Liptovský Mikuláš otočil duel so Skalicou, Detva porazila Trenčín

Tím z Liptova je na čele tabuľky play-out, Skalica uzatvára poradie.

Liptovský Mikuláš je v play out zatiaľ najlepší.(Zdroj: SITA)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš ani po treťom zápase play-out Tipsport ligy 2016/2017 nepoznajú premožiteľa.

Liptáci si v utorok poradili na domácom ľade s HK Skalica 3:1, keď predviedli obrat z 0:1. Od 15. min prehrávali po presnom zásahu hosťujúceho Škápika.

Prečítajte si tiež: undefined

Skalický brankár R. Petrík prvýkrát kapituloval až v 37. min, keď ho prekonal M. Sukeľ. V záverečnej tretine naklonil skóre na stranu MHk 32 Kriška a víťazstvo spečatil Piatka.

Hokejisti HC 07 Orin Detva dosiahli v play-out prvé víťazstvo, keď zdolali na svojom ľade Duklu Trenčín 4:3 po predĺžení.

Domáci sa trikrát dostali do vedenia, ale hostia vždy dokázali odpovedať. Gól Trenčana Vopelku z 51. min na 3:3 poslal duel do predĺženia, v ktorom sa tešili Detvania.

Rozhodujúci gól strelil Tomáš Török v druhej minúte nadstaveného času. Detva sa v tabuľke posunula na 3. miesto, za druhým Trenčínom zaostáva o dva body.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - play-out - 3. kolo - utorok:

Liptovský Mikuláš - Skalica 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 37. M. Sukeľ (R. Stehlík, M. Uram), 53. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ), 58. Piatka (Richard Huna, Róbert Huna) - 15. Škápik (Vereš, Š. Petráš)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: 33. Rób. Huna na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Snášel - Korba, Stanzel, 1256 divákov

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - R. Stehlík, Bobček, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Stümpel, A. Laco - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

Skalica: R. Petrík - Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Smetana - Š. Petráš, Vereš, Romančík - Hluch, K. Kučera, Kňazev - P. Kotzman, Brodek, Dvonč - A. Kotzman, Ivičič, Halabrín

Detva - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 4. Škvaridlo (R. Gašpar, V. Fekiač), 18. Huňady (M. Šimon, Videlka), 25. Poliaček (F. Fekiač, Srnka), 62. T. Török (Gachulinec) - 11. Marcel Hossa (Drgoň, T. Starosta), 25. Sojčík (Bohunický), 51. Vopelka (Marcel Hossa, Drgoň)

Detva: Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, D. Jendroľ, Lunter, R. Gábor - Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar - T. Török, J. Petro, J. Žilka - Videlka, Huňady, Hrušík - F. Šedivý, Srnka, Poliače

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - Sojčík, Šimun, Vopelka - J. Ručkay, Sádecký, Štumpf - Denis Hudec, J. Švec, J. Gašparovič