Slováci potvrdili dôležitú pozíciu. Chicagu pomohli zachrániť aspoň bod

Richard Pánik (s číslom 14) zaznamenal v noci do siete Vancouveru svoj dvadsiaty gól v sezóne. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. mar 2017 o 06:22

Richard Pánik sa stal šiestym hokejistom Blackhawks, ktorý v tejto sezóne NHL pokoril dvadsaťgólovú hranicu.

BRATISLAVA. Prežíva svoju životnú sezónu. Už zhruba v jej polovici prekonal svoje doterajšie bodové maximum v slávnej NHL. A stále ho zlepšuje.

Richard Pánik aj v noci z utorka na stredu potvrdil, že patrí medzi dôležitých hráčov Chicaga. Strelecky sa presadil v domácom súboji proti Vancouveru.

Svojim gólom znižoval na 3:4. Na 2:4 predtým upravoval jeho krajan Marián Hossa. Hokejisti Blackhawks napokon trojgólové manko zmazali.

Z víťazstva sa však tešil súper. Rozhodol v predĺžení. Aj zásahy Slovákov ale pomohli Chicagu aspoň k bodu. Veď ešte v 45. minúte prehrávalo o tri góly.

Gól Mariána Hossu na 2:4.

Gól Richarda Pánika na 3:4.

Dvadsaťšesťročný Pánik zaznamenal v zápase proti Vancouveru svoj jubilejný dvadsiaty gól v sezóne. To sa mu nikdy predtým v kariére nepodarilo.

"Osobné štatistiky ma tešia, ale ako tím sme neuspeli. Posledné dva duely sme neboli pripravení hrať od prvej minúty," cituje Slováka twitter Blackhawks.

"Toto nie je spôsob, akým chceme hrať."

Hossa sa vrátil do zostavy

Pánik je šiestym hráčom Chicaga, ktorý v tomto ročníku strelil aspoň dvadsať gólov. Naposledy sa to toľkým hokejistom klubu podarilo v sezóne 2009/2010.

Celkovo má Richard Pánik na konte tridsaťdeväť bodov. Rovnako ako druhý najproduktívnejší Slovák v NHL Tomáš Tatar, ktorý dal ale o jeden gól viac.

Najlepším Slovákom v profilige je Pánikov spoluhráč Marián Hossa, ktorý v noci na stredu prispel k zisku bodu okrem gólu aj jednou prihrávkou.

V druhej tretine pohotovo z prvej našiel medzi kruhmi úplne voľného Ryana Hartmana. Doteraz zaznamenal o dva body viac ako Pánik a Tatar (23+18).

Do zostavy Chicaga sa pritom vrátil po dvojzápasovej absencii.

Vyrovnal sa Verbeekovi

Twitterový účet StatsCentre pripomína, že 38-ročný útočník dal v profilige už 522 gólov, čím sa na 35. mieste historických tabuliek vyrovnal Patovi Verbeekovi.

6 zápasov

za sebou nevyhral Vancouver pred tým, než v noci z utorka na stredu uspel v Chicagu.

V drese Chicaga nastúpil aj tretí Slovák Tomáš Jurčo, na ľade strávil iba necelých sedem minút. Bol to 25. súboj v sezóne, do ktorého zasiahol, na premiérový bod však stále čaká.

Vancouver ukončil sériu šiestich stretnutí bez víťazstva. Napokon, Chicago znovu neuspelo po piatich výhrach za sebou. Naďalej však vedie tabuľku Západnej konferencie o šesť bodov pred druhou Minnesotou. Istotu účasti v play-off má už zabezpečenú.

Predstavili sa aj ďalší traja

Okrem tria z Chicaga sa v noci predstavili ďalší traja slovenskí hokejisti. Ani jeden z nich nebodoval, dvaja sa tešili aspoň z víťazstva svojho tímu.

Tomáš Tatar odohral takmer devätnásť minút pri výhre Detroitu v Montreale 2:1 po predĺžení, Marko Daňo iba štyri pri triumfe Winnipegu nad Philadelphiou 3:2.

Zápas príliš nevyšiel Zdenovi Chárovi, ktorý pri neúspechu Bostonu 2:3 doma s Ottawou iba raz vystrelil na bránu súpera a zaznamenal jeden mínusový bod.

Zdeno Chára padá po súboji s Bobbym Ryanom.
Zdeno Chára padá po súboji s Bobbym Ryanom. (Autor: TASR/AP)

NHL - utorok:

Boston - Ottawa 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 9. David Krejčí (Spooner, Krug), 41. Krug - 5. Pyatt (Ceci, Mike Hoffman), 22. Turris (Erik Karlsson, Mike Hoffman), 45. Turris (Phaneuf, Ch. Wideman)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 21:25 minúty, jedenkrát strelecky ohrozil súperovho brankára, okrem toho zaznamenal iba jeden mínusový bod/

New Jersey - NY Rangers 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 36. Quenneville (Blandisi, Zacha), 39. Hall (Palmieri), 65. Blandisi (Quenneville) - 37. Lindberg (Bučnevič, McDonagh), 42. Rick Nash (K. Hayes, Skjei)

Buffalo - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 43. Reinhart (Fasching, Marcus Foligno) - 20. Sidney Crosby (Justin Schultz, Sheary), 55. Bonino (Ian Cole, Kühnhackl), 57. Sheary

Washington - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 7. Kuznecov (Burakovsky), 36. Oshie (Ovečkin, N. Bäckström), 40. Shattenkirk (Ovečkin, N. Bäckström), 58. Ovečkin (Shattenkirk, N. Bäckström) - 11. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 56. Brouwer (Engelland, Kris Versteeg)

Tampa Bay - Arizona 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly: 10. Hedman (Kučerov), 32. N. Kučerov (Palát), 39. Namestnikov (Drouin) - 5. Fischer (Crouse, Jooris), 31. Dvorak (Domi, Murphy), 45. Ekman-Larsson (Domi, Duclair), 47. Vrbata (Goligoski, Ekman-Larsson), 59. Connor Murphy

/Peter Budaj (Tampa Bay) nechytal, prednosť pred ním dostal Andrej Vasilevskij/

Montreal - Detroit 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 58. Artturi Lehkonen (Jeff Petry) - 1. Justin Abdelkader (Niklas Kronwall, Frans Nielsen), 65. Anthony Mantha (Danny DeKeyser)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:58 minúty, ani raz nevystrelil na brankára domácich, do štatistík si zapísal iba štyri hity a zblokoval jeden pokus súpera/

Florida - Carolina 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Barkov (Demers, Jágr), 12. Reilly Smith (Jussi Jokinen, Trocheck), 22. Yandle (Demers, Jágr) - 6. Teräväinen (Jordan Staal, Aho), 15. Aho (Elias Lindholm), 42. Skinner (Stempniak, Slavin), 57. Skinner (Derek Ryan)

Winnipeg - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 28. Perreault (Wheeler, Scheifele), 48. Wheeler (Scheifele, Perreault), 54. Scheifele (Wheeler) - 5. Weal (Simmonds, Giroux), 60. Read (Del Zotto, Giroux)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 4:03 minúty, zaznamenal iba dva hity/

Minnesota - San Jose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 11. Dumba (Parise, Eric Staal), 39. Martin Hanzal (Niederreiter, Pominville), 39. Ch. Coyle (Parise) - 38. Schlemko (Pavelski, DeMelo), 39. Marleau

Chris Stewart (vpravo) z Minnesoty v potýčke s Michealom Haleym.
Chris Stewart (vpravo) z Minnesoty v potýčke s Michealom Haleym. (Autor: TASR/AP)

Chicago - Vancouver 4:5 (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Góly: 24. R. Hartman (MARIÁN HOSSA, Schmaltz), 46. MARIÁN HOSSA (Seabrook, Campbell), 49. PÁNIK (T. van Riemsdyk, Toews), 59. Hartman (P. Kane, Keith) - 19. Henrik Sedin (Daniel Sedin, Chaput), 22. Sutter (Megna), 28. Boucher (Tanev, Bärtschi), 43. Sutter (Skille, Edler), 63. Daniel Sedin (Stecher, Henrik Sedin)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 18:27 minúty, vyslal dve strely, dal gól, pridal asistenciu, jeden mínusový bod, dva hity a dva zblokované pokusy súpera/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 17:08 minúty, štyrikrát ohrozil súperovho brankára, strelil gól, zaznamenal tiež jeden plusový bod a jeden hit/

/Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 6:58 minúty, vyslal štyri strely na súperovu bránku, do osobných štatistík si zapísal jeden plusový bod a jeden hit/

Colorado - St. Louis 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 6. John Mitchell (Söderberg, B. Comeau), 55. Barberio (Barrie, John Mitchell) - 37. Berglund (Z. Sanford, Perron), 46. Paajärvi (Barbašev, Z. Sanford), 49. Jaden Schwartz (Tarasenko), 60. Berglund (Perron, Brodziak)

Domov»Hokej»NHL»Slováci potvrdili dôležitú pozíciu. Chicagu pomohli zachrániť aspoň bod