Belgicko 3:0 0:0 Panama
Koniec | Aktualizované o 19:11 | Sledujte naživo

Sagan na E3 Harelbeke spadol, vyhral Van Avermaet

V záverečnom špurte sa rozhodovalo medzi triom Belgičanov.

Belgický cyklista Greg Van Avermaet (uprostred) víťazí v záverečnom špurte na pretekoch E3 Harelbeke v belgickom meste Harelbeke 24. marca 2017. Na druhej a tretej priečke sa umiestnili jeho krajania Philippe Gilbert a Oliver Naesen.(Zdroj: TASR/AP)

HARELBEKE. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nezasiahol do boja o víťazstvo na 60. ročníku cyklistických pretekov E3 Harelbeke.

Pre dvojnásobného majstra sveta a víťaza tejto jednorazovky z roku 2014 sa preteky fakticky skončili 42,5 km pred cieľom, keď sa zaplietol do pádu a mal problémy s prednou brzdou na bicykli.

Potom čakal dlho na ďalší bicykel, a hoci sa neskôr opäť pustil do boja, už nemal šancu dostihnúť najlepších a napokon ho klasifikovali na 108. mieste s odstupom 10:45 min za víťazom.

Jeho mladší krajan a tímový kolega Erik Baška skončil o sedem priečok vyššie. Juraj Sagan preteky nedokončil. Medzi klasifikovanými bolo iba 112 cyklistov z pôvodného počtu 200.

Článok pokračuje pod video reklamou

Belgický finiš

Víťazom sa stal Belgičan Greg van Avermaet (4:48:22 h), ktorý v záverečnom finiši zdolal krajanov Philippa Gilberta (Quick-Step Floors) a Olivera Naesena (AG2R La Mondiale).

Štvrtý skončil s odstupom 50 sekúnd Luke Dubridge z tímu ORICA-Scott.

Van Avermaet sa stal prvým belgickým víťazom E3 Harelbeke od roku 2012 a triumfu Toma Boonena.

Saganov pád zmaril šance

Tím Bora-Hansgrohe môže tešiť piata priečka Rakúšana Lukasa Postlbergera. Vlaňajší šampión Poliak Michal Kwiatkowski (Sky) nebol medzi prihlásenými.

"Boli to náročné preteky. Nedoskočil som si do prednej skupiny, keď došlo k atakom a zrodil sa rozhodujúci únik. Neskôr pád zmaril všetky moje šance. Samozrejme, som veľmi rád z výsledku Lukasa Pöstlbergera. Ukázal veľkú silu, pre náš tím je to veľmi dobrý výsledok," povedal Peter Sagan, cituje ho web tímu Bora-Hansgrohe.

Športový riaditeľ nemeckého tímu Jens Zemke skonštatoval: "V našom pláne bolo, že Lukas má v závere pomôcť Petrovi. Lukas bol vpredu, keď zaútočil Gilbert a aj Peter by ešte mal šancu dotiahnuť sa na Kwaremonte, lebo Trek a Sky tiež museli niečo robiť."

"Po Petrovom páde sme však dali Lukasovi pokyn, aby šiel do toho. Sme veľmi spokojní s jeho výsledkom. Je dobré znamenie, že máme v tíme mladého jazda, ktorý sa vie udržať vpredu v prípade, že sa niečo stane Petrovi Saganovi."

V čase Saganovho pádu už bola vpredu s vyše minútovým náskokom silná skupinka troch belgických klasikárov Van Avermaet (BMC Racing), Naesen (AG2R), Gilbert (Quick-Step), ktorých už nikto nedostihol.

Keď ich náskok 20 km pred cieľom narástol na 2 minúty, bolo zrejmé, že piatková belgická klasika bude mať domáce pódium.

Kopíruje trasu Okolo Flámska

Tradičné jednorazové preteky so štartom aj cieľom v Harelbeke (206,1 km) viedli kľukatými a úzkymi cestičkami Západného Flámska a v značnej miere kopírovali trasu slávneho monumentu Okolo Flámska, ktorý sa uskutoční 2. apríla.

Na trati bolo 15 oficiálnych stúpaní, mnohé z nich vystlané obávanými kameňmi, tzv. pavé.

Vrchol náročnosti cyklisti absolvovali medzi 164,4 a 167,2 km, boli ním legendárne stúpania Paterberg (dĺžka 700 m, sklon terénu 12%) a Oude Kwaremont (2200 m, 4,2%). Úplne posledné stúpanie dňa obstaral Tiegemberg (1000 m, 6,5%) na 186,1 km, čiže 20 km pred cieľom.

Výsledky - E3 Harelbeke (Harelbeke - Harelbeke, 206,1 km):

1.Greg van AvermaetBelgickoBMC Racing4:48:22 h
2.Philippe GilbertBelgickoQuick-Step Floors
3.Oliver NaesenBelgickoAG2R La Mondialeobaja v rovnakom čase ako víťaz
4.Luke DurbridgeAustráliaOrica-Scott+38
5.Lukas PöstlbergerRakúskoBora-Hansgrohe+40
6.Michael Valgren AndersenDánskoAstana Pro Team+51
...
101.Erik Baška SRBora-Hansgrohe+10:45
108.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+10:45
Juraj SaganSRBora-Hansgrohenedokončil

Online prenos:

Cyklistika

24. March 2017 o 12:15
Record Bank E3 Harelbeke 2017
Prenos
Ďakujem za pozornosť, nenechajte si ujsť ani nasledujúce preteky severských klasík.
Mali sme možnosť sledovať priebeh veľmi zaujímavého preteku. Dlhé kilometre sa nedarilo vytvoriť únik, došlo k niekoľkým pádom. Peklo rozpútali jazdci Quick Step Floors, odmena v cieli ich však nečakala. Peter Sagan bol zapletený v páde, čo ho stálo boj o víťazstvo v tomto preteku. V nedeľu je naplánovaná ďalšia klasika- Gent-Wevelgem, kde bude mať znovu veľkú príležitosť vyhrať.
Druhý došpurtoval Phillippe Gilbert a trojicu na pódiu doplní Naesen.
Greg Van Aermaet víťazí na 60. ročníku Record Bank E3 Harelbeke!
Dlhé obzeranie a ako prvý to skúsil Naesen!
Jazdci taktizujú, nikto nechce ísť prvý.
1 Posledný kilometer! Na čele Gilbert, Avermaet má výbornú pozíciu!
5 5 kilometrov do cieľa! Kto to skúsi ako prvý?
7 Papierovo najrýchlejším by mal byť Greg Van Avermaet, ale určite mu to jeho krajania nedarujú zadarmo.
10 Gilbert a Van Avermaet sú známi klasikári. Outsiderom by mal byť Oliver Naesen, hoci v minulej sezóne ukázal, že vie vyhrávať aj veľké preteky.
11 Hra nervov medzi triom na čele bude rozhodujúca.

16 16 kilometrov je zrejmé, že víťaz vzíde z vedúcej trojice. Ktorý z belgických jazdcov sa bude radovať?
18 Ak Naesen predsa len dostihne duo na čele, bude ho to stáť enormné množstvo síl. Zatiaľ sa zdá, že by sa mu to mohlo podariť.
19 A hneď v zápätí Gilbert nastupuje! Van Avermaet je odhodlaný sa udržať, Naesen mierne stráca!
20 Gilbert si dáva energetický gél a je pripravený na posledných 20 kilometrov, ktoré rozhodnú o víťazovi.
22 Po prechode Tiegembergom (20 km pred cieľom) sa na trase nenachádza žiadne stúpanie a ukážu sa hlavne časovkárske schopnosti jazdcov.
23 Vedúce trio prešlo bez problémov aj ďalší dláždený úsek a už ich môže zastaviť iba neočakávaná situácia.
28 Ani odvážny Luke Dubridge pravdepodobne nebude mať nohy na to, aby zmazal náskok. Pomaly, ale isto, začína aj on strácať.
30 Felline je dnes veľmi aktívny, no nenašiel nikoho, kto by mu pomáhal. Preto odstup úniku neustále rastie a je otázne, či sa ešte niekomu podarí už takmer 1 a pol minúty stiahnuť.
32 Je čas na Karnemelkbeekstraat (1530 metrov, 4.9%)! Podarí sa niekomu z pelotónu dostať sa až do aktuálnej skupiny troch?
34 Terpstra (Quick Step Floors) sa objavuje na čele pelotónu, ale nedá sa očakávať, že by reálne znižoval odstup od úplného čela, keďže tam má svojho kolegu.
35 Prvým, kto podnikol atak v pelotóne na vedúcu trojicu, bol Luke Durbridge. Podarilo sa mu ujsť a sám za únikom stráca 30 sekúnd.

38 Na čele sa vykryštalizovala trojica Naesen, Gilbert a Van Avermaet, zvyšní jazdci neboli schopní akceptovať ich tempo. Ich náskok činí 1:15.
41 Gilbert dostáva nejaké inštrukcie z tímového auta. Uvidíme, čo ďalšie má Quick Step v pláne.
41 Peter Sagan sa rozbehol, o musel znovu zastať, kvôli pretrvávajúcim problémom. Z hry je teda pravdepodobne von.
42 Pád! A bohužiaľ je v ňom zapletený aj majster sveta- Peter Sagan. Problémom by mala byť predná brzda. Vyzerá to tak, že Peter Sagan už o víťazstvo bojovať nebude.
44 Nasledujúcou prekážkou bude legendárny Oude Kwaremont. 2200 metrov dlhý, priemerné stúpanie na úrovni 4,2%. Očakávať môžeme útoky vo vedúcej skupine, ale aj snahu dostihnúť početnú skupinu z pelotónu.
45 Pri prechode cez Kapelberg sa Gilbert snaží ešte zvýšiť tempo. Odstup stále rastie, 45 kilometrov pred cieľom majú k dobru 1:15.
47 Presne jednu minútu majú k dispozícii jazdci v úniku.
47 Niekoľko ďalších jazdcov skúša rozhýbať pelotón, poprípade z neho ujsť, ale Quick Step spolu s BMC skvelo takticky kontroluje preteky.
48 Ďalším bergom v poradí je Kapelberg. V týchto chvíľach sa môže rozhodovať o tom, kto bude mať šancu na víťazstvo a kto stratí príliš veľa času.
50 Tony Martin skúša opäť útočiť, ale Daniel Oss akoby bol prilepený k jeho zadnému kolesu.
51 Náskok úniku mierne narástol. V tomto momente sa odstup pohybuje na úrovni 50 sekúnd.
52 Tony Martin a Peter Sagan vytvorili silný dvojzáprah a budú sa spoločne snažiť dostihnúť únik. Avšak Quick Step Floors operuje na všetkých frontoch a snaží sa aj tu pokaziť túto snahu.
53 Pretekári prechádzajú 1200 metrovým úsekom pavé.
54 Tím Sky, Katusha, Lotto Soudal a Trek nemajú zastúpenie vo vedúcej skupine a preto bude ich snahou únik dostihnúť. Pelotón stráca 45 sekúnd.
55 A práve títo jazdci dostihli pôvodný únik a vytvorili veľkú skupinu 12 pretekárov. Ak chcú ešte jazdci pelotónu bojovať o víťazstvo, musia túto skupinu dostihnúť.
56 Kompletné zloženie skupiny favoritov: Greg Van Avermaet (BMC), Oliver Naesen (AG2R), Philippe Gilbert (Quick-Step), Lukas Postlberger (Bora-hansgrohe) Luke Durbridge (Orica-Scott) a Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac).
57 V pelotóne sa najväčšou snahou o dostihnutie úniku prezentuje Peter Sagan, ktorému tam, bohužiaľ, nesekundujú jeho tímoví kolegovia.
60 60 kilometrov pred cieľom sa na čele nachádza pôvodná šestica v úniku, za nimi Gilbertova skupina so Sepom Vanmarckeom, či Gregom Van Avermaetom so stratou 1:32.
63 Jazdci sa snažia dostihnúť skupinu Phillippea Gilberta. Petra Sagana pozorne strážil Zdeněk Štybar, takže sa mu to nepodarilo. O ďalšie útoky sa snaží Sep Vanmarcke.
65 Spolu z Gilbertom tam je aj Oliver Naesen a snažia sa ujsť pred Saganom a Degenkolbom. Sagan tam má však ešte kolegu, Lukasa Pöstlbergera, takže zatiaľ čaká.
66 Quick Step pokračuje v nátlaku a stupňuje tempo! Tentoraz Phillippe Gilbert vyrazil do útoku! Iba traja jazdci boli schopný reagovať.
68 Vyzerá to, že sa Boonen s Ossom dohodli na spolupráci a to môže byť v týchto okamihoch veľmi nebezpečcné!
71 Pád v pelotóne! Práve dvaja jazdci tímu Quick Step skončili na zemi, čo paradoxne využil ich kolega Tom Boonen. Vytvorila sa menšia skupina, ktorá vďaka pádu má k dispozícii niekoľko sekúnd. Všetci favoriti by mali byť na čele pelotónu!
72 Na obzore berg Taaienberg, 650 metrov, 9.5%, 18% maximum. Uvidíme, či už tu budú jednotlivý jazdci tímu Quick Step útočiť.
73 Quick Step teraz nasadilo veľmi vysoké tempo a budú sa snažiť izolovať favoritov ostatných tímov.
75 Pred stúpaním na Taaienberg sa na čele pelotónu nachádzajú jazdci tímu Quick Step Floors. Náskok úniku sa znižuje.

77 Niekoľký ďalší jazdci musia meniť kolesá kvôli defektom. Medzi nimi je aj jeden z favoritov Ian Stannard!
77 V pelotóne to vrie! Bojuje sa o každý kúsok vozovky, čo sa nie každému vypláca. Tiesj Benoot musí meniť bicykel.
78 Ďalší pád v pelotóne! Tentoraz na zemi skončil Kazach v službách tímu Astana – Alexey Lutsenko.
80 Asbroeck s Delageom sa približujú k úniku. Strácajú už iba 1:45.
82 Pelotón prechádza úzkymi flámskymi cestičkami a akákoľvek drobná nepozornosť môže znamenať hromadný pád.
84 Niekoľko jazdcov skončilo na zemi. Zdá sa, že všetci budú schopní pokračovať ďalej.
87 Profil posledných 90 kilometrov je výrazne zvlnený a môžme sa tešiť na množstvo zaujímavých situácií. Najbližšou prekážkou bude už onedlho Hotondberg.
88 Náskok na pelotón je 4:50, zatiaľ čo únik prechádza Knoktebergským stúpaním. V pelotóne sa bojuje o pozície do stúpania
92 De Bondt sa pripojil ku dvojici Delage a Asbroeck a spolu sa budú snažiť dobehnúť vedúcu šesticu.
94 Chavanel sa ocitol na zemi, ale vyzerá to tak, že bude pokračovať ďalej.
95 Na pretekárov čaká legendárny berg Oude Kruisberg.
104 Okrem šestice na čele sa do ďalšieho útoku púšťajú Delage (FDJ) a Van Asbroeck (Cannondale). Strácajú na únik 2 minúty.

109 Únik sa vzďaľuje pelotónu, teraz je to už 2 minúty 30 sekúnd.
110 Nie je prekvapením, že sa v úniku nachádza aj Alexis Gougeard (AG2R). Presne takto ho poznáme: agresívny a odhodlaný.
117 Sexteto na čele má výhodu 1 minúty a 43 sekúnd. De Bondt stráca približne trištvrte minúty.
118 De Bondt z prokontinentálneho tímu Verandas Willems sa snaží pridať k uniknutej šestici a vyzerá to pre neho nádejne.

120 Únik, podľa zloženia, nevyzerá, že ide iba robiť reklamu sponzorom tímu. Nachádzajú sa tu Gougeard, De Vreese, Masson, Van der Hoorn, Per a Van Hoecke.
120 Žeby sa to predsa len podarilo ? V úniku sa nachádza šestica jazdcov a darí sa im unikať pred silným pelotónom.
131 Takýto priebeh si diváci na E3 asi nepamätajú. 75 kilometrov prejdených, ale nikomu sa nepodarilo vytvoriť únik. Všetky pokusy boli zmarené ešte skôr, ako dosiahli významnejší časový odstup.
V pelotóne sa nachádza zaujímavá osobnosť- Stijn Devolder. Tento jazdec sa na štart belgickej klasiky E3 Harelbeke postavil už neskutočný 16. raz za sebou!
132 Nie. Ani tejto dvojici sa nepodarilo vypracovať si rozhodujúci náskok na pelotón, a tak pokračujú všetci spolu. Teda okrem Tonyho Gallopina, ktorý leží v nemocnici.
139 Na prvý únik sme si museli počkať nezvyčajne dlho. Pred pelotónom uniká dvojica Ryan Mullen (Cannondale) a Berden De Vries (Roompot).
146 Snahu jazdcom uprieť nemôžeme, ale ani po 60 kilometroch sa žiaden únik neujal. Pelotón prechádza druhým bufetom a pripravuje sa na prejazd dlhým, no nie príliš strmým bergom-La Houppe.

Čo má v pláne John Degenkolb? V rozhovore pred pretekmi vtipne odpovedal moderátorovi na túto otázku: "Ak by som ti to povedal, musel by som ťa zabiť." Uvidíme, akú stratégiu zvolil tím Trek-Segafredo.
156 Po 50 prejdených kilometroch sa pelotón dostáva do zóny bufetu. Je to vhodná príležitosť na sformovanie úniku?
162,7 Prvá hodina pretekov sa niesla v znamení pádov a neúspešných pokusov o vytvorenie úniku. Priemerná rýchlosť sa vyšplhala na 43,3 km/h
Aktualizácia k pádu lídra tímu Lotto Soudal Tonyho Gallopina. Pretekár bol prevezený do nemocnice zo zraneným ľavým zápästím.
166 Zaujímavý priebeh pretekov. Ani po 40 kilometroch sa únik nevytvoril.

173 Tony Gallopin po páde nie je schopný pokračovať a z pretekov odstupuje!
173 Ďalší pád v pelotóne! Tentoraz je obeťou aj jeden zo širšej skupiny adeptov na celkový triumf- Tony Gallopin.
177 Nervozita naďalej stúpa. Ani po takmer tridsiatich kilometroch sa pelotón nerozdelil.
183 Začiatok pretekov je veľmi nervózny. Po prvom páde na 199. kilometri sa niekoľkokrát len tesne predišlo kolíznym situáciám.
Vyzerá to tak, že tímy sa dnes nemusia obávať nepriazni počasia. Problémom môže byť jedine vietor, ktorý môže na dlhých rovinách pelotón roztrhať.
189 Únik sa nepodarilo vytvoriť ani po 17 kilometroch. Táto situácia sa môže zmeniť o pár minút, keď cyklisti budú prechádzať prvú prekážku na trati- 600 metrov dlhý Katteberg s priemerným sklonom 6,7%.

196 Po 10 kilometroch je všetkých 200 jazdcov z 25 tímov spolu v jednej skupine.
Napriek tomu, že v cyklistickom kalendári bolo na dnes naplánované viacero pretekov, v pelotóne sa nachádzajú veľké mená. Favoritmi budú určite 5-násobný víťaz E3 Tom Boonen, vo skvelej forme jazdiaci Peter Sagan alebo hviezdny klasikár Greg Van Avermaet. Na štarte chýba Michael Kwiatkowski, ktorý volí prípravu na ardenské klasiky.
199 Sme svedkami nervózneho začiatku, na čo doplatili jazdci Katushe a Astany. Dúfajme, že sa situácia upokojí.

206,1 Jazdci prešli prvé tri kilometre, ktoré boli neutralizované. Teraz môžeme očakávať ostré ataky na vytvorenie úniku.
Jubilejný 60. ročník cyklistickej klasiky Record Bank E3 Harelbeke bol práve odštartovaný!
Belgické klasiky sú vždy výzvou pre jazdcov. Na trase ich čakajú nespevnené úseky pavé dláždené mačacími hlavami, či malé, no o to strmšie stúpania. Netreba zabúdať ani na fakt, že severské počasie býva málokedy stále alebo bezveterné. A inak tomu nebude ani pri pretekoch E3 Harelbeke, ktoré už tradične otvárajú takzvaný „Flámsky týždeň“.

Okruh dlhý 206 kilometrov začína a aj končí v malom flámskom mestečku Harelbeke. Pre pretekárov skrýva hneď niekoľko tajomstiev, ktoré sa môžu ukázať ako kľúčové momenty pretekov. Najikonickejšími sú práve úseky pavé, ktoré pelotón zvyknú roztrhať na malé skupinky, či v tom horšom prípade, vedú k hromadným kolíziám. Takýmito úsekmi prejdú jazdci päťkrát. Pred každým nájazdom bude zaujímavé sledovať boje o pozície. Ďalšou skúškou vyzretosti na nevyspytateľnosť budú stúpania – bergy, kde sa môžu preteky vyhrať, ale aj, samozrejme, prehrať. Na trase je 15 vyznačených stúpaní, každý špecifický svojou dĺžkou a sklonom. Najbrutálnejším je Paterberg. Nachádza sa 41 kilometrov pred cieľom a dosahuje maximálneho sklonu 20%. Nasledovať ho budú legendárne bergy Oude Kwaremont a Karnemelkbeekstraat, kde v minulom ročníku odišla dvojica Peter Sagan a Michal Kwiatkowski. Posledným bergom pred cieľom je kilometer dlhý Tiegemberg.

Keď sa na takto zaujímavej trase stretne smotánka svetovej cyklistiky, vznikne veľmi atraktívna kombinácia pre divákov. A presne toto sa stalo na 60. ročníku E3 Harelbeke! Okruh favoritov obsahuje takmer polovicu štartového poľa, čo svedčí o mnohých možnostiach, ktoré môže nastať. Najpredpokladanejším scenárom je nástup niektorého klasikára a vytvorenie malej skupiny niekoľko kilometrov pred cieľom. Najviac klasikárov nájdeme v týme Quick Step Floors. Zatiaľ im chýba nejaký väčší úspech, preto môžeme od jazdcov ako Tom Boonen, Phillippe Gilbert, Iljo Keisse, Niki Terpstra alebo Zdeněk Štybar očakávať veľkú aktivitu. Naopak na nedostatok úspechov si nemôže sťažovať Peter Sagan, ktorý je vo vynikajúcej forme a na E3 Harelbeke raz vyhral a dvakrát skončil tesne pod najvyšším stupienkom. BMC bude vsádzať na Grega Van Avermaeta. Greg je skvelý klasikár, avšak na E3 zatiaľ nemá najlepšie výsledky. Ďalšími zaujímavými jazdcami, na ktorých si budeme dávať pozor sú: Sep Vanmarcke, Luke Raw, Tony Gallopin, Arnaud Demare, Bryan Coquard, Edvald Boasson Hagen, John Degenkolb alebo aj Alexander Kristoff. Na štarte sa prekvapivo neobjaví obhajca a víťaz Milano-Sanremo spred niekoľkých dní- Michal Kwiatkowski.
Vítame vás pri online prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
 3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 7. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 9. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 1. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
 2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
 3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
 4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
 5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
 6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 9. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
 10. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 49 042
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 17 561
 3. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 15 884
 4. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 15 808
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 10 560
 6. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 8 459
 7. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 6 431
 8. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 6 197
 9. Ostrov Ischia sa stáva top európskou letnou destináciou 5 436
 10. Volkswagen je vďaka bonusom dostupnejší 5 316

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy, Peter Sagan, Bicykle, bicyklovanie, cyklotrasy

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Gajdoš podľa švédskej firmy klamal o ponuke na stíhačky

Ministerstvo obrany sa voči tvrdeniam firmy Saab ohradilo.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Beblavý stavil na nudu. Výborne

Keď už má strana podporiť niekoho „zvonka“, logické je vybrať si toho, kto je vám blízko a má najlepšie šance.

PRIEVIDZA

V Prievidzi vypadlo dieťa z okna, rodičia boli pod vplyvom alkoholu

Nehoda sa stala v nedeľu popoludní.

Neprehliadnite tiež

Panama ďalšiu senzáciu nepridala. Belgicko jej nedalo šancu

Belgicko sa presadilo až v druhom polčase.

Neymar tlačí na pílu, Messi nezvláda tlak. Prečo favoriti nevíťazia?

Z ašpirantov na titul zvíťazili v prvom zápase na šampionáte len Francúzi. Herne však sklamali.

Sagan: Prečo vyhrávam vo Švajčiarsku? Netuším

Vraj to ešte nie je tá najlepšia forma a musí ešte popracovať. Aj tak Peter Sagan opäť posunul hranice.

Brazília nevyhrala úvodný zápas a cíti krivdu. Na čo máme video?

Kontroverziu rozpútal Steven Zuber, ktorý strelil vyrovnávajúci gól Švajčiarska.