Slovan zaváhal doma so Zlatými Moravcami, Žilina zvýšila náskok

Líder súťaže si poradil doma s Ružomberkom a pred bratislavským klubom vedie v tabuľke o sedem bodov.

Miroslav Káčer (vľavo) zo Žiliny sa popri postrannej čiare dostáva cez Tomáša Ďubeka.(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Mareka Hamšíka Neapol vs. Lazio >>

ŽILINA. Futbalisti vedúcej Žiliny zdolali Ružomberok 3:1 v sobotňajšom stretnutí dvadsiateho štvrtého kola domácej Fortuna ligy 2016/2017.

Po bezgólovom prvom polčase udreli domáci po zmene strán dvakrát v rozpätí troch minút. Najprv po hodine hry otvoril skóre Samuel Mráz.

Krátko po ňom zvýšil vedenie Miroslav Káčer.

Iskierku nádeje pre hostí vykresal v 78. minúte skvelým priamym kopom stopér Ján Maslo, ale posledné slovo patrilo najlepšiemu strelcovi súťaže Filipovi Hlohovskému, ktorý v nadstavenom čase spečatil víťazstvo MŠK.

Líder tabuľky zabral naplno po remízach 2:2 v Podbrezovej a Dunajskej Strede.

Druhý tím tabuľky Slovan Bratislava v sobotňajšom stretnutí stratil doma dôležité body, keď iba remizoval s tímom Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

Hostia dokonca po prvom polčase viedli zásluhou Damiána Bariša. Ten na dvakrát prekonal Jána Muchu. Slovanu zachránil bod Seydouba Soumah úspešnou realizáciou pokutového kopu krátko po zmene strán.

Slovan prvýkrát na jar nevyhral a na prvú Žilinu má teraz až sedembodové manko.

Zlaté Moravce remizovali v druhom zápase za sebou, pričom v druhej polovici sezóny 2016/2017 sa ešte netešili z víťazstva a figurujú na desiatej priečke.

FORTUNA LIGA 2016/2017 - 24. kolo:

Žilina - Ružomberok 3:1 (0:0)

Góly: 60. S. Mráz, 63. Káčer, 90.+ Hlohovský - 78. J. Maslo

ŽK: 88. Hlohovský, 90. Kaša - 58. D. Kružliak, 62. Kupec, 88. E. Daniel, rozhodovali: Pavlík - Benko, Ádám, 1960 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Kaša, Králik, B. Letič - Iván Santiago Díaz - Káčer, Škvarka - Špalek (82. L. Jánošík), S. Mráz (75. Šejdajev), Hlohovský (90.+ Hancko)

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, Kupec - Martin Nagy, Ďubek (74. D. Takáč) - Gál-Andrezly, M. Faško (79. Lačný), E. Daniel - J. Mareš

Prešov - Michalovce 2:2 (1:1)

- hralo sa v Poprade

Góly: 5. L. Kubus, 78. Trebuňák - 21. Koscelník, 71. I. Žofčák. ŽK: 79. D. Leško, 87. P. Leško - 50. S. Danko, rozhodovali: Sedlár - Lieskovský, Galo, 405 divákov

Prešov: Ferenc - M. Petko, D. Keresteš, J. Dzurík, P. Leško - L. Kubus (88. Haladej), Hovančík (72. Mikluš), Micherda, Trebuňák (90.+ Štefančík) - P. Katona, D. Leško

Michalovce: P. Macej - Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák, S. Danko (88. Serečin), Dimitriadis, Koscelník (90.+ Turik) - Kushta

Slovan Bratislava - Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)

Góly: 47. Soumah (z pok. kopu) - 18. Bariš

ŽK: 19. Orávik, 25. T. Kostadinov, 68. Nurkovič, 76. Mir. Pastva, 88. Boszorád (všetci Zlaté Moravce), rozhodovali: Chmura - Hancko, Žákech

Slovan: J. Mucha - Sekulič, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík - T. Kóňa, Savičevič - F. Oršula (64. Vittek), Soumah, Priskin - Čavrič

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč - Boszorád, Karlík, Pintér, Chren - Bariš, Machuča (46. Válovčan) - E. Ujlaky (46. Pastva), Kostadinov, Orávik - P. Yao (65. Nurkovič)