Varga išiel skvelo, na Super League skončil celkovo štvrtý

Víťazom pretekov sa stal Juhoafričan Richard Murray.

Richard Varga.(Zdroj: TASR)

HAMILTON ISLAND. Slovenský reprezentant Richard Varga vybojoval konečné štvrté miesto v trojdňových pretekoch v rámci nového atraktívneho formátu triatlonovej Super League v austrálskom Hamilton Islande.

Varga v nedeľňajšej porcii troch eliminačných pretekov s výrazne skrátenými objemami /300 m plávanie - 6 km cyklistika - 2 km beh/ tesne neudržal pódiové umiestnenie po sobote, keď mu ešte patrila celková tretia priečka.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Olympijský víťaz či majster sveta? V lige výnimočných prekvapil Slovák

Víťazom pretekov sa stal Juhoafričan Richard Murray, ktorý počas troch dní nazbieral 56 bodov a viedol od začiatku až do konca.

"Tieto tri dni prevýšili všetky očakávania! Išiel som sem s malou dušičkou, že by som mohol byť v najlepšej desiatke. Skončil som na 4. mieste spolu s legendou Javierom Gómezom. To je pre mňa víťazstvo," reagoval 28-ročný Varga prostredníctvom facebooku.

Spoločné štvrté miesto

Víťazovi pripadla odmena 100 000 AUD. Druhú priečku v sumáre troch dní obsadil Španiel Mario Mola so ziskom 49 bodov a tretí skončil Austrálčan Jake Birtwhistle so 48 bodmi.

Práve on sa vďaka triumfu v nedeľňajších pretekoch posunul pred Vargu, ktorý na konci troch eliminačných súťaží dobehol do cieľa na 9. mieste a celkovo mu to so 40 bodmi stačilo na štvrté miesto spoločne s päťnásobným svetovým šampiónom WTS Španielom Javierom Gómezom.

V trojdňovej triatlonovej tortúre úplne prepadol dvojnásobný a zároveň úradujúci olympijský víťaz Brit Alistair Brownlee, ktorý obsadil 19. priečku.

Vymyslel to Austrálčan

V nedeľu vyvrcholili inauguračné pozývacie preteky pre 24 najlepších svetových triatlonistov záverečnou elimináciou - aktéri absolvovali tri super krátke triatlony /300 m - 6 km - 2 km/ s 10-minútovou pauzou.

Z prvého do druhého kola postúpilo 15 najlepších, z druhého do finálového tretieho kola už len desiatka. Z nej vzišiel víťaz pilotného projektu Super League Triathlon.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Varga bojuje o pódium v Super League, po druhom dni je celkovo tretí

Nezvyčajné trojdňové triatlonové zápolenie vymyslel Austrálčan Chris McCormack, viacnásobný medailista z najvýznamnejších a najťažších svetových triatlonových pretekov, tiež víťaz Havajského Ironmana z rokov 2007 a 2010.

Výsledky - Super League Triathlon - Hamilton Island (Aus.)