lelkeš, Dubec.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Sedlák, Belluš – Skalický, Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Truchno – Handzuš, Higgs, Bortňák – Lamper, Češík, Matoušek.

Rozhodca: D. Konc, Müllner – Orolin, Tvrdoň.
Nováčik z Nových Zámkov si odniesol z banskobystrického ľadu dve vysoké prehry. V historicky prvom zápase play-off slovenskej najvyššej súťaže počas klubovej existencie sa však bude snažiť zdramatizovať doteraz jednoznačnú sériu.

Nové Zámky splnili predsezónny cieľ, keď vo svojej premiére medzi slovenskou hokejovou elitou prenikli do vyraďovacej fázy. Boj o poslednú miestenku ich stál veľa síl, pretože v záverečných dueloch základnej časti museli odolávať útokom Trenčína. Desiatimi bodmi v piatich zápasoch si však zabezpečili postup. Dobrú formu ale zatiaľ nedokázali preniesť do súbojov s Banskou Bystricou, proti ktorej ťahali jasne za kratší koniec. V dvoch meraniach síl inkasovali až šestnásť gólov a iba dvakrát skórovali. O presné zásahy sa postarali Čaládi a Kytnár.

Banská Bystrica ovládla tabuľku základnej časti, keď v 56 zápasoch nazbierala 119 bodov a mala najlepšiu defenzívu spomedzi všetkých tipsportligistov. Zároveň sa mohla pochváliť výborným útokom, ktorý zaznamenal až 191 gólov a iba tesne zaostal za majstrovskou Nitrou. Barani v posledných troch ligových kolách nepredviedli suverénne výkony a nedokázali ani raz zabodovať naplno. Prehrali tesne so Zvolenom aj Trenčínom a Žilinu porazili iba po predĺžení. Play-off je však nová súťaž a toho sa zverenci trénera Országha pevne držia. V prvých dvoch zápasoch s Novými Zámkami nastrieľali zhodne osem gólov.

Úvodné súboje na ľade pod Urpínom boli v réžii Banskej Bystrice. Domáci vyhrali prvý zápas 8:2, keď dovolili súperovi skórovať až za stavu 6:0 a v druhom stretnutí triumfovali ešte suverénnejšie 8:0. Prekvapivo najproduktívnejším hráčom v drese Banskobystričanov je obranca Branislav Kubka s bilanciou 3+2. Päť bodov majú na svojom konte aj útočníci Tomáš Surový s Petrom Kafkom.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica i Nitra vyhrali aj vonku a majú semifinále play-off na dosah