Tatar strelil ďalší gól a má rovnaký počet bodov ako Hossa

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. mar 2017 o 06:02

Slovenský útočník bol jediným presným strelcom svojho tímu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v NHL v treťom zápase za sebou, ale jeho Detroitu to po dvoch víťazstvách tentoraz nestačilo ani na zisk bodu.

V tabuľke Východnej konferencie predposlední Red Wings podľahli v pondelok doma Buffalu figurujúcemu o jednu pozíciu vyššie 1:2.

Tatar prekonal Cígera

"Kým súper využil obe svoje presilovky, my ani jednu zo štyroch. To robí rozdiel v mnohých zápasoch v lige," komentoval na webe nhl.com tréner domácich Jeff Blashill. Sabres dali rozhodujúci gól v druhej početnej výhode, keď na trestnej lavici za podrazenie sedel Tatar.

"V presilovkách sme si utvorili mnoho šancí, ale nevedeli sme dostať puk do siete. Súperovmu brankárovi za to patrí uznanie," podotkol Tatar, ktorý dal svoj štvrtý gól za posledné tri zápasy a na konte má 21 presných zásahov v ročníku.

V kariére v NHL ich nastrieľal dovedna 95 a o jeden už prevýšil súčasného trénera slovenskej reprezentácie Zdena Cígera (94). Ak 26-ročný krídelník ešte päťkrát prekoná súperových brankárov, stane sa v poradí devätnástym slovenským stogólovým strelcom v lige.

Tatar je zároveň druhým najproduktívnejším Slovákom v tomto ročníku NHL. Hoci má na konte rovnaký počet kanadských bodov ako Marián Hossa (39), útočník Chicaga strelil o jeden gól viac.

Sekera zablokoval až sedem striel

Brankárovi Edmontonu Camovi Talbotovi k druhému čistému kontu po sebe významne pomohol aj obranca Andrej Sekera, ktorý zablokoval až sedem striel Los Angeles.

Oilers tak isto ako v sobotu nad Vancouverom zvíťazili aj v pondelok nad Kings 2:0, ich gólman kryl 35 pokusov vrátane troch z hokejky Mariána Gáboríka.

Marián Gáborík (vpravo) sa proti Edmontonu nepresadil. Na zábere v súboji s Ericom Grybom. (Autor: TASR/AP)

Kanadské mužstvo pevným krokom smeruje do play-off, jeho kapitán Connor McDavid asistoval pri oboch góloch a s 82 kanadskými bodmi je na čele produktivity NHL 2016/2017.

V noci bol v akcii aj obranca Bostonu Zdeno Chára. Podobne ako Sekera a Gáborík však nebodoval.

NHL - výsledky:

Detroit - Buffalo 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 33. Tatar (M. Green, Zetterberg) - 11. Eichel (O'Reilly, Ristolainen), 29. Moulson (Ennis, J. MCCabe)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) strávil na ľade 21 minút a 58 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, strelil jeden gól, do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod a raz bol vylúčený za podrazenie, pričom súper presilovku pri jeho vylúčení využil/

Toronto - Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 15. Rielly (Marner, J. van Riemsdyk), 59. Bozak (J. van Riemsdyk, Zajcev), 59. W. Nylander (Matthews), 60. Kadri (C. Brown, Polák) - 8. Backes (Marchand), 60. Moore (Acciari)

/obranca Zdeno Chára (Boston) strávil na ľade 17 minút a 59 sekúnd, na bránu súpera nevystrelil ani raz, zaznamenal tri bodyčeky, zablokoval tri súperove strely, raz stratil puk a bol vylúčený za krošček/

Nashville - Arizona 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 25. Arvidsson, 37. Ellis (C. Smith, Josi), 47. Ellis (C. Smith, Fisher) - 57. Ekman-Larsson (Dvorak, Duclair)

Hráči Nashvillu sa radujú po jednom z gólov.
Hráči Nashvillu sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)

Dallas - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 35. McKenzie (Cracknell, Hudler)

Edmonton - Los Angeles 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 2. Maroon (McDavid, Draisaitl), 13. Lucic (McDavid, Draisaitl)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) strávil na ľade 20 minút a 10 sekúnd, zablokoval až sedem striel súpera a raz stratil puk/

/útočník Marián Gáborík (Los Angeles) strávil na ľade 13 minút a 45 sekúnd, tri razy vystrelil na bránu súpera a dva razy stratil puk/