Lampaert vyhral klasiku Dwars Door Vlaanderen, lídrom UCI WorldTour ostal Sagan

Sportnet|22. mar 2017 o 17:31

Slávne jednorázové preteky ovládol jazdec tímu Quick-Step Floors.

WAREGEM. Belgickým triumfom pretekárov v dresoch tímu Quick-Step Floors sa skončila stredajšia cyklistická klasika Dwars Door Vlaanderen.

V cieli pretekov dlhých 203,3 kilometra vo Waregene bol prvý Yves Lampaert a druhý jeho krajan Philippe Gilbert. Tretí skončil Kazach Alexej Lucenko z tímu Astana.

Z trojice Slovákov obsadil Juraj Sagan 113. miesto s odstupom 4:32 minúty na víťaza, Erika Bašku klasifikovali na 159. priečke (+10:21 min) a ďalší jazdec tímu Bora-Hansgrohe Michael Kolář preteky nedokončil.

Lampaert sa približne 6,5 kilometra pred cieľom odpútal zo štvorčlennej skupiny v úniku a po dvoch kilometroch si utvoril náskok devätnástich sekúnd.

Pretekár aj jeho tím Quick-Step Floors sa tešili z prvého tohtoročného víťazstva na klasike zaradenej do seriálu WorldTour.

Gilbert, Lucenko a štvrtý v cieli Austrálčan Luke Durbridge napokon zaostali za víťazom o 37 sekúnd. Pelotón doviedol na piatej priečke Holanďan Dylan Groenewegen s minútovým mankom.

Lampaert dosiahol 36. belgické víťazstvo v 72-ročnej histórii týchto jednorazových pretekov, ktoré sú tradičnou predohrou monumentu Okolo Flámska a ich súčasťou bolo aj niekoľko slávnych tzv. kockových stúpaní na čele s Paterbergom.

Napriek tomu, že Lampaert si pripísal 300 bodov do rebríčka UCI WorldTour, Peter Sagan zostal naďalej jeho lídrom.

"Pre mňa je to splnený sen. Nie je to tak ďaleko od môjho domu a túto trať poznám. Toto víťazstvo je pre mňa úžasný darček, ktorý chcem dať svojmu tímu. Ďakujem všetkým," citovala víťaza stránka cyclingnews.com.

Pre dvadsaťpäťročného jazdca je to najväčší individuálny úspech kariéry.

Preteky poznačil pád Kiela Reijnena z USA, ktorý sa odohral pod stúpaním na Eikenberg asi 60 kilometrov pred cieľom.

Jazdca stajne Trek-Segafredo museli previezť do nemocnice. Vedenie tímu neskôr na twitteri uviedlo, že Reijnen "vyzerá byť v poriadku a bez vážnych zranení. Pre istotu ide na röntgen".

.Michael KolářSRBora-Hansgrohe- nedokončil

Domov»Cyklistika»Lampaert vyhral klasiku Dwars Door Vlaanderen, lídrom UCI WorldTour ostal Sagan