Skvelý Pánik. Okrem dôležitého gólu zaznamenal i tri plusové body

Richard Pánik (vľavo) sa raduje so svojimi spoluhráčmi po jednom z gólov.
Richard Pánik (vľavo) sa raduje so svojimi spoluhráčmi po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. mar 2017 o 21:44

Slovenský útočník strelil svoj devätnásty gól v sezóne.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga deviatu sezónu za sebou nebudú chýbať v play-off NHL. Päť gólov v tretej tretine, z toho tri v rozpätí 34 sekúnd, strelili súperom z Colorada a otočili z priebežných 1:3 na konečných 6:3.

Mal na tom podiel aj slovenský útočník Richard Pánik, ktorý vyrovnal na priebežných 3:3. Pre 26-ročného martinského rodáka to bol devätnásty gól a tridsiaty ôsmy bod v jeho najlepšej sezóne v kariére.

Jurčo na bod stále čaká

"V prestávke medzi druhou a treťou tretinou sme si povedali, že musíme viac strieľať, nielen utvárať si šance, ale aj zakončovať," povedal Pánik v rozhovore na webe tímu Chicago Blackhawks.

Chicago má istotu vyraďovacej časti s 99 bodmi ako prvý tím v Západnej konferencii NHL. Blackhawks aktuálne vedú tabuľku s náskokom siedmich bodov pred Minnesotou.

Tá prehrala na ľade Winnipegu 4:5. Marko Daňo odohral v drese Jets šesť minút a dvadsaťštyri sekúnd s jednou strelou a jednou mínuskou na konci.

"Nikde nie je napísané, že postúpiť každý rok do play-off je vopred daná istota. Pozrite sa na tímy Winnipegu, Dallasu či Colorada, ktoré po jednom roku vo vyraďovacej časti to už v tom ďalšom nedokázali," povedal kapitán Blackhawks Jonathan Toews, cituje ho web denníka Chicago Tribune.

Stabilný člen zostavy Chicaga Pánik odohral proti Coloradu pätnásť minút a tridsaťštyri sekúnd, ešte o čosi viac na ľade strávil Tomáš Jurčo. Na premiérový bod v sezóne stále čaká.

Marián Hossa vynechal druhý duel po sebe pre zranenie v dolnej časti tela.

Crosby strelil čistý hetrik

Postup do play-off si v nedeľu vybojovali aj hráči Columbusu, ktorí triumfovali na ľade New Jersey 4:1. Preniknúť medzi šestnásť najlepších tímov dokázali len tretíkrát v 17-ročnej klubovej histórii.

10:45 minúty

delilo prvý a tretí zásah Sidneyho Crosbyho, ktorý strelil čistý hetrik.

Premiérovo však pokorili 100-bodovú hranicu v základnej časti, čím sa aktuálne vyrovnali najlepšiemu tímu na Východe Washingtonu.

Iba o bod menej ako vyššie spomenuté duo má na konte Pittsburgh. Obhajca celkového triumfu má Sidneyho Crosbyho a aj v nedeľu to bolo na ľade cítiť.

Jeden z najlepších hokejistov súčasnosti troma gólmi zariadil triumf svojho tímu nad Floridou 4:0. Skóre duelu otvoril v 17. minúte švédsky útočník Patric Hörnqvist a potom už nasledovala Crosbyho šou.

Kanadský reprezentant skóroval v 35., 37. a napokon i v 45. minúte. Napokon bol z toho jeho desiaty hetrik v NHL. Crosby opäť kraľuje tabuľke kanonierov NHL, v doterajšom priebehu sezóny strelil 40 gólov, druhý Brad Marchand z Bostonu má na konte o tri góly menej.

V produktivite celej súťaže sa Crosby s 80 bodmi dotiahol na lídra Connora McDavida z Edmontonu. "Niekedy vám to tam padne, inokedy zase nie. Dnes som mal šťastie na dobré prihrávky od spoluhráčov a ja som bol len na správnom mieste," cituje Crosbyho portál nhl.com.

NHL - nedeľa:

Pittsburgh - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 17. Hörnqvist (Phil Kessel, Cullen), 35. Sidney Crosby (Guentzel, Sheary), 37. Sidney Crosby (Guentzel, Sheary), 45. Sidney Crosby (Guenzel, Sheary)

New Jersey - Columbus 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 11. A Henrique (Zacha) - 7. Sedlák (z trest. strieľania), 11. B. Jenner (J. Johnson, D. Savard), 27. Dubinsky (z trest. strieľania), 59. B. Jenner

Hráči Columbusu majú istý postup do play-off.
Hráči Columbusu majú istý postup do play-off. (Autor: TASR/AP)

Winnipeg - Minnesota 5:4 (3:0, 1:4, 1:0)

Góly: 4. Copp (Lowry, Armia), 6. Lowry (Perreault, Wheeler), 17. Chiarot (Little), 25. Byfuglien (Wheeler, Perreault), 53. Morrissey (Strait, Scheifele) - 30. Coyle (Parise), 36. Mikael Granlund (Koivu, Brodin), 36. Stewart (Spurgeon, Zucker), 40. Stewart (Haula, Graovac)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) strávil na ľade 6 minút a 24 sekúnd, jednou strelou ohrozil bránu súpera, zaznamenal dva bodyčeky, raz získal puk a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod/

Chicago - Colorado 6:3 (1:2, 0:1, 5:0)

Góly: 5. P. Kane (Panarin, Schmaltz), 51. Toews (Hayden, Keith), 51. PÁNIK (Hayden, Seabrook), 51. Panarin (Schmaltz, P. Kane), 54. Toews (Hjalmarsson, T. van Riemsdyk), 60. Krüger (Kero) - 9. Grigorenko, 16. Grigorenko (Barrie, Ťutin), 37. Andrighetto (Barberio, Rantanen)

/útočník Richard Pánik (Chicago) strávil na ľade 15 minút a 34 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, zaznamenal jeden bodyček a do štatistík si okrem jedného gólu pripísal aj tri plusové body/

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) strávil na ľade 16 minút a 14 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, zaznamenal štyri bodyčeky a raz zablokoval strelu súpera/

/útočník Marián Hossa (Chicago) pre zranenie nehral/

Montreal - Ottawa 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Plekanec (Markov, Byron), 18. Jordie Benn (Beaulieu, Radulov), 44. Byron (Gallagher, S. Weber), 56. Beaulieu (A. Shaw, Danault) - 5. Pyatt (Hoffman, Pageau)

Philadelphia - Carolina 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. Provorov (MacDonald, Couturier), 32. Weise (Filppula), 60. Konecny (Provorov, Couturier), 61. B. Schenn (Couturier, Provorov) - 33. Skinner (Hanifin, Teräväinen), 39. E. Lindholm (Di Giuseppe, V. Rask), 52. J. Staal (E. Lindholm, Aho)

Calgary - Los Angeles 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 12. Michael Stone (J. Gaudreau, Monahan), 21. Giordano (Hamilton, Backlund), 22. J. Gaudreau (Monahan, Brodie), 60. Versteeg (Lazar) - 19. Kopitar (D. Brown, Iginla), 26. Dowd (LaDue, Muzzin)

/útočník Marián Gáborík (Los Angeles) strávil na ľade 11 minút a 18 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, raz zablokoval strelu súpera a do štatistík si pripísal dva mínusové body/

Domov»Hokej»NHL»Skvelý Pánik. Okrem dôležitého gólu zaznamenal i tri plusové body